Отново ще помоля за съвет от вас

  • 16 441
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 500
Здравейте, момичета   bouquet
Редовните потребителки знаят, че си имах доста проблеми, но ги преборих. Обаче ме мъчи нещо втори месец и мисля да разкажа подробно, пък дано получа съвет/насока/мнение, защото лекарите си прехвърлят топката. И така....
От 2 месеца имам болка в корема и кръста. Търпя си щото си викам то овулацията, после МЦ, после след МЦ. Да, ама не, това си продължава. Отивам при ЛЛ преди 20-ина дни и тя пуска урина - излиза чиста. Даде ми да пия 10 дни по 2 пъти на ден Диклофенак дуо. Файда - 3 дни. После не.
В неделя вечерта обаче жестоки болки в дясно под ребрата и в една точка в дясно много ниско, много ниско. Болката в кръста си стои, особено в дясно - опъваща и постоянна. Та в неделята - вечерта 2 часа беше ужас, стоя свита и сълзите сами текат, накрая реших да взема 1 ампула течен аналгин, заспала съм седнала, явно от умора. Понеделника ставам - пак така  Confused ММ ми обу ботушите /щото нали сама не успях да се наведа/ и ме качи на 1 такси за Пирогов. Това в 6,30 сутринта става.
Резултатите от Пирогов
1 - ПКК без отклонения
2 - Рентген на корем - без отклонения
3 - Ехограф на корем - това ще го напиша дума по дума
"Черен дроб - размери в норма, с хомогенна структура
Жлъчен мехур - прегънат, неуголемен, незадебелена стена без литиаза
Панкреас - размери и структура в норма
Слезка - също като панкреаса
Пикочен мехур - недобре изпълнен
Десен бъбрек - запазени размери, паренхимна зона и дренаж, наличие на малки перипелвикални кисти. Усилени централни рефлекси.
Ляв бъбрек - също като десния.
На проекционното място на десният яйчник се скенира аехогенна соза с размери около 4см - киста?? Уместна е консултация с гинеколог"
Отивам на АГ пак в Пирогов, веднага след ехографа - той ми дава 7 дни по 3 табл да пия Оргаметрил. С препоръка като ми дойде МЦ и свърши да се върна при него с направление и да проследим кистата. За кистата не се притеснявам, зная че много жени имат.
Заедно с Оргаметрила даде и бусколизин по 1 табл 3 пъти дневно.
До момента ползва не виждам от лечението, и новото, и старото. За 2 месеца нищо не се променя.
Болката в кръста, в дясно под ребрата и точката ниско долу в дясно си стои 2 месеца. НЕ се влияе от НИКАКВИ обезболяващи.
Правила съм си тест Черто за инфекции на пикочните пътища - излезе с най-добрия резултат. Напълно отрицателен за цистит и пиелонефрит.
Моля за вашето мнение!!!
Вие сте   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 500
Ще допълня нещо за жлъчния мехур - той се така от юни месец, защото пак имах ехограф на корем по повод направена колоноскопия.

# 2
  • Мнения: 1 844
Най-вероятно проблемът е в кистата. Когато аз имах миналата година, болката беше постоянна, понякога режеща, понякога тъпа, придърпваща.
Вероятно кистата ти не е изчезнала - затова и болката не преминава. Проследи я при гинеколог, бързо нарастват.

# 3
  • Мнения: 4 708
Аз пък още преди да прочета изследванията се сетих, че е от жлъчката. Иди и на специалист гастроентеролог ли се пишеше. Нека и той да си каже мнението. Защото от нея болката със сигурност е вдясно под ребрата. Имах си проблеми с нея, само че беше камъни знам, че болката е по-зле от раждане, че там поне имаш моменти на отпускане, с това чудо хване ли те, нищо не помага, и не отпуска. Превивала съм се на две и съм се търкаляла по земята, от болка както казваш сълзите сами ти текат.

# 4
  • Мнения: 4 500
Да, благодаря  Hug ЛЛ каза, че ще ми даде направление за АГ, а аз от там да си искам за  невролог, гастро и нефролог.

# 5
  • Мнения: 8 806
И аз имах подобна болка, също в дясно под ребрата и малко по-надолу. Веднага отидох при моя гастроентеролог, защото имам чернодробно заболяване, както и камъни в жлъчката. Тя ме изпрати на кръвен тест и ми направи ехография. Всичко се оказа в норма и наред, аз съм в стабилна ремисия с това заболяване. Но лекарката ми е в час с всичките ми болежки и даже преди да стане готова кръвната проба се беше досетила, че болките може да са от гърба. Имам също ревматоиден артрит, засегнати са костите по гръбнака и тя го знае. Обясни ми, че болката се предава по нервите и няма никакъв проблем да стигне до мястото, където ме болеше, особено ако то е "слабо" и болно по принцип. Отидох при ревматолога си и проблемът се реши за около 2 седмици. Съветът ми е да отидеш бързо при гинеколог, защото най-вероятно е оттам, а ако се окаже, че и това не е, да потърсиш проблем и в костите.

# 6
  • Мнения: 4 500
Звучи хмм ....страшно  newsm09

# 7
  • Мнения: 8 806
Може да се окаже страшно, може и съвсем да не е. Нищо не се знае още. Ревматолозите специално си имат болкоуспокояващи за тези наистина сериозни болки. "Тежката артилерия" тушира болките много бързо, така напосоки явно не са дали каквото трябва.

# 8
  • Мнения: 817
Nefertarri , притесняват ме кистите в бъбреците и яйчниците ти, затова мисля, че ще е добре да отидеш на гинеколог и нефролог, както и периодично да проследяваш размерите им с ултразвуково изследване.
п.п. когато отидеш при нефролога му покажи и изследванията на яйчниците, че там също има киста (добре е да се разбере с точност дали това е киста или нещо друго) и обратното....
Успех!

Последна редакция: сб, 29 ное 2014, 15:35 от LifeIsBeautiful

# 9
# 10
  • Мнения: 4 500
Nefertarri , притесняват ме кистите в бъбреците и яйчниците ти, затова мисля, че ще е добре да отидеш на гинеколог и нефролог, както и периодично да проследяваш размерите им с ултразвуково изследване.
ЛЛ каза, че тези кисти в бъбреците ги има всеки трети човек, но не знае за тях, защото никой не си прави профилактичен ултразвук на бъбреци  Crazy НО и тя като теб каза, че е редно да се проследят във времето с ултразвук.
Относно кистата в яйчника - разбира се, че и нея ще проследя.
Всичко това обаче трябва да стане като мине МЦ, който с тия хормони не го зная кога ще дойде.
Най-вероятно проблемът е в кистата. Когато аз имах миналата година, болката беше постоянна, понякога режеща, понякога тъпа, придърпваща.
Вероятно кистата ти не е изчезнала - затова и болката не преминава. Проследи я при гинеколог, бързо нарастват.
Колко дълго време боли киста на яйчник  newsm78 2 месеца  Shocked Баси .....
Относно гърба - има 2 точки около гръбнака, дето болят силно. Като ги натисна и  #Crazy

# 11
  • Мнения: 8 806
Nefertarri , притесняват ме кистите в бъбреците и яйчниците ти, затова мисля, че ще е добре да отидеш на гинеколог и нефролог, както и периодично да проследяваш размерите им с ултразвуково изследване.
ЛЛ каза, че тези кисти в бъбреците ги има всеки трети човек, но не знае за тях, защото никой не си прави профилактичен ултразвук на бъбреци  Crazy НО и тя като теб каза, че е редно да се проследят във времето с ултразвук.
Относно кистата в яйчника - разбира се, че и нея ще проследя.
Всичко това обаче трябва да стане като мине МЦ, който с тия хормони не го зная кога ще дойде.
Най-вероятно проблемът е в кистата. Когато аз имах миналата година, болката беше постоянна, понякога режеща, понякога тъпа, придърпваща.
Вероятно кистата ти не е изчезнала - затова и болката не преминава. Проследи я при гинеколог, бързо нарастват.
Колко дълго време боли киста на яйчник  newsm78 2 месеца  Shocked Баси .....
Относно гърба - има 2 точки около гръбнака, дето болят силно. Като ги натисна и  #Crazy

Ревматичните оплаквания нямат нужда от натиск, за да усетиш болка. Но пък началния стадий започва с остра болка в кръста, която после утихва, а по-късно се пренася към гърба и плъзва по целия скелет. Нищо не се знае още. Няма място за тревоги и шашкане, докато не се мине през всеки лекар. Може да е обикновено простиване, което още не успява да отшуми и защо да се терзае човек излишно? Ако се окаже нещо сериозно, ще има време за терзания цял живот. Сега споко и на лекар! Peace

# 12
  • Мнения: X
Здравеите имах подобен проблем преди около 7 години но без киста и лекувах яйчници бъбреци и всичко останало в един момент стигнах до спешното отделение и се оказа че целия проблем е от апендикса който е хроничен и се влияе от храната която консумирам след премахването му нямам оплаквания и да допълня че всички маправени ми изследвания бяха без проблемни просто съветът ми е отиди в момента на болка в болницата на преглед при мен така се установи че е апендикс

# 13
  • Мнения: 4 500
Да попитам дали има значение на невролог или ревматолог да отида newsm78

По доста показатели нещата клонят към тези специалисти. ЛЛ ще даде за ревматолог, от там неФролог, АГ ще е при Дянкова /от темата за цитонамазките/
Още повече, че болката върви и по гръбнака от двете страни, назад по крака /десния/ и се усеща все едно мравки лазят  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 8 131
Това с лазенето на мравките вече ме навежда на мисълта за проблем с гръбнака. Аз съм така, по цялото тяло...Гръбнакът ми е с хернии и ошипен...та нищо чудно. А съм на 27. Дължа това обаче на вкарването в изкуствена менопауза при лечението на ендометриоза.

Общи условия

Активация на акаунт