Позитивното мислене????????

  • 24 390
  • 376
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 65
Това, което наричат позитивно мислене, е изпратило много хора при психотерапевтите. Те са ми го споделяли това.

Човек осъзнава действителността и чрез позитивните и чрез негативните емоции. Емоциите са инструмент на осъзнатостта. Ако се опитаме да потиснем негативните, губим представа за поне половината от реалността.

# 16
  • Мнения: 927
Аз си мисля, че хората са твърде тесногръди и тщеславни и не могат да си позволят да мислят, че нищо не зависи от тях. Вярват, че съдбата им зависи от тях във философски  и всякакъв смисъл. И мислят ли, мислят, някои дори правят опити за действие. Както са казали обаче не става само с мислене, трябва и акъл и действие. Но това само облекчава или влошава условията на пътя по който трябва да преминат, инак е все тая. Писаното е това, което ще се случи, независимо какво и как го мислите. Аз вярвам, че всичко се случва в оня момент в който трябва да се случи и то се случва. Peace

# 17
  • Мнения: 845
Има хора, които потискат и добрите емоции или не им позволяват да се проявят, нали.

Не приемам, че хората с позитивно мислене нямат негативни емоции, а че въпреки тях, успяват да видят положителното в повечето ситуации.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
...
Статията не ми хареса, защото принизява положителното мислене до наивитет и инфантилност, което не е вярно.
...
Всеки има право на заблуди.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Умирам си направо, когато кофти хора започнат да проповядват позитивно мислене на принципа "Не ме гледай какво правя, ами слушай какво ти говоря.".
Нямам предвид никого от темата, за хора от моята реалност говоря.

 Laughing

"Позитивно мислене,без позитивни действия води до едно позитивно нищо" Mr. Green

# 20
  • Мнения: X
Има хора, които потискат и добрите емоции или не им позволяват да се проявят, нали.

Не приемам, че хората с позитивно мислене нямат негативни емоции, а че въпреки тях, успяват да видят положителното в повечето ситуации.

Така е. Авторът обаче говори не за това, а за хиперпозитивността, когато ти не просто виждаш И положителното, ами напълно отричаш съществуването и всичко, свързано с негативното.

# 21
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 855
На мен пък много ми харесва казаното от Mishelaa и зо голяма степне се припокрива и с моето мнение. Спорде мен крайностите не водят до нищо добро. Самозаблудата от не виждането на реалността може да е също толкова пагубна, както и това да виждаш във всичко само лошото.
Например, нещо което вероятно се е случвало на повечето, хора били заедно на почивка може да разкажат съвсем различни истории за това как са изкарали в зависомост от това дали са били с положителна или отрицателна нагласа. Например битова неразбория някаква може да вгорчи почивката на някой и той да остане с лош спомен, а аз може да не обърна внимание или да забравя бързо неприятната случка и ще си остана с хубави спомени. Кой ще е по-щастлив тогава?
Искам да кажа, че начина по който гледаме на света много пъти е от по-голямо значение от нещата които стават, като разбира се не говоря за голяма загуба, катаклизми, болести и т.н., а за ежедневния живот. Позитивното мислене не е равно на наивност или инфантилност. Не е като да вярвам, че всичко, което се казва в рекламата е истина или че управляващите ще ни оправят без да разполагат с нужния капацитет за това.
За мен, положителното мислене е в това да се радваш на хубавите неща, да не се ядосаш за дреболии и да приемаш нещата без излишен драматизъм, такиво каквито са. Примерно, би било добре да съм с 15 кг. по-слаба е да изкарвам повече пари, но това, че фактите са други,не не ме прави нещастна или тъжна. Такава може да ме направят болести, недай си боже загуба на близък и други неща, които наистина са лоши.

# 22
  • Мнения: 927
Манди, това за което говориш е просто едно нормално мислене на нормални хора. Позитивизма е изначален, инак нямаше да има напредък. Това, обаче в което искат да превърнат позитивното е в някакъв вид религия, което своего рода си е извратено.

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 884
Нямала съм щастието да контактувам с истински позитивист. Но не мисля, че такова крайно мислене е здравословно генерално за личността. Както и крайно негативното отношение към света.

# 24
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 855
И аз това казвам, нищо прекалено не е здравословно. Ако къщата ти гори и ти си седиш в хола и мислиш позитивно, че ще стане чудо и ще се спасиш без да предплиемеш действия, миииии..... кофти работа. Това вече си е патология и е в контингента на психиатрите, наистина. И според мен ако някой разбира така крайно и буквално позитивизма, то самия човек има проблем.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече като чуя това словосъчетание, ми се повдига. Машина за пари. Особено податливи са белите, надвили си на харча, образовани хора, особено пък на средна възраст, когато и без това ги хваща поредната личностова или житейска криза.
Много удобен начин човек да оправдае пред себе си свръхегоизма си, дори бих казала, но всъщност е само поза, която в един момент много се пропуква. Достатъчно е да видиш как реагира същият този позитивист в рискова ситуация, когато трябва да сработи или съвестта, или опортюнизмът. На всичко отгоре позитивистите стават агресивни, когато някой подложи на съмнение вярата им.

# 26
  • Мнения: 9 016
Позитивно мислене  Laughing Маркетинг за наивници  Wink Бягам от такива хора

# 27
  • Мнения: X
Къде пък ги срещате тези позитивно мислещите, не знам. Аз нито в България, нито в чужбина съм ги срещала. Само за един вечно нахилен се сещам, но се оказа, че като запали мотора чак в истерии изпада.
Наскоро се запознах с един непалец и незнайно защо очаквах, че ще е голям позитивист. Съвсем реалист си е човекът, че и на живо видях как не си остави магарето в калта пред работодател.
Да не би всеизвестната ни черта, за която е поговорката за покорната главица и сабята напоследък да се нарича позитивизъм?

# 28
  • Мнения: 403
Аз пък мисля ,че негативното мислене довежда много повече хора до полудяване ... Мога да кажа ,че повечето хора около мен са позитивни  и мислят позитивно , естествено в границите на реалноста , аз също предпочитам да мисля позитивно отколкото негативно , до сега не съм видяла някой на който му се е отразило отрицателно , даже напротив , но познавам хора които постоянно мислят дали не са болни от нещо , че никога няма да срещнат любовта на живота си ,че всичко е невъзможно за постигане поради ред причини  и  според мойте наблюдения риска за тези хора да луднат е много по- голям, . Не бъркайте позитивният човек с глупавият , има голяма разлика !

Последна редакция: пт, 05 дек 2014, 02:46 от jasmina_12

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Това да ни е проблема....
Позитивното мислене като манипулативен похват, както и неговото отричане са страни на една и съща монета.
Все едно да обвиняваме отровата, че ни е усмъртила, ввместо змията дето ни е ухапала.

Общи условия

Активация на акаунт