Ефектът при вас от лазерната епилация

  • 134 284
  • 738
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 199
Направих 6 процедури фото епилация..дали е подхощо да премина на лазер?
С много светла кожа съм и руси косми, процедурите са на горна устна.

# 301
  • Мнения: 16 876
Aquawomann, благодаря:)
Дани, аз съвет не мога да дам, може би да попиташ в някой център. Май казваха, че русите косми по не се влияят от лазерната епилация.

# 302
  • Мнения: 669
Здравейте. Изчетох почти цялата тема. Виждам, че последните месеци няма активност, но се надявам да получа отговор от вас, преди да направя консултация в Лазерния Център.
Искам да си направя лаз.епилация на лице. След продължителен прием на противозачатъни, имам нежелано окосмяване. Не са много дебели или черни космите, но е по-тъмен мъх, с по-дълги косъмчета. Притеснението ми е, след отминаване ефекта от епилацията /дай боже да има такъв положителен ефект/, дали няма да порастат, по-тъмни и дебели косми, така  както, когато си скубя веждите, и след това тръгват по-плътни косми. Което на лицето много ще ме травмира.
Не знам, дали да се престраша??? Иначе в момента нивото на хормоните ми е ок! И не би трябвало да продължи действието на растежа на хормонална основа.

# 303
  • София
  • Мнения: 12 270
За лице нямам опит и не мога да гарантирам, че ще е същото, но аз лично съм изключително доволна от ефекта на подбедрици. Тъмна съм с доста дебели и тъмни косми и преди това беше ужасно. Ползвах епилатор, но пак трябваше да е много начесто, имаше врастнати косъмчета и тн. Мисля, че преди три години вече почнах есента, минах 2-3 процедури, като имаше някакъв ефект, лятото продължих с епилатора, защото нямаше как да не се излагам на слънце. Сега зимата минах още 1-2 процедури и се родих вече. Почти няма косъмчета, не растат и се чувствам отлично. Отпадна ми напълно като задължение да следя да се епилирам и ми е много приятно и спокойно. Мисля да направя още дена процедура следващият месец точно преди лятото, след това ще продължа сигурно с някакви поддържащи 1-2 пъти през зимата.
Само да спомена, че доколкото разбрах от последното ми посещение, при мен използват високи нива, защото съм и с тъмно кожа, но най-вероятно това също има и влияние върху ефективността. Доста е неприятно, но аз лично стискам зъби и гледам да мине колкото се може по-бързо. Отказвам ползването на охлаждане или други подобни методи за обезболяване. Само първият път имаше по-сериозно зачервяване, но тогава бях на място, където накрайника беше малък и се караше косъм по косъм, сега съм на място, където е с по-широк накрайник и става по-лесно и бързо. След процедурата ме мажат само в самото студио за зачервяването, след това не се налага да ползвам нищо. Известно време след процедурата, косъмчетата се избутват и опадат. Пиша го защото първият път мислех, че нищо не е станало, но просто е нужно малко време докато паднат. Всяка процедура доколкото знам, успява да повлияе само на косъмчетата, коита са в активна фаза, затова са нужни поне няколко за да има хубав ефект, тоест да се хванат по-голяма част от косъмчетата в активна фаза през различни периоди.

# 304
  • Мнения: 5 929
krasy_alex, ако наистина имаш само мъх по лицето, не очаквай добри резултати от лазера. Той действа най-вече на твърди, дебели и черни косми, точно както ти е написала и Aila. При русоляви, меки и тънки косъмчета, тип мъх, няма осезаем ефект. Но нищо не пречи да направиш една пробна процедура, за да видиш какъв ще е резултатът при теб. Peace

Важно е да избереш реномирано студио, с качествена техника и обучен персонал.

P.S.: Погледни и тази тема, ако искаш. Peace

# 305
  • Мнения: 3
Здравейте!

От известно време ми е влязла една мушичка в главата.
Тъй като имам неприятно окосмяване над устната, обмислям да се подложа на лазерна епилация.
Четох тук-там по темата, но все пак искам да чуя мнение конкретно за случая.

Най-вече ме интересува, след като се подложа на терапията, мина необходимите процедури, ще се появят ли отново косъмчета? Траен ли е ефекта?
Възможни нежелани резултати?
Допълнителни съвети?
Най-подходящото студио за тази терапия в София?

# 306
  • Мнения: 5 929
Здравей! Ще отговоря на въпросите ти. Simple Smile

Най-вече ме интересува, след като се подложа на терапията, мина необходимите процедури, ще се появят ли отново косъмчета? Траен ли е ефекта?
Няма как да се даде конкретен отговор на такова абстрактно питане. При някои хора лазерната епилация дава страхотни резултати, при други - умерени (т.е. след n на брой процедури, окосмяването е оредяло значително, но малък % от космите продължават да растат), а при трети - няма никакъв или почти никакъв резултат. Много фактори вземат участие в това, доколко ще са успешни процедурите при теб.

Възможни нежелани резултати?
Не - ако лазер-сесиите се извършват правилно, няма никакви странични ефекти. Имай предвид, обаче, че трябва да ползваш слънцезащита в рамките на около 2 седмици след всяка манипулация. Отделно - не трябва да отскубваш от корен косъмчетата между процедурите; разрешено е само да ги бръснеш или подрязваш късо.

Най-подходящото студио за тази терапия в София?
Студиа в София, славещи се с добра репутация, са: "Версус", "Борекс", 'Skin Line', "Лазер Център".

Погледни и тази тема, ако искаш. Peace

# 307
  • Мнения: 1
Здравйте,какви са цените на лазерната терапия?

# 308
  • Мнения: 5 929
Интернет не ползваш ли?

# 309
  • Мнения: 13 616
Цените са различни. Зависи и от салоните, апарати и най- вече зони са обработване. Влез в сайтовете им и разгледай има ценоразписи.

# 310
  • Мнения: 2 654
Инканто не се ли славят с добра репутация?

# 311
# 312
  • Мнения: 2 654
Аз имам доста опит при тях. Не съм пробвала друг център. Моля споделете мнения от какво точно не сте доволни? Аз съм им 10 годишна клиентка. Ще споделя резултатите си в следващите постове

# 313
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 079
Аз имам доста опит при тях. Не съм пробвала друг център. Моля споделете мнения от какво точно не сте доволни? Аз съм им 10 годишна клиентка. Ще споделя резултатите си в следващите постове

Аз ходя от 2г при тях. Нямам оплаквания. Почти цялото ми окосмяване изчезна /аз правя всички зони/, сега ходя доста рядко като вземе да ми се привижда някой косъм Wink

# 314
  • Мнения: 5 929
Ако правилно съм запомнила, "Инканто" са бившото "Пикасо"?

Ако отговорът е "да", това студио си беше пълна шашма. Извършваха процедури, които не дават абсолютно никакъв резултат. Ходих при тях за пръв и последен път през далечната 2006 г.

Има и много други негативни отзиви за това студио в Интернет - през годините съм попадала сигурно на стотици.

Общи условия

Активация на акаунт