Косопад - 7 тема

  • 96 591
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 1 935
Аз съм много доволна от бразилски орех. Смятам за много по-здравословно да ям орех, вместо да пия химия!
Къде се продават тези орехи, не съм срещала, макар че не съм и търсила.
Във Триумфа съм виждала там където има витрина за сушени плодове във големите супермаркети .

# 691
  • Мнения: 222
Аз съм много доволна от бразилски орех. Смятам за много по-здравословно да ям орех, вместо да пия химия!
Къде се продават тези орехи, не съм срещала, макар че не съм и търсила.
Има ги във всеки по-голям магазин за ядки на килограм. На Женския пазар например има няколко такива.

# 692
  • Мнения: 260
Здравейте, някой да е ползвал козметиката на Nanogen за косопад и за израстване на нова коса?

# 693
  • Самоков
  • Мнения: 563
Здравейте, момичета.
Идвам да се отчета- косопад все още имам, но все пак намаля. Нося косата предимно вързана, защото иначе ръцете са ми все там- колкото пъти прокарам пръсти, все излиза по някой косъм, а това е доста подтискащо. Вчера за първи път от 2 месеца насам я къносах, като добавих в маската кокосово масло, спиртен извлек от корени на коприва, кисело мляко и жълтък. Падна повече от обикновено при измиването, но пък като я изсуших, стана разкошна- сякаш имам 3 пъти повече и по-хубава коса. Смятам да правя маслени маски всяка седмица и вярвам, че в дългосрочен план ще имат положителен ефект върху косопада.


Здравейте, чета темата но не съм писала до сега в нея. Аз също имам проблеми с косопада и когато споменах на фризьорката си, че имам намерение да си сложа къна, тя категорично ми каза да не го правя, защото къната запечатвала косъма и от нея косата капела още повече. Иначе аз лично съм доволна от шампоана на Фитовал. В момента ползвам Хининов шапмоан и пия Прим оил, но голям ефект не виждам.

# 694
  • София
  • Мнения: 2 404
Е каква пък връзка има запечатването на косъма с косопада?   Whistling
Слагам къна от много години и съм супер доволна, косата изглежда по-блестяща и жива, а косъмът по-плътен.

# 695
  • Мнения: 50
може би това зависи от избора на  качествена четка за коса? препоръчвам четката вместо гребен.Аз самата избягвам пласмасовите гребени... Shocked

# 696
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 448
Къната запечатва люспите на косъма - прави нещо, като стъклено покритие, затова косъмът е здрав, полиран и т.н. Не виждам това какво общо има с косопада и растежа.

Зная, че има кофти къни, ако къната е некачествена - може това да окаже влияние  Peace

# 697
  • Мнения: 464
Някой  пил  ли е шуслерови соли  против косопад?

# 698
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 824
При сериозен проблем ядките просто няма как да помогнат. Бразилският орех е особено богат на селен, но следва да се ядат не повече от 5-6 броя дневно.
В нета пише, че  3 ореха на ден доставят необходимото количество на селен за организма.
Защо мислиш, че нашето тяло, което е много интелигентно, ще се зарадва на хапчета, а не на нещо натурално, което ще успее да усвои много по-лесно, отколкото да се мъчи да разгради една хим. формула? На какво основание изказваш подобно заключение Thinking

# 699
  • гр. София
  • Мнения: 2 535
Защото това ми го е казвал лекар. Както и чесънът е много полезен, но само с чесън грип не можеш да лекуваш.
Когато косопадът се дължи на сериозни здравословни проблеми, а не е примерно сезонен, не е възможно да се излекува само с бразилски орехи, а е необходимо медикаментозно лечение. Ако ставаше само и единствено с храни, нямаше да се продават медикаменти за третиране на косопад.

# 700
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 824
Защото това ми го е казвал лекар. Както и чесънът е много полезен, но само с чесън грип не можеш да лекуваш.
Когато косопадът се дължи на сериозни здравословни проблеми, а не е примерно сезонен, не е възможно да се излекува само с бразилски орехи, а е необходимо медикаментозно лечение. Ако ставаше само и единствено с храни, нямаше да се продават медикаменти за третиране на косопад.
Има една много мъдра мисъл: "Ние сме това, което ядем!" Абсолютно съм убедена, че храната лекува. Имам предвид храна, а не разни индустриално обработени продукти, които са по-скоро вредни за организма.  Hug А по въпроса за продажбата на продукти против косопад, има ги, защото преди това са ти продали евтино шампоанче, с добър вид, който ти е докарал коспада. Стресът, замърсената вода, сушоари и преси за коса, лакове и тем подобни  задълбочават още повече проблема. ooooh!

# 701
  • Мнения: X
Аз да ви споделя какво ми помогна на косопада. Косата ми капеше зверски, отгоре на темето дори по едно време се виждаше скалпа.
 Тези витамини  и  този шампоан
Витамините ги пих 3 месеца, пие се по 1 хапче на ден.
От шампоана още на 3-тото измиване ми спря косопада. А и косата от него ми ставаше страхотна.

Залеси се оголения ми скалп. Peace
Не знам дали ги има в Бг, аз ги бях вземала от Гърция. Витамините са френски, а шампоана италиански.
За масовите марки шампоани по козм. магазини, една аптекарка ми сподели, че с тях все едно с прах за пране си миеш косата.

# 702
  • Мнения: 599
И каква им е цената в Гърция на тези витамини и на шампоана?

# 703
  • Мнения: X
Доколкото си спомням витамините бяха 15 евро и нещо. А шампоана около 8-9 евро.

# 704
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 824

Антиоксидантен ефект; подсилват косата;Предотвратяват ракови заболявания на дебелото черво и на простатната жлеза; Подпомагат формирането на мускулна маса; Стимулират щитовидната жлеза; Контролират нивото на холестерола; Подпомагат половата потентност;Пречистват черният дроб; Правят кожата по-еластична е изглаждат бръчките; Поддържат нивото на кръвната захар в норма.
 Noci Brasiliane
Valori nutrizionali per 100g:
Protidi : 17%
68 % Lipidi
07 % Glucidi
01 % Fibre

Selenio 0,1 mg
Valore energetico : 0,632 kcal – 2,616 kJ

Le Noci brasiliane sono ricche di:
omega 6 (20% del peso totale),
selenio (1,5 – 3mg circa per 100g, un record assoluto).

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 11:13 от danilu

Общи условия

Активация на акаунт