Меню за Нова година???

  • 91 270
  • 403
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 224
Как ми се яде домашна руска салата. Rolling Eyes

# 151
  • София
  • Мнения: 22 954
Аз винаги гледам да има основно. по мое наблюдение други неща може да останат, но основното винаги се изяжда.  Laughing Миналата година пазаруваха само мъжете и разбира се за основно нямаше нищо, аз купих допълнително пържолки, направих ризото за гарнитура и всичко си изядоха. Тази година участвах и аз в пазара, че иначе не знам...  Laughing

# 152
  • Мнения: 14 490
Как ми се яде домашна руска салата. Rolling Eyes

Ми направи си, аз преди правех, вече не ми се занимава и купувам от Берьозка, тяхната най-прилича на домашна.

# 153
  • Мнения: 2 503
Как ми се яде домашна руска салата. Rolling Eyes

Ми направи си, аз преди правех, вече не ми се занимава и купувам от Берьозка, тяхната най-прилича на домашна.

Абсолютно потвърждавам. Не само прилича, но си е домашна и като вкус, и като вид.

# 154
  • софия
  • Мнения: 564
моето меню - салата айсберг с маслини, авокадо и пресен лук и чесън; печени белени чушки с чесън и копър и млечна салата.
основно - контра филе цяло парче, разрязано на гребен, овкусено със сол,чер пипер, горчица. разрезите напълнени с гъби, кисели краставички, бекон, гъби и кашкавал, намазано с масло. пече се или в гювеч - на дъното  чаша прясно мляко, една кафяна чаша вода и 3-4 скилидки чесън/Три часа / на 200 градуса с вентилатор/
или без гювеч - завива се с фолио и  се пече два часа на 170-80 градуса и 15-20 мин. на отворено фолио.  към соса от печеното мога да добавя 1-2 с.л. брашно, 1/2 ч.ч.кис.мляко и 1-2 скил чесън за сос, гарнитура пюре или печени цели картофи във фолио.
десерта ми е баклава. ще правя и баница със сирене /и късмети/ за закуска сутринта.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 987
Не бих си купила руска от магазин.Правя си я вкъщи и става божествена Simple Smile
Ние ще празнуваме в майка ми.Аз ще нося питка,руска салата,хайвер с грис и лук и торта
Харесала съм си ето тази

https://-spam238-/domashna-torta/2/

# 156
  • София
  • Мнения: 500
Моето меню
Ребра на фурна намазани с ... Не е измислен още соса
Заек пълнен с ориз и дреболии. Гарнитура печени картофки
За салата мисля кьопоолу домашно с повече печени чушки
Тиквена баклава и баница с пържено кисело зеле, че със сирене ги прекалих

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
Моето меню;
*свински филета и пилешки пържоли - мариновани в една марината,която кръстих ,,трепач,, Свеки ги прави и стават адски крехки и апетитни!
*гъби с масло и много магданоз
*татуирани картофи (картофа е измит добре,ако може да е с тънка кора,срязан наполовина и му слагам листо магданоз.Нареждам ги върху намазнена хартия за печене и поръсено със сол и чер пипер)
*лозови сърмички с чеснов сос
*европейска салата
*салата снежанка
*айсберг с краставички,маслинки и магданоз
*баница с късмети
*питка (готова)
*тиквеник
*баклава
*винени сладки
*ябълков сладкиш
*ядки
*плодове
*луканка,кашкавал,сирене с червен пипер

В чудене съм за:
*сварени яйца полети със млечно-чеснов сос и още нещо
*сладък салам
*салата Табуле (май така беше,не съм правила никога,но ми изглежда адски апетитна)

# 158
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
karzz, това меню за колко човека е?

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 16 171
За сега аз и свеки и две деца. Част от нещата ще ги правя в малки количества,а сладките двойни дози,че ще посрещам мъжът си на 5ти. А съм му ги обещала от миналата коледа.
Поне 2-3 дена няма да мислим за готвене.

# 160
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
руска салата / снежанка / домашна царска туршия
плато със сирена и плодове / още едно с мезета
Баница с късмети / тутманик
различни хапки : deviled eggs, хапки с любимото козе сирене и домати кампари, солени кошнички, хапки със сьомга
ядки
Основно: уелингтън по рецепта на Рамзи с гарнитура от хрупкави печени картофи
Десерт: мини кошнички с маскарпоне и сладко от ананас


# 161
  • Мнения: 35 113
Ние ще сме 4ма човека и бебчо и сме измислили:
Руска салата
Суджук
Картофена салата с лук
Питка
Баница
Баклава
меденки
ядки
Мезета

# 162
  • Варна
  • Мнения: 1 760
Ние ще сме 2-4 човека . Менюто е :
1 .салати - зелена ,айсберг и руска /от Берьозка/
2. кюфтета и шишчета с гарнитура картофено пюре
3. плато с кашкавал и сирена
4.ядки
5. баница
6. бира ,вино и шампанско

# 163
  • София
  • Мнения: 17 775
Здравейте, аз цялостно меню нямам, защото няма да посрещам за съжаление.
Но ще нося плато от сирена и сухи мезета. Според вас за десетина човека (предвид, че ще има и други неща на трапезата, разбира се) какъв грамаж общо сирена + месните мезета да докарам?

# 164
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 810
След всичко, което се прибра по фризери или се изхвърли след  Коледа, сега пак сме  с  менюто в ръка.
Салати - нахут с печени чушки, домашни снежанка и разновидност на руската
Мезе - домашно филе Елена
Варена кокошка със зелева чорба
Свински пържоли на сач
Ябълков щтрудел
Тирамису ( побългарено)
Баница ( месеница)

Общи условия

Активация на акаунт