Как да се науча на търпение?

  • 5 278
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Здравейте, всеки от нас си има трески за дялане и една от моите е липсата на търпение. Постоянно имам нуждата да съм в движение, а същевременно толкова ми се иска да се поспра. За срещи и лекции винаги тръгвам с поне половин час по-рано от часа на лекцията, при условие че живея на пет крачки. В същото време не обичам да чакам и понеже винаги ходя много рано трябва да вися. От друга страна никога не успявам да отида на време когато реша да не тръгвам толкова рано - все нещо ще стане и ще вляза с минута или две по-късно. Ако има някой преминал през това, кажете ми кое ви научи на търпение и как заочнахте да оцелвате точното време за среща без да цъфнете там половин-един, че и два часа по-рано и да трябва да висите?

Последна редакция: сб, 06 дек 2014, 21:41 от kris4

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не обичам да закъснявам, затова и аз предпочитам, ако трябва да съм някъде в определен час да изляза по-рано. Ако има много време до събитието, винаги си намирам работа, или се мотам по магазините, или си довършвам или свършвам нещо, което ще ми улесни после работата или просто си чета, винаги имам в себе си нещо за четене.
Не съм се научила на търпение, просто не се притеснявам, че съм такава. Така съм спокойна, че всичко ми е организирано.

# 2
  • Nice
  • Мнения: 946
 Grinning все едно за мен говориш. Винаги тръгвам по-рано и после вися да чакам (без значение къде съм  тръгнала, срещи, лекции, час при доктора...)
Та нямам съвет за теб защото не съм се справила с това. Всеки път си чакам, ядосвам се и си обещавам, че другят път ще тръгна по-късно.

Според мен не се опитвай да се променяш, някой ден хората ще оценят това (работодадел, приятели), защото повечето хора закъсняват постоянно. Азсъм на принципа ''иди по-рано, пък ако ще и да чакаш''  Laughing Глупаво е, но трудно се контролира. Та ще следя темата ти.

# 3
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Преди правех така, а сега мъжът и децата ме дърпат назад, защото са от закъсняващия тип. Изнервящо ми е, защото не обичам да закъснявам.
Работодателите ценят идването по-рано, така че не е лошо, а и ако се случи нещо (примерно променили маршрут на автобус, затворили улица) имаш време да обиколиш и пак да стигнеш навреме.
Проблемът е май във вътрешното нетърпение да се отиде на място или да се видиш с човек.
За такива случаи си отивам по-рано, както си зная, и си нося нещо за четене или правене (понеже правя мартеници), за да не вися просто така, а да се занимавам. В днешни времена и игри на телефона вършат работа.

Последна редакция: сб, 06 дек 2014, 22:53 от firebird

# 4
  • Мнения: 104
Grinning все едно за мен говориш. Винаги тръгвам по-рано и после вися да чакам (без значение къде съм  тръгнала, срещи, лекции, час при доктора...)
Та нямам съвет за теб защото не съм се справила с това. Всеки път си чакам, ядосвам се и си обещавам, че другят път ще тръгна по-късно.

Според мен не се опитвай да се променяш, някой ден хората ще оценят това (работодадел, приятели), защото повечето хора закъсняват постоянно. Азсъм на принципа ''иди по-рано, пък ако ще и да чакаш''  Laughing Глупаво е, но трудно се контролира. Та ще следя темата ти.
Проблемът е че като отида там и видя че остава много време висвам и това висене ме изнервя. Не обичам да чакам за каквото и да е ако нямам компания до себе си. Ако си намеря друга работа - обикаляне на магазини и т.н. пък рискувам да се унеса и да закъснея, пък аз съм от хората които предпочитат да не отидат изобщо от колкото да закъснеят. От една страна хем боли хем сърби - хем не обичам да закъснявам, хем пък не обичам да ходя твърде рано, защото като висна да чакам и ми е скучно и досадно. Не знам как има хора, които умеят винаги да стигат на време, нито рано, нито късно. Би било прекрасно - нито се излагаш със закъснение, нито пък се изнервяш в чакане - отиваш на време, свършваш си работата или срещата и по други задачи. Евалата на тях, не знам до умение ли е или си е чист късмет. Май трябва да пробвам "Аз винаги отивам където трябва на време, никога по-рано, никога по-късно" като утвърждение. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 10 123
Аз съм същата и не смятам да се променям. Ако опитам, ще се изнервя още повече. Предпочитам да съм по-рано пристигнала, отколкото закъсняла, дори и по независещи от мен причини.

Може би си е до ген.  newsm78 Баща ми беше по-тежък случай от мен - часове си чакаше по-рано и то в пълно спокойствие.

# 6
  • Мнения: 104
Просто виждам момента в който от нищоправене и скука докато чакам в кафенето ще започна да подреждам столове, маси и да забърсвам... Laughing Мен скуката ме избива на пазаруване или подреждане и чистене, въпреки че като всекидневна дейност върша чистенето със зор. Не умея нищоправенето, когато няма какво да правя спя или започвам да подреждам и чистя. Дали не е от асцедента Дева? Забелязвам, че чакането ме дразни само самостоятелно, когато съм с поне един друг човек и има с кой да си говоря не ми прави никакво впечатление.

# 7
  • Мнения: 3 031
И аз съм така. Не го приемай като недостатък, напротив. Аз така спечелих едно работно място. Човекът, който ме нае на работа забелязъл, че съм на мястото за интервю 30 минути по-рано. По-късно ми сподели, че това е изиграло много важна роля в решението му.
При срещи с приятели винаги съм по-рано. Преди срещата просто не ме свърта вкъщи. Влизам в близките магазини, нося книга със себе си и чета или пък паля цигара. Намирам си работа, колкото и да е безсмислена. Самата мисъл, че мога да закъснея, ме изнервя много повече.

# 8
  • Мнения: 104
Не го приемам толкова като недостатък, просто искрено завиждам на хората което умеят да не вършат нищо и просто да си седят в пълно спокойствие. Ето така да поспрат за момент, да забавят темпото и да съзерцават като будистки монах. Може би единственото решение е да запиша някакъв спорт, където да изразходвам излишъка на енергия. Peace

# 9
  • Мнения: 3 031
По-лесно е да приемеш темперамента и характера си, отколкото да придобиеш навиците на будистките монаси Peace Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Пробвай с позитивното мислене.  Whistling

# 11
  • Мнения: 3 371
Просто виждам момента в който от нищоправене и скука докато чакам в кафенето ще започна да подреждам столове, маси и да забърсвам... Laughing Мен скуката ме избива на пазаруване или подреждане и чистене, въпреки че като всекидневна дейност върша чистенето със зор. Не умея нищоправенето, когато няма какво да правя спя или започвам да подреждам и чистя. Дали не е от асцедента Дева? Забелязвам, че чакането ме дразни само самостоятелно, когато съм с поне един друг човек и има с кой да си говоря не ми прави никакво впечатление.

не е от асцендента дева, аз съм с асцендент дева и абсолютно винаги закъснявам или отивам в последния момент/полетите ги хващам буквално за опашката/.

в същото време съм възможно най-нетърпеливия човек на света - само като ми кажат 'чакай' и съм яхнала метлата Mr. Green

защо ти е да се променяш? животът ти зависи ли от това? просто приеми, че си такава.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пробвай с позитивното мислене.  Whistling
В другата тема разбрахме, че не ѝ е силна страна, та поне да се научи да не гледа другите какво правят и как го правят. Аз ѝ казах как да извлече положителното от едно чакане, тя пак си знае нейното - не можела да прави друго, а само да стои ѝ било тъпо. Иска като другите да е перфектна, ама не ѝ се получава. Задават се наченки за търсене на нещо, което да ѝ е виновно, пита за зодията, после може да са родителите, после може да си открие магия, накрая ще реши да си изчисти чакрите и така до следващата тема.

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Готино. Ще следя историята.

# 14
  • Мнения: 11 561
Чувствам се по-комфортно да подраня, отколкото да закъснявам и затова подранявам.  Mr. Green Като ходех по срещи това караше мъжете да се чувстват гузно  Crazy

Не мисля да се променям, но си нося неща за вършене докато чакам - например си преподреждам органайзера, правя списъци за покупки за празници, списъци със задачи, преглеждам какво е успял да побере потфейла ми, намирам 5 мин. да си поговоря с приятели по телефона, чистя си телефоните от излишното и така ...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт