Меню за Нова година???

  • 91 134
  • 403
  •   1
Отговори
# 345
  • софия
  • Мнения: 25 202
Предястия: Снежанка, въздушна солена торта, месни мезета и сирена, туршия. Питка. Печени орехи.
Основно: телешки език със сметаново-горчичен сос и гъби.
Десерт: Коледно пънче (не успяхме да го направим за Коледа).
Баница с късмети.
Днес ще подготвя повечето неща, а утре само ще ги дооформя/сготвя.

Последна редакция: ср, 30 дек 2020, 06:26 от zvаnchе

# 346
  • Мнения: 3 920
-салати - "цезар", руска, млечна.
-бавнопечени свински ребърца с мед, горчица и соев сос
- св. джолани с вино и билки, печени картофи
- памук-погача
- плато мезета
- баница
- тирамису

# 347
  • Мнения: 8 905
Vetrena, какви са тези солени еклери с грюйер?! Може ли нещо като рецепта?

Все още ми е тежко от отминалите празници. Последните ми пържоли ги изяде кучето, защото на никой вече не му се ядяха пържоли...

# 348
  • София
  • Мнения: 2 374
Ще сме вкъщи с кумовете  и няма да прекаляваме с храната .. уж Grinning

1.Основно - Новогодишни вратни пържоли в гърне на Звездев
2. Салати - джадзики, руска, капрезе
3. Мезета - плато сирена и колбаси, ядки, разни туршии, мариновани чушки (не ям такива неща и не съм се интересувала в детайли)
4. Питка
5. Баница с късмети
6. Десерт - крем дипломат с портокалови корички и напукани шоколадови сладки

# 349
  • Мнения: 10 651
Ще сме вкъщи с кумовете  и няма да прекаляваме с храната .. уж Grinning

1.Основно - Новогодишни вратни пържоли в гърне на Звездев

Точно преди малко ги гледах в ютюб и реших и аз да ги  направя Simple Smile

# 350
  • София
  • Мнения: 12 654
Аз към тирамисуту, което направиха големите дъщери, добавих и баклава.

А сега търся идея за лесен сос за варени скариди, защото аз мислех да има само в салатата, но съпругът ми иска отделно варени бейби скариди, но сосът да е различен от този в салатата.
Ако се сетите за хубав сос със сметана, казвайте. Да няма майонеза, че в салатата ще има.

# 351
  • Мнения: 3 100
Бейби-скариди какво ще рече - да не са черноморските въшки?
Иначе скаридите - и сурови, и варени - стават много вкусни обелени и запържени за 3-4 мин. в масло с 1-2 скилидки пресован чесън. Когато са готови - може да се добави и малко лимон. Страхотно мезе, тъкмо си мислех да го включа в менюто! Обаче ако са много "бейби", не знам как ще се обелят. Черноморските направо се пържат, без да се чистят, посолени и оваляни в брашно - стават хрупкави и се ядат цели.

# 352
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Десертът ми за утре е готов - Руски шапки, а от изрезките излязоха малко бонбони.


# 353
  • София
  • Мнения: 12 654
Въшки са, но гренландски уж. Изчистени. И ние ги ядем варени с горчичен дресинг обикновено, но с този дресинг ще е салатата с големите скариди. Освен може наистина да ги запържа само в масло и чесън, вместо да ги варя този път и да не правя дресинг. И това е идея.

# 354
  • София
  • Мнения: 1 040
Сами ще сме утре.Ето и менюто ни: салати- зелена, руска, салата с кус- кус.Основно-мешана скара по желание на тийна, с гарнитура картофена салата.Мезета.Печена риба за ММ.
  Баница с късмети.Ядки.
  Десерт- баклава.Торта ще има за моя РД, който е няколко дни след Нова година.Весело посрещане на всички!😊

# 355
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Тук сте такива подстрекателки... От вчера ги сънувам тия фурми пълнение със синьо сирене и прошуто. Еми, включих ги и тях в менюто за утре. Уж леко, уж скромно.. Пак ще се освиним, като невиждали.

# 356
  • Мнения: 1 223
Понеже ще празнуваме с приятели, и да не отидем гладни.
Ще направя кьопоолу с майонеза и чесън,зелена салата,ще купя пилешки гърди и ще ги пекна на опти грила,сладки картофи на фурна.  Ще купя и продукти евентуално за палачинки.Поне ще има и за първи. Heart Eyes

# 357
  • Мнения: 2 479
Аз към тирамисуту, което направиха големите дъщери, добавих и баклава.

А сега търся идея за лесен сос за варени скариди, защото аз мислех да има само в салатата, но съпругът ми иска отделно варени бейби скариди, но сосът да е различен от този в салатата.
Ако се сетите за хубав сос със сметана, казвайте. Да няма майонеза, че в салатата ще има.

Нямам представа дали този сос ще върви със скаридите, но ти го давам за всеки случай - една кофичка заквасена сметана се слага на котлона на слаба степен да се разтопи, след това се натрошава 100-150 гр синьо сирене вътре в сметаната, веднага след това се отстранява от котлона.

# 358
  • Мнения: 2 475
Здравейте, не съм се включвала досега, но ето моето меню:
1. Салата айсберг, маруля, авокадо, чери домати, краставичка, царевица
2.ядки -бадем лешник кашу, сушени плодове
3. Вратни пържоли, мариновани в лук и бира, на фурна и картофи соте
4. Мезета - различни меки сирена,  луканка, кашкавал
5. Десерт - чийзлейк с боровинково сладко
Сами ще сме с децата,  та ще има доста да дояждаме, но нека, по-добре тама

# 359
  • Мнения: 1 488
Vetrena, какви са тези солени еклери с грюйер?! Може ли нещо като рецепта?

Солените еклери са чудесно предястие или мезе. Могат да се напълнят, но не е задължително. Правила съм ги и по двата начина и винаги много се харесват. Вижте тази рецепта, много е лесна и 100% сполучлива:

https://www.cookwithasmile.com/%D0%B3%D1%83%D0%B6%D0%B5%D1%80-%D … 0%B5%D0%BD%D0%B5/

Общи условия

Активация на акаунт