Коледни снежинки вън валят, ЮНСКИте бебоци в коремчетата тихо спят! - тема 4

  • 25 016
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 24
Аз имам друг проблем с мъжките имена ... много държа да завършва на гласна, а тези имена не са никак много. Никак не ми допада, да добавям "е", за да се обръщам я към Борис, я към Веселин ... Tired

# 691
  • Мнения: 45
babyAty, дано си права, аз си признавам, че основните ми проучвания са от началото на 2012 г., когато стоеше пред мен този проблем. Ще питам моята док следващия път какво мисли за това, а също и на ФМ ще питам Димитрова, всъщност тя основно предния път ме разубеди да правя амнио и беше права. Ще е прекрасно ако всички тези притеснения могат да се избегнат по този начин.

Sweety, мисля че трябва да има специалисти пренатални нефролози, или не знам точно как биха се казвали, и сигурно трябва да потърсиш такъв. Знам, че в ІІІ градска в София има такива кардиолози, аз предния път ходих на такова специализирано изследване при такъв кардиолог там, защото бебето имаше два съда на пъпната връв /по принцип са три/. Та ако намериш къде има такъв специалист, може би ще бъде по-компетентен...

# 692
  • Мнения: 192
*Мария Петрова* ''Ноа'' е готино мъжко име което завършва с гласна Simple Smile

# 693
  • Мнения: 24
Да, и аз открих около 10-15 Simple Smile Иначе баща ми и свекър ми започват с "В" и единственото име, което намерих беше Валери. На мен ми харесва, но сякаш не и на партньора ми Sad

# 694
  • Мнения: 216
Мда, Simple Smile могат, но срещу една никак не малка сума, какво споделих. Не всеки може да я отдели без проблем. Ние можем да  отделим, но не и без проблем. Ако можех, бих пуснала направо Пренатеста, за да не го мисля до края. Мда, иначе амнио и за  мен е немислимо, просто колкото и да мисля, че съм курназ, не мога да си го причиня. Това най- ме тормозеше.

Ох да се похваля нещо. Взех заплата 12 + 13 току що. Аз работя в Пловдивският университет и имаме 13- та заплата винаги.  Не съм взимала- логично само по време на майчинството. Виктор юли месец направи 2 и от тогава съм в платен отпуск. Имам и още, понеже ние имаме големи отпуски, но ще си я пазя. От 8- ми декември си пуснах болничен. (чаках да ми останат под 180 дни до термин) Демек имам 5 работни този месец (от първи до 5- ти). Мислих, че 13- та няма да взема почти. А аз имам превод пълна 13- та + 12- та, колкото съм работила. Ехх, мн съм доволна. Очаквам си и парите от болничният за останалите 15 работни дни през декември.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 17:03 от babyAty

# 695
  • Мнения: 540
Ох момичета,дано всичко лошо остане в тази година и 2015 да ни донесе само усмивки
Sweety стискам палци,да няма поводи за безпокойство. Още утре ако има къде отиди за второ мнение.
Мария Петрова -Ивайло няма нужда от Е  Laughing


# 696
  • Мнения: 216
Ами то, всяко име, което има умалително няма нужда от Е.

Женски имена, които харесвам- Емануела, Дарина, Албена (Бени, това мн ме кефи). Мъжки имена- Симеон. Това са имена, различно от това, на което съм се спряла.

Изключително комерсиални имена последните години са- Виктор, Виктория, Александър, Александра, Мартин, Емма, Габриела. В това число- слагам и синът ми Виктор. Simple Smile Но ние си харесваме името.

# 697
  • София
  • Мнения: 2 660
Днес нещо ми е уморено и сънливо, точно наопаки на хубавото време. ММ е дежурен и ще се прибере чак утре сутринта и това ме демобилизира допълнително, само при идеята аз да прибирам учениците в четири и в шест ... Но малкият вече е прибран и сега пиша на спокойствие.
За имената - момче - Никола (и завършва на гласна), за момиче - Валерия - в единият случай е точно на свекър ми, в другия на баща ми, но е само буквичката. Имената са решени, само да е живот и здраве до юни.

Суити, потърси второ и трето мнение дори, нещо не ми звучи това обяснеине на доки, може и ти да не си доразбрала, но като знам колко обичат да обясняват ... дано да няма нищо и да останат само притеснения. На мен на ФМ нищо не са ми говорили за пикочен мехур, какво ли не ми показва, но сякаш имам спомен, че казатова с изпишкването за по-нататък във времето (аз бях в 11 + 6, а по ехограф излизаше 12 +4) но може и да греша.

Вили, много кофти това с лаптопа и пощата и аз се сетих за това - смени всички пароли, запомнени, незапомнени да ти е по-сигурно.

Еле, прескачането на сърцето е нормално в някаква степе при бременност, но в никакъв случай не е добре да става постоянно или да те тормози много, още повече, че след като след кардиограма те насочват към кардиолог е добре да те види. Аз с второто имах няколко такива кризи предимно вечер и ме беше много страх, защото тогава бяхме сами с каката, сега ми се случват по-често и не регулярно във времето, та след Нова година мисля да  поискам и аз кардиограма.

# 698
  • Мнения: 24
Не го обясних добре в началото Simple Smile Мъката ми е, че искам да използвам цялото име, за да се обърна към дадения човек Simple Smile Без добавки Simple Smile
Стига съм ви занимавала с моите гласни  Hug

# 699
  • София
  • Мнения: 2 660
*Мария Петрова*, аз те разбрах напълно, преди време исках кратки имена за децата ми, точно за да не ги съкращавам, а да ги използвам целите. Е от линииките ми е видно, че не са от най-кратките, но ММ и аз и досега използваме основно целите им имена, без добавени гласни, бабите ни "развалиха"имената и децата си имат галени, но аз ги използвам само, когато пиша тук примерно, защото ми е по-кратко.  Embarassed

# 700
  • Мнения: 45
 babyAty, ти сигурно си видяла този отговор на проф. Кременски от НГЛ, в който коментира пренатест - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=671313.690 - не е точно така, както ти казваш, но все пак го препоръчва преди амниото, и най-вече казва, че ако резултатът от него е добър не се прави амнио, което и ще се случи при теб Simple Smile

# 701
  • Мнения: 13
Здравейте момичетааа Simple Smile Много натоварени предпразнични седмици бяха вече почивка изцяло. Че и ММ замина и много дойде всичко на мойта глава. Излезе ми днес БХС доволна съм от резултата за Даун 1:8700 за другите две 1: 10000, възрастов 1:917, правих в лаборатории Рамус малко по-различен ми се струва- не виждам комбиниран риск, но няма какво да го мисля толкова АГто много подробно разгледа бебчо на 2д беше и въпреки че не беше в позиция за вземане на измерванията се справихме, разчитам повече на следващата ФМ, където по-ясно ще се разгледат органите. За пикочния мехур лекарката ми го показа но не е споменавала за пикане, пълен ли е, не е ли, незнам струва ми се малко рано за такива крайни констатации потърси второ трето мнение.

За имена гледам говорите черпя информация, че и нашето ще е много международно - за момиче сме избрали, но за момче по-трудно, а съмненията са за  stork-boy  Има време всичко да е наред живот и здраве името каквото такова. Хубава вечер пожелавам.  Много кураж и положително мислене на всички с някакви притеснения, момичета чета ви стискам ви палци дано преди Коледа се наредят нещата. Да изкарате спокойни и весели празници. Прегръдки и целувки   bouquet  Kissing Heart

# 702
  • Мнения: 540
Както бях писала моя син е Денислав,никога не казвам Дениславе,ако използвам цяло име то е без е. Като цяло не обичам употребата на Е в края на името.
Момичета стига вече сте мислили кой тест колко е точен,кой е по-добър и т.н сами си товарите психиката.Сега всички чакаме резултатите на babyAty ,а те ще са прекрасни.
Има моменти ,в които корема ми се стяга и все едно е от камък и се усеща едно странно наболяване,случвало ли ви се е newsm78

В този ред на мисли....брат ми нали ще става баща май месец са решили детето им да се казван Юго/снахата е французойка та тя избира името  Simple Smile. /  Ама там децата са с поне три имена за първи ,едното е това което му дват родителите и после се добвят имената на дядовците или бабите ,зависи момче или момиче е,няма бащино,от таткото взима само фамилията. Поне няма сърдити баби и дядовци  hahaha

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 17:42 от bubentseto

# 703
  • Мнения: 216
Mal4o stana I ve4e gleda tu ti tu I az po4vam s telefona.

Otgovora e ot 2013!!!! Ot togava Prenatest e mn podobren. I az bqh skepti4no nastroena, no sled veliko 4etene I konsultirane se doverih. Amnio ne e 100 %. Sledva6tata zabluda. 99,9. 100 vsqka edna ot nas 6te otdyhne kato si vidi deteto. 4etoh, 4e na jeni nad 35 se prepory4va amnio bez da ptavi bhs. Kak pyk ne? I posledno, no ne na posledno mqsto, Prenatest ne e skrining, a e s qsen otgovor da ili ne. Vyprosniqt harmoni test e s veroqtnosti, ako ne se lyja I tova ve4e e tip skrining, no tuk Diva trqbva da se vkliu4i. Simple Smile Za nego ne sym 4ela.

AAa stqganeto ns korema sa kontrakcii- vnimavai.

Mda, az qvno kato dosta iz4ela ve4e iskah da sistematiziram informaciqta. Simple Smile

EEii glasuvah za zaglavie makar, 4e mn se dvoumih mejdu dve.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 17:52 от babyAty

# 704
  • Мнения: 5 173
Много сте изписали.
Ати, колко отпуск ви се полага годишно? Знам, че преподавателите са с големи, но не предполагах, че и библиотекарките - също Thinking. Аз съм със 112 дена натрупана, която ще ми свърши точно преди 45-дневния.
За имената си говорите. Дъщеря ми е кръстена на баща ми, само буквата взехме, че името му е архаично. Иначе името ѝ идва от последните срички от имената на баща ѝ и моето. Нали се сещате, че свекърите казват, че детето е кръстено на нас пред техни роднини. Поради тази причина съм казала на ММ да мисли такова име, че да има и част от нашите имена. Свекърът е Никола и по принцип харесвам името Николета, но няма да е честно единият дядо да е само с буква, а др - буквално и затова това име отпада категорично като вариант. А и съм чувала, че не е хубаво да се кръщават буквално, защото взимат енергията и съдбата на този, на когото са кръстени, та, още повече се спирам Mr. Green.
Днес бяхме в работата на майка ми (в ДЯ работи) за среща с Дядо Коледа. Моята дама си взе подаръка и пое наобратно, та, снимки ooooh!. Като за бабите ще станат. Иначе, мн ѝ хареса, дори искаше да спи там и едва я прибрах Crazy.
Виолета, мн съжалявам за инцидента. Мн е гадно. С първата ми бременност ни разбиха колата на служебния паркинг на ПУ и ми откраднаха фотоапарат с евтин обектив, ама мн трудно преживях кражбата, след това си купихме по-хубав, ама това ли тр да е поводът. Естествено, че не успяхме да си го върнем.
А днес ни е първото излизане сами без детето Sunglasses, досега това не се е случвало и съм се деляла с нея за час-два, ако е наложително да излезна и мястото не е подходящо за нея или пък е била болна. Та, ми е едно такова странно, че няма да излизам без сянката. Whistling
Отивам да пускам коледни песни на лапето. Хубава вечер!

Общи условия

Активация на акаунт