Шапка, шал и ръкавички пазят ЮЛСКИТЕ колички. - Тема 4

  • 35 505
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Честита месечинка на Елица! Здравичка и все така спокойна да е! Много е сладка  Hug
Марбела, на Ивайло също температурата я меря 37,00 до 37,30 след приспадане на 0,5. Питах педи последния път и тя каза, че това не е температура и всичко си е нормално.
Днес е крив, крив и цял ден се носим  ooooh!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 483
Честита месечинка на Елица! Здравичка и все така спокойна да е! Много е сладка  Hug
Марбела, на Ивайло също температурата я меря 37,00 до 37,30 след приспадане на 0,5. Питах педи последния път и тя каза, че това не е температура и всичко си е нормално.
Днес е крив, крив и цял ден се носим  ooooh!

Благодаря!   bouquet Това малко ме поуспокоява, че четох някъд, че трябвало чернодробни изследвания да се правят. Аз отначало мислех, че е от пртопляне лятото, тъй като нямаме климатик и вкъщи е много топло. Но продължава вече 5 месеца.. Все пак, пак ще питам педи като отидем другия чтвъртък. Не че ще реагира някак..

# 17
  • Мнения: 770
Аз като не меря Т и не се панирам  Joy   Карам я на усет - ако ми затоплее, давам Панадоли, Нурофени и др... Ама не ми пука, че до 38 гр не трябвало. За мен трябва и давам.

Божее, кога обсъждахме бременност, а сега говорим вече за връщане на работа. Много бързо минава времето. Този път дано мога поне 2 години да съм вкъщи, ама да видим.

# 18
  • Мнения: 770
Много съм загубена - Честити месечинки!

 Mrs Raven, те Ивчовците са така - принцове, носени на ръце. И нашия, като не му е добре сега е едно кисело л....но и се носим ли носим..........

# 19
# 20
  • Мнения: 23
Честит ден-ден на Еличка и поздрави на нейната майка за новата тема!  smile3501

# 21
  • Мнения: 1 856
Честито на всички - за месечинки, за годишнини! newsm51. Нали и ние си имаме месечинка днес Heart Eyes.
Лаленце, чудесна нова тема. Едно такова зимно и Коледно ми става! Не му се връзвай на ТМ. Мъжете не издържат на стрес за разлика от нас. А за тях бебето освен радост било и стрес. Четох в една статия, че точно в момента на поява на бебе и скоро след това, те мислели дали са готови да се справят с издръжката на семейството, с новите отговорности и това още повече ги карало да изперкват - казано на кратко.
За температурата и при нас е винаги 37 до 37.3-37.4. Меря е с тези термометри безконтактните. Това не било висока температура за бебета, така че след първоначалния стрес спрях да меря. Онзи ден след ваксина я мерих и гледам 36.6. Гледах термометъра, гледах и реших, че съм я поизстудила Joy
Елфита наистина нещо изчезна напоследък, но ми прави впечатление, че и Мимето не съм засичала от няколко теми. Дано всичко е ок при нея.
За връщането на работа - не зная. Цял живот работя, още от студентка, постоянно, дори и по 12 ч на ден. Мислех след първата година да се връщам, но сега ми е толкова хубаво и приятно с малката. Две години от друга страна май са много, но ще почакам и тогава ще решавам. Финансовата страна също е фактор.

# 22
  • Мнения: 500
Tara честита месечинка и на вас,много да те радва и да е много здравичка

# 23
  • Велинград
  • Мнения: 35
Честити месечинки и годишнини. Simple Smile
Болните веднага да оздравяват!!!
Имам въпрос....аз съм нова не се смейте. Отгоре са изброени всички мйки и бебета с термин юли, къде да си я задам тази инфо, че да присъстваме в списъка?!?!
Иначе ММ постоянно ми казва, че с тия 5-6 кг отгоре даже съм по красива Grinning за това не ми пука...9 м съм качвала, 9мога да свалям кг. Той като цяло напоследък е по грижлив. В началото изяде няколко скандала как трябеа веднага да е дошъл като каже че има нужда детето да се закара до някъде и сега не изпуска консултация, нито някакъв важен момент. Цял ден се скатава на работа и вечер го тероризирам като му връча бебето за поне 45 мин хихихи. Определила съм му време да прекарват заедно хихихи. Знам че съм зла,но смятан че и той трябва да може са се оправя с нея, да я успокоява, да я преспива. Вече се опитва даже. Пее гушка разхожда и така. Смея смело да твърдя, че аз съм си го възпитала така и се гордея със себе си Simple Smile. Що се отнася до работата, радвам се, че не ми се налага да се връщам още сега на работа. ММ има възможности да ни гледа а аз кроя планове за още 2 деца и искам да са с неголеми разлики но ще видим натам.
И аз давам вит Д, понякога пропускм 1 ден но гледам да съм стриктна.
За яденето при нас пък бебкат е решила тия дни да яде повече пъти по по-малко количество. Докато се радвах мин седмиц на 3-4 нощи 8 часов сън, тази седмица реши на 3 ч да се буди з ядене и след 9 да не спи повече Simple Smile
Иначе вече 2-3 пъти се преобръща от корем по гръб ама не и е приоритет нещо.
Имаме пък проблем с неакането...на 7-8 дни слакам мушкато ибсе изхожда Sad и пак започвам да чакам....
Уф поотплеснах се
ПП ЧЕСТИТА НИ НОВА ТЕМАААА, аз гласувах за другата ама нищо Grinning

# 24
  • Мнения: 10 874
Благодаря ви много за подкрепата!  Hug

Честити месечинки и на другите съкровища!  Heart Eyes

Диана, пиши направо тук в темата или пък ако ти е по-удобно, ми пиши лично съобщение и ще те впиша. Peace

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ПС. Къде изчезна Елфита? Елфита, пиши, липсваш ни в темите.

Елфита наистина нещо изчезна напоследък,

Тук съъъъъм,но не мога да ви насмогна с четенето.  Hug

И аз ще се върна на работа рано, но Елица още не е захранена, ще изчакам 6 месец и тогава.

Ако майката се върне първата година на работа,не получава обезщетение от НОИ.Като дойде ред за втората година,получава 170 лв.Сигурно го знаеш,но да го напиша
Да прехвърлиш втората година също е вариант


Тази вечер бяхме по женски.Сега се прибирам.И тримцата ми спят.Голямата с несресана коса и прическата от градина,а малката има неизядено 100 мл мляко в шишето от вечерята.Но сега кусури на гледача няма да намираме  Laughing Щом е успял да ги натръшка и да спят,значи е шести номер
Днес си купих нов костюм /пола и сако/ и риза.Сега си ги сложих и се връткам с тях пред огледалото,че да се огледам хубавичко.В магазина всичко става на прибежки.Гледам да ми става и да не плаша много огледалото,грабвам и бягам  Joy

Айде,лягам,че предстоящият ден ме чака

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 366
Добро утро!
Благодаря за новата темичка   bouquet  Кога я пуснахте, че и доста сте пописали  Mr. Green
Да са живи и здрави порасналите  Hug, леле колко бързо минава времето. Ама направо настръхвам като чета за балничките, бързо да оздравявате еййй. Много е гадно бебче да не се чувства добре  Cry Постоянно мрънкам на баткото да не се навира в малката, че ме е страх да не и лепне някой вирус от училище. Обаче като ми каже - "...ами тя ми е сестра и аз искам да я гушкам" и направо ми омекват краката  Heart Eyes
DianaBeeva, ♥Elfita♥ пу-пу направо Ви завидях за грижовните татковци. Моят я гледа, ама отдалеч, някак си непохватен, страх го е, виждам, че много и се радва, обаче хич не може да я успокоява, пък за хранене и даване на вода и дума да не става  Whistling
Лале в дъжда блавоС на Еличка, все така всичко да си папка  Hug Аз дадох онзи ден тиква с картоф, малиииии като направи едни муцунки, като текнаха едни сълзи - хем ми е смешна, хем ми стана жално, че плаче, че и нарежда-все едно иска да ми каже, че не и харесва. Та за да не тормозя детето добавих плодовото пюренце и така всичко се омете  Mr. Green
Температура до сега не съм и мерила, разчитам на ръката и устните си. Като не ми е топло значи си е ОК.
Предната вечер спахме много добре, обаче тази е нещо неспокойна, не се събужда, но се върти постоянно. Пипах ръчички, бузки-ами наред са си, нито топли, нито студени  Thinking Дали може да е от зъбите?
Дано днес да не вали, че да разтикаме малко гумите, то с колата не го признавам аз за разходка  Crossing Arms

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 605
Добро утро!
Тази сутрин баткото събуди бебето още в 6.30 и ни обърка целия режим. Сега не знам направо откъде да я подхващам. Реших, че най-спешно е да се запиша в новата тема  Laughing Благодаря на Лаленцето, че отново я подготви перфектно и я пусна навреме!
И ние вчера закръглихме месец, но захранването ни няма да е скоро. Опитах за няколко дни и спрях. Не му харесва, не го разбира, не търси нова храна. Аз пък не бързам. Той и без това се роди три седмици по-рано. Четох някъде, че и за захранването това имало значение.
За килограмите... аз не се понасям, но в момента това е реалността. ММ е много подкрепящ и търпелив, за което съм му благодарна. Но първия път не беше  Twisted Evil Сега и двамата знаем, че е временно.
От утре започва празничният сезон! Обичам този месец! Поздрави на всички!

# 28
# 29
  • Мнения: 366
Добро утро момичета кокичета:-)

Как сте какво си правите. Леле колко сте ранобудни. Малката сега заспа ( стана в 8:15 ), а баткото тези дни съм го оставила да спи колкото му се иска та и той спи докато му станат кроасаните за закуска( сега ги печа ).

За килцата на мен ми остават 3.5 кг  до стартовите ( бяха станали 2,5 кг ама нещо се съдрах от ядене 2 седмици и едно се върна Simple Smile ) и още 3 кг, които трябва да сваля , които така и не свалих след миседа та общо 6,5 кг. В доста от дрехите си влизам, но има доста в/у какво да се поработи. Когато ми остане време правя гимнастика, но то не е много често 2-3 пъти в седмицата. Мечтая за зала - аз обожавам фитнеса-но няма кои да ме отмени за тази екстра Sad.Преди ходех два пъти седмично и въпреки че не съм ходила откакто малкия се роди демек 4 години още ми липсва Sad

Днес смятам цял ден да се мотаме насам натам там така че отивам да се стягам че после да стегна и дребните Simple Smile

Хубав ден мамчета

Общи условия

Активация на акаунт