Пазаруване от Amazon - тема №40

  • 63 114
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 121
Ние имахме такава делонги машина и правеше много по-хубав каймак от сегашното скъпо и автоматично saeco. Проблемът е,4е цедката се запушва много лесно,затова и не тече.Много е важно да се улучи меленето,нито много едро,защото няма да има каймак,нито прекалено ситно,4е се задръства. Иначе сваляш цедката и с една игличка дупка по дупка.Можеш да я подържиш малко на парното да поизсъхне кафето.

# 706
  • Мнения: 6 359
Нашето Saeco от черния петък за 199 е дойде и вече работи с пълна сила. ММ е доволен. Вчера поръчах и кафе  Crazy
Чакам и 2 комплекта от тези прибори от сделките за 29,99 е дано са хубави http://www.amazon.de/gp/product/B001FB5AOY?psc=1&redirect=tr … etailpage_o01_s00
Още тази мивка http://www.amazon.de/gp/product/B004RDD1L6?psc=1&redirect=tr … etailpage_o02_s00

и един Киндъл Kindle Fire HDX 7, 32 GB, но май ще дойдат с Дядо Мраз Grinning

# 707
  • Мнения: 6 359
Един тъп въпрос, но как да си видя цената, на която съм поръчала артикул от сделките. Виждам все реалните цени и после общо намаление за всичките артикули. Имам поръчка с 3 неща от сделките и сега с чудя каква им беше цената, а с чудя дали да откажа 1 от тях

# 708
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
Още тази мивка http://www.amazon.de/gp/product/B004RDD1L6?psc=1&redirect=tr … etailpage_o02_s00
Мивката е плитка. В магазина е 175 евро. Дано не се разочароваш  Praynig

# 709
  • Мнения: 3 922

С всяка кафемашина е горе-долу така. Първите десетина кафета не са точно кафета. После вече си стават ОК, нормални и с каймак.

# 710
  • Мнения: 36
Да споделя един куриоз с Амазон, интересно ми е дали и на друг му се е случвало.
Поръчах от черния петък една завивка с превозвач, която онзи ден пристигна при мен. Оказа се, че в единия ъгъл е разпрана и пълнежът е отвън.
Писах им веднага в чата и там първоначално любезно ме помолиха да я върна, но  след като разбраха, че съм в БГ, казаха да я задържа, зашото транспортните разходи щели да са неоправдани и те щели да ми изпратят нова. Даже се съгласиха да я пратят до БГ. Бях доволен и мислех вече да приключвам чата, когато момичето притеснено ми написа, че не била обърнала внимание и датата на получаване щяла да е чак през април, което със сигурност нямало да ме устройва, затова щяла да нареди refund. Аз, естествено, се съгласих и всичко приключи благополучно - вчера получих СМС, че парите са върнати.
Интересното е, че тази сутрин получавам мейл, че поръчката ми била диспачната и гледам, че същата завивка вече пътува към БГ с дата на пристигане 5 януари и стойност 0.00 Laughing
Явно става дума за грешка, обаче не знам как да постъпя. Най-логичното е да я върна, след като дойде или да откажа пратката (ако изобщо получа такава възможност), но не знам дали самите амазонци ще искат да покрият още веднъж международни транспортни разходи. А пък другият вариант е да си остана с 2 безплатни завивки - това вече ще е наистина успешна чернопетъчна сделка, но все пак ми изглежда нередно Laughing
Извинявам се за дългия пост, но ми е много странно и реших да включа повечко детайли, за да видя имал ли е някой идентичен случай Laughing

# 711
  • София
  • Мнения: 2 403
Robinson, пиши им, най-вероятно ще си дръпнат сумата на рифънда от картата ти.

# 712
  • София
  • Мнения: 44 300
Ами пиши им, по-лесно би било да им върнеш може би парите от refund и да си получиш завивката.

# 713
  • Мнения: 36
Със сигурност ще им пиша, но действително това е най-логичният вариант, не ми беше хрумвало. Въпреки че за мен ще е най-добре просто да не приема пратката. Предпочитам една безплатна завивка, макар и разпрана, отколкото 2 на цената на 1.

# 714
  • Мнения: 2 298
А според мен не е грешка!
Преди време имахме подобен случай в къщи с едно яке. Не само рефънд направиха, но и пратиха второ. Това е Амазон все пак!  Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 155
Здравейте,

Моят случай в крайна сметка се разреши с връщане на парите по сметката ми, най-после  Wink
След като чаках пратка първо от 7 ноември, която не дойде, после от 25 ноември "reorder"- ната същата поръчка отново не дойде, след n-ният ми мейл предстои да ми върнат парите Tired
Не ми толкова криво за ситуацията с амазон, случвало ми се е и с други сайтове, най-криво ми е, че поръчката беше за подарък за 17 ноември, а така и не дойде, а човека все си я чакаше и още си чака подаръка Sad

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 757
Дойде ми кафе машината http://www.amazon.fr/Delonghi-EC190CD-Cafeti%C3%A8re-Expresso-ba … ref=cm_cr_pr_pb_t

Вече пети ден се боря с нея и кафето е без капка каймак, смених три вида кафе Лаваца крема е густо, и два вида лидълски, мелих ги в кафемелачка, да не са едри, не и не. Странното е, че когато започне да тече кафето, едва капе, същото е и като оставя празната цедка и през нея да тече вода, сякаш тия 15 са 5. Обезвъздушена е. Много моля някой ако знае къде бъркам да пише и на лични. Досега гледах клипчета в нета с нея, е прави страхотно кафе ... но не и моята бройка ...

Аз в началото имах същият проблем. Кафето нямаше каймак. Дори си писах на лични с някои от момичета,които притежават тази машина за да искам съвет и да разбера,къде бъркам.
Пробвах различни варианти,обезвъздушавах я няколко пъти,сменях кафета и т.н.
После разглобих крема-диска,прегледах го и каймака тръгна,но през раз  Joy
Е,сега работи,като пушка и прави чудесен каймак. Наистина не мога да кажа къде беше проблема в началото,но това е...
На крема-диска винтчето отдолу не го стягам докрай.

Странно ми е това,което казваш,че не тече вода дори и с празна цедка. Прегледай уплътненията. Дано още някой се включи със съвет.
По принцип кафето не трябва да е много ситно. Тогава тече много бавно.

аз имам подобен модел от емаг и прави огромен каймак 1 см каймак ,доволна съм.
1 трябва добре да загрее машината
2 вижте дали цедка не е задърстена от много ситно каффе ,за кафемашини с крема диска трябва да е по-едро Разглобете цедка и добре почистете,тя се отвърта от долната част )
3 трябва да се понатисне леко кафето

това като начало.
Ако пак нестава значи проблема е в кафемашина.


# 717
  • Мнения: 6 359
Цитат
Още тази мивка http://www.amazon.de/gp/product/B004RDD1L6?psc=1&redirect=tr … etailpage_o02_s00
Мивката е плитка. В магазина е 175 евро. Дано не се разочароваш  Praynig
Дано, аз в БГ я гледах за 499 лв. Не я намерих тук по-евтино. Тази ми излезе с доставката до БГ 169 евро.

# 718
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
Дано, аз в БГ я гледах за 499 лв. Не я намерих тук по-евтино. Тази ми излезе с доставката до БГ 169 евро.
Живея в Германия, цената която  аз написах  е в магазин BAUHAUS. Когато дойдох тук исках голяма не метална мивка. В магазините които разгледах имаше само подобни на твоята. Най-накрая си купихме същата втора ръка заедно с кухня за 100 евро. Но пак ми е плитка и неудобна. В България мивката ми е голяма от подобен технически камък, произведена в България и в пъти по добра от немската. Та затова ми стана интересно, защо точно такава мивка  newsm78
Ще ми е интересно да споделиш впечатления като я получиш.

# 719
  • Мнения: 385
Може ли малък жокер какво ще рече това?
Good news! This claim is eligible for an immediate refund with an Amazon.co.uk Gift card of £22.98

Общи условия

Активация на акаунт