искам бебе

  • 45 492
  • 640
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 288
Привет дами,

аз напук на слънчевото време и настроение - пак цъфнах!

И аз искам да знам някакъв начин да се изключвам и да не мисля. Вчера направо ми идваше със сълзи да плача, а нямах никакви пмс индикации .... Съдба, какво да се прави!
Може и глупаво да звучи, но понякога не искам и секс да правя, като очаквам разочарование отново! Знам ли, трябва ни по-активна почивка, цяла зима и двамата сме в някакъв коловоз и все еднообразни задачи и монотонност! Малко разходки, планини и планове ще ни се отразят ползотворно Simple Smile Ах, аз само малко да си го кажа, не ми обръщайте внимание -втори ден ми е!
Ще си взема направление за АГ, за да проверя какво става!
Любимия и него на доктор ще го изпратя. И така!
Хайде дами, стискам палци  newsm51   bouquet

# 61
  • Мнения: 144
Ferriy,

ако не се появи ярка черта какво следва, как ще разбера кога ми е овулацията? Трябва ли да се консултирам с лекар, ако стане така? Каква фолиева киселина е най добре да се пие при все още планиране на бременност?
Офф май трябва да я карам по спокойно  Rolling Eyes


# 62
  • Мнения: X
Аз пия Neopholic по едно на ден. Лекарят така ми каза. Каза, че е хубаво да се пие няколко месеца преди настъпване на бременност и после до третия месец. То по принцип няма нищо притеснително - това си е витамин В9, но по-добре си питай лекаря, знам ли... Но да знаеш, че е много важна.

# 63
  • Мнения: 5
zdr momicheta .... moiat problem e 4e cikalat mi ne e mng redoven na 33 dni mi idva ili na 35... tozi mesec ve4e mi zakasniava s celi 18 dni napravix si dva testa i mi pokaza otricatelen... dnes imam chas pri moiata ginekolojka !! mng mi e pritesneno kakvo shte mi kaje stiskaite mi palci da sam bremenna !!!! :O

# 64
  • Враца
  • Мнения: 800
Ангелина, стискаме палци, да се върнеш да кажеш после как е минал прегледът. Simple Smile
Ирка, казват, че е най-добра фолиевата киселина, която е на блистери. (важи и за всички лекарства като цяло). За предпочитане били, защото така се запазват най-добре. Simple Smile Иначе за тестовете за овулация и аздо момента така и не видях по-ярка (или същата като нея) черта от контролната. Но единия месец не спазвах точно указанията и може и заради това да е, а последния месец единия ден ми бяха почтииии еднакво наситени, та тогава го сметнах за положителен. А какво се прави ако не засекат овулация не знам. Вероятно е и от марка до марка да имат разлики. Но ако пробваш няколко ралични марки в няколко месеца под ред може би е добре да се посети специалст. Но това, което ти можеш да направиш е да съчетаеш меренето на базална температура и тестове за овулация. Така е най-сигурно, че ще засечеш кога ти е овулацията. Simple Smile (ох, много се обяснявам, извинете ме  Blush )

# 65
  • Мнения: 144
Ferriy, да обяснявай Simple Smile моля те!  newsm68
има си нужда да се обяснява, особено на някой от нас, които за първи път минават през всички вълнения със забременяването. Ами да ти кажа днес си купих Неофилик - Мета - да наистина на блистер е най добре и ову тест взех. Ще споделя резултатите от теста като го пробвам. А по отношение на меренето на БТ къде се мери и с какъв термометър? Бях пробвала с електронен всяка сутрин преди да се надигна от леглото, но май не отчиташе вярно и го зарязах.Може ли под мишничка с онези обикновените? Simple Smile))) ми те принципно  най качествени ще излязат  Laughing

# 66
  • Враца
  • Мнения: 800
БТ се мери наистина рано сутрин преди да се надигнем от леглото и най-малко след 3-4 часа сън (сумарно през нощтта), но не трябва да си ставала от леглото минимум 3-4 часа преди меренето. Мери се по едно и също време всяка сутрин +/- 30 мин. Вида на термометъра няма значение, просто трябва да се спазват изискванията за продължителността на меренето, което варира при различните термометри. Местата, на които може да се мери БТ са само 3: вагинално, анално и орално. Кое ще избереш ти решаваш, но винаги мери на едно и също място, защото Т е различна с няколко десеи на различните места. Това, което мериш под мишницата е телесна Т. БТ не се мери там. Аз лично меря с електронен термометър на Микролайф и меря в устата. Регистрирах се в този сайт и там си правя графиката. Руски е, аз не разбирам почти нищо на руски, но успях да се регистрирам. Харесва ми този сайт, защото ти засича овулацията кога е била (но 2-3 дни след като е минала). Термометърът ми е ето този. А за това дали термометърът ти отчита вярно. Според мен няма значение, защото за меренето на БТ или по-точно за засичането на овулацията значение имат температурните разлики в двете фази на цикъла - фоликулярната (от менструацията до овулацията) и лутеалната (от овулацията да следващата менструация). Т през първата фаза е по-ниска, а през втората по-висока. За да се каже, че е имало ову трябва разликата между Т в двете фази да е минимум 0,4 градуса. Т.е. все тая едали средната температура от първата фаза ще ти е 36,4, а във втората 36,9 (например), или в първата 36,1, а във втората 36,6. Важното е да я има тази открояваща се разлика в двете фази. Ето за пример една моя графика. Този вертикалния пунктир е деня с овулация. Виж как от лявата страна на този вертикалния пунктир Т е по-ниска, а в дясната част е по-висока. Оффф, пак се обясних на дълго и на широко, но дано съм била полезна и най-важното дано си разбрала нещо. Simple Smile Успех! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 144
Благодаря Ferriy!

Днес направих първия ову тест, отрицателен е. Цикълът ми свърши ми на 15.04, теста правя днес на 18.04  и май ще е най добре да го правя всеки ден до края на месеца. В календарчето, което попълвам плодородния период е 21.04 - 27.04, ден за овулация 26.04, но сега с теста ще видим какво ще покаже.А ако трябва и още една кутия ову тест ще купя Simple Smile
Ще си взема същия термометър като твоя, моя е електронен, но освен за мишничка става и като се допре в слепоочието, а това няма да ми свърши работа в конкретния случай.


Поздрави, хубав и слънчев уикенд!  bouquet

# 68
  • Мнения: 857
Ехоо, мацки , кал е, нещо ново? Аз още чакам, няма симптоми, няма нищо. Само че така настинах, че си проспах целия уикеНд. Гадна работа. Вие как сте? Някоя с нещо положително? Стиснати палци от меееен.

# 69
  • Враца
  • Мнения: 800
И при мен нищо за сега, освен, че овулацията ми се забавя този месец. Тестовете са все отрицателни (до днес), днес вече имам положителен (за овулация), значи се залавяме за "работа". Simple Smile

# 70
  • Мнения: 144
И аз правя тестове за овулация всеки ден, все още няма положителен, но ние си работим по работим по въпроса Simple Smile

# 71
  • Мнения: 857
Амииии, приятно работене от меееен: ) аз чакам, вчера, днес... още нищо. Чудя се за тестче, ама ще почакам. Симптоми - все още никакви. С моя разбъркан цикъл даже не знам дали мога да считам днес за закъснебие, или още не... ама то така или иначе тия дни ще стане ясно. Не е ли станала работата обаче почвам с мерене на БТ. Лошото е, че и на работа нямам много работа и тия дни ми се виждат безкрайни... успех, мацки, стиснати палци от мен. Драскайте някой ред от време на време...

# 72
  • Мнения: 144
Вече съм на втора кутия тестове и все отрицателни, взех да се питам рано ли ги започнах. Моля дайте съвет?
Дойде ми на 12.04 - 15.04 , първия тест направих на 18.04 и до днес правя всеки ден, а е вече 24.04 и почва да ми става притеснено.  Cry

# 73
  • Враца
  • Мнения: 800
Редовен ли ти е цикъла и на колко дни е? Иначе днес ти е 13-ти ден, няма нищопритеснително, че още няма положителен тест за овулация. Тя може и да е около 15-ти ден. А поне някаква втора чертичка появява ли ти се? При мен няколко дни бяха едва забележими втори чертички, след това едни ден се виждаше втора черта, но пак бледа, следващия ден втората вече беше почти колкото първата по наситеност и на следващия ден бяха еднакви по наситеност, след което втората пак избледня съвсем. Успех и не се шашкай, прави тестове докато не видиш положителния. Simple Smile Hug

# 74
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
http://prikachi.com/images.php?images/727/8071727V.jpg
Това според вас какво означава, ако му се е случвало.Давам инфо поседно МЦ на 02.04.2015 следващо МЦ на 28.04 ОВУ на 15.04. Днес по точно вечерта направих от любопитство теста, защото доста го желаем с ММ и миналият месец пак не стана,  но сега почвам да усещам някакви напрежения в гърдите кръста и отвреме боцкания в яйчницит. Сигурно си внушавам, но няма да унивам дори да е така. Вие момичета как мислите,имали шанс да е станало чудото  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт