My Toys - В света на играчките - 50!

  • 121 652
  • 817
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 193
Аз пък се мъча да получа код за - 5Е поне ,вече с втори имейл адрес се абонирвам и не получавам такъв код ,някои имали идея защо ?

# 76
  • Мнения: 4 277
Аз напомням ако някой пуска поръчка за София ще помоля да се включа. Благодаря

# 77
  • Мнения: 220
morgana07 ,   bouquet
Благодаря ти за съветите. За съжаление няма къде да пробваме на живо.
Наистина "Пуки" изглеждат по-удобни, но и цените им са доста сериозни.
Вашето от този сайт ли е купувано и нямалят ли ги изобщо?
Ще помисля малко, ще изчакам, току виж намалили и "Пукитата".

# 78
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Момичета, има ли активен код в момента?
Спряла съм се на това колело Подходящо ли е за 4 годишна девойка, която до момента е ползвала само триколка?
Всякакви мнения и съвети ще са ми от полза.
ПП Все още нямам регистрация, в случай че има код за нови клиетни...
Благодаря предварително!   bouquet

Код за нов клиент -10е почти винаги могат да се намерят в нета.Това колело е 12цола - според мен е подходящо за възрастта,мнете покрай някой детски магазин,вижте 12цоловите и ще прецените дали е ок за ръста на детето.Това,на което аз бих обърнала внимание е рамката между кормилото и седалката да не е висока,за да може лесно да се качва детето.ДРуго вано е доколко лесно се въртят педалите,за това конкретно нищо не мога да кажа.Худора са хубава и здрава марка иначе и е добре намалено...Нашето е Пуки 16цола,кара си го с голям кеф  Peace

12" колело за 4-годишно дете не е добра покупка - детето вече го е надраснало и ще може да го използвате най-много само един сезон. Ако все пак разглеждате моделите на ПУКИ, вижте 16" и 18" колела (с помощни колела) - поне ще може да се използват 2 или 3 години.

# 79
  • Мнения: 391
Детето ми е с Пуки 16 цола. Кара го от четири годишен. В началото беше с помощни. Купихме го от БГ, защото цените тук са същите. Аз поне в Тойса намалено Пуки никога не съм ги виждала. Колелото е леко, стабилно, удобно и много бързо се научи да го кара без помощни.

# 80
  • Мнения: 220
tigar-migar, DAMA-BG,
Благодаря ви за мненията, много са ми полезни. Сега остава да се преборя със себе си как да дам 400 лева за колело...
А 16" до каква възраст/ръст/ са подходящи?

# 81
  • Мнения: 391
Ръст 120см., 6 год.- идеално му е.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Ръст 120см., 6 год.- идеално му е.
Извинявам се, че се намесвам - но колелата за момичета и момчета нямат нищо общо.
Синът ми караше 14 цола от 2-3 годишен, почти веднага му махнахме и помощните. Едро, силно дете.
Дъщерята е на 3 почти и не може да завърти педалите на 12 цола с помощни - тя много по-слаба и фина от него.
Така че ако вземе за момиче колело 16 цола точно ще го гледат 2 години преди да стане на 6 и да има силата и ръста да го кара...

# 83
  • Мнения: X
Не съм съгласна с последното. Колелата са еднакви. Цоловете се подбират според височината на детето. А ако е слабо и колелото му идва тежко просто купувате алуминиево. Пуки имат такива. Ние купихме цолаж, който и беше голям (т.е. щеше да го покрие скоро и ще кара колелото поне две години), алуминиево и го кара на най-ниска седалка.
И защо тормозите децата с помощни колелета. Според мен това е много погрешно и забавя усвояването на карането на колело с педали самостоятелно. Дъщеря ми се научи за две седмици да кара колело с педали без да използваме помощни колелета. Преди това беше на баланс байк пак на Пуки и скутер (който ползва и в момента).

# 84
  • Мнения: 391

И защо тормозите децата с помощни колелета. 

Едва ли някой иска да си тормози детето. Дори от практична гледна точка е по-изгодно да не се налага да се купуват (не са никак евтини). Но въпреки баланс колелото, което детето ми караше преди това, то се чувстваше по-спокойно с помощните. След известно време се почувства по-сигурен и тогава ги махнахме.
Децата ни са различни и всеки сам преценява.  Аз споделям моя опит.

# 85
  • Мнения: X

И защо тормозите децата с помощни колелета. 

Едва ли някой иска да си тормози детето. Дори от практична гледна точка е по-изгодно да не се налага да се купуват (не са никак евтини). Но въпреки баланс колелото, което детето ми караше преди това, то се чувстваше по-спокойно с помощните. След известно време се почувства по-сигурен и тогава ги махнахме.
Децата ни са различни и всеки сам преценява.  Аз споделям моя опит.

Нормално е първоначално да се чувстват несигурни и да ги е страх. И моята дъщеря първоначално отказваше, но с повече търпение, настоятелност и помощ от родителя успя страшно бързо да разбере, че зависи от нея. Даже и е непонятно какви са тези малки допълнителни колела при другите деца.  Според мен не децата са различни, а страховете и подхода на родителите. Но да - всеки сам преценява.  Peace

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Уникални са ми такива експертни мнения  Mr. Green
Айде си родете още едно дете, което го е страх до 1 клас да кара колело - с помощни или без - и тогава подхождайте към него експертно.
Децата СА различни. Както физически, така и емоционално ... независимо колко по калъп са отглеждани и възпитавани  Wink

# 87
  • Мнения: X
Уникални са ми такива експертни мнения  Mr. Green
Айде си родете още едно дете, което го е страх до 1 клас да кара колело - с помощни или без - и тогава подхождайте към него експертно.
Децата СА различни. Както физически, така и емоционално ... независимо колко по калъп са отглеждани и възпитавани  Wink
Вие ме предизвикахте...  Mr. Green
Ами помислете дали вие не сте го направили плашливо. Именно защото децата не трябва да се възпитават под калъп, може би подхода ви е бил тотално неправилен към вашето.  Grinning А мнението ми е експертно (макар изобщо да нямам такива претендии и вие да го квалифицирахте като такова) защото говоря от позицията на опита с едно дете изпитващо страх. Първо от баланс байка, после от скутера с две колелета, после от ролери, после от колело с педали и без помощни. Страха се преодолява с подходящи действия и помощ от страна на родителя. Разбира се ако не искате цял живот да си отглеждате страхливец.
Но понякога е трудно да признаеш собствените си грешки и е лесно да ги оправдаваш с детето - то такова си било. То не се ражда страхливо, вие го правите такова и не му помагате да преодолява страха.
А за баланс байка и колелата с педали без помощни има доста информация в нета.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 94
Имаме 2 баланс байка - и дървено, и метално без педали и двете - не иска да ги погледне - въпреки, че и батко й дава пример, и ние с баща й по различни начини сме показвали. И вкъщи. И навън. Пробва, казва "Не искам" и толкова. Да я насилвам, само защото трябвало да се научи да кара колело - 'щото батко й кара и е подкарал на нейната възраст от раз? Или 'щото на някаква си във форума така й върви логиката  Outta Joint

Ами няма да кара баланс байк и толкова Simple Smile Защо трябва да настоявам за каквото и да е, след като на детето не му харесва? Нещо есенциално и жизненоважно за момента ли е? Или мама е купила колелото, значи трябва да се ползва. Пък.

 ooooh! Да ти имам и логиката  Laughing Нищо де, то винаги някой ден се осъзнаваш  Mr. Green

**
Пак не приемаш, че децата и хората могат да са различни - и да са извън твоя калъп.

# 89
  • Мнения: X
Имаме 2 баланс байка - и дървено, и метално без педали и двете - не иска да ги погледне - въпреки, че и батко й дава пример, и ние с баща й по различни начини сме показвали. И вкъщи. И навън. Пробва, казва "Не искам" и толкова. Да я насилвам, само защото трябвало да се научи да кара колело - 'щото батко й кара и е подкарал на нейната възраст от раз? Или 'щото на някаква си във форума така й върви логиката  Outta Joint

Ами няма да кара баланс байк и толкова Simple Smile Защо трябва да настоявам за каквото и да е, след като на детето не му харесва? Нещо есенциално и жизненоважно за момента ли е? Или мама е купила колелото, значи трябва да се ползва. Пък.

 ooooh! Да ти имам и логиката  Laughing Нищо де, то винаги някой ден се осъзнаваш  Mr. Green

**
Пак не приемаш, че децата и хората могат да са различни - и да са извън твоя калъп.

Кой твърди, че трябва да я насилваш? А ти разбрала ли си каква е първопричината да не иска? В смисъл случка, събитие, чувства на детето. Или е само "не иска" и "страх я е" и точка. За всяко нещо си има първопричина и докато не се разбере каква е не можеш да решиш и проблема (какъвто и да е той).

Скрит текст:
Езикът ти на изразяване е уникален  Peace Като не ти се общува с "някаква си от форума" не общувай бе. Или просто видя проблема си и със словесна агресия си избиваш комплекса.

Напротив приемам, че хората и децата са различни и подхода следва да е различен. Но пък и ЗНАМ, че често родителите се извиняват с децата си за собствените си неспособности да общуват с тях. И всъщност просто исках да помогна на някой с опита си по този въпрос. Нападението с подбни зле прикрити грубиянски изрази просто показва комплекс.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт