Какво точно иска един мъж на 39?

  • 29 427
  • 316
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 655
Ами всъщност още от първия момент инстинктивно знам всичко за човека срещу себе си.

Ако усетя, че тръгна да "опознавам", то явно съм усетила нещо гнило. С първия мъж много ходих, уж трябваше всичко да знам, ама по-скоро това дълго гаджосване ме накара да свикна с някои неща.

Сега в рамките на 2 мес. от гаджета вече се бяхме изнесли и чакахме дете.

Хубавите неща стават бързо и с енергия. Тия тука нямат бъдеще, дано поне пичът да знае да избира хубави вина и да се позабавляват културно, по австрийски. Иначе и чеп за зеле не става от него, такива са по двама за лев.

Хората сме различни, всеки по свой начин възприема света и околните.   bouquet
Моят опит е в полза на "опознаването", когато тази фаза е прескачана в последствие съм споделяла, че съм "натрупала опит"...
Сега като се замислих всички мои близки, приятели и познати, които са "създали" бързи отношения без да опознаят половинките си са разведени/разделени и с нови семейства (имам такива и с по 3 бързи брака). Всеки сам за себе си преценява... От заобикалящите ме познати и приятели много малко са тези, които не са избързали в отношенията с пратньорите си (решили първо да се опознаят) и до момента са щастливи заедно (е, имат от време на време различия).
Няма универсална рецепта за щастие, за брак, за семейство... всичко е до късмет!

# 256
  • София
  • Мнения: 655
То, вярно, че "проучване" си трябва, но във връзка, която би се получила и върви добре, това "проучване" става инстинктивно.Т.е., с всяка фибра на тялото и духа си усещаш, че това е Той, Твоят човек.
Почне ли се с " ....ама да се пробваме", " ...да видим дали ще си паснем ...." и т.н. подобни, явно е, че някой от двамата е усетил нещо не както трябва (както пише Мамасита) и иска да се увери прав ли е или не е, че има нещо гнило.
Ако трябва да залагам дали тази връзка би била успешна, твърдо бих заложила на НЕ.


Ако заложа на усещането с всяка фибра на тялото и духа - цял живот ще бъда нещастна в любовта  Laughing аз съм от хората, при които тези чувства "не работят" в правилната посока (винаги както казват "залагам на куц кон")  #Crazy може би и това е в основата на разбиранията ми, че е нужно "опознаване"...

# 257
  • Мнения: 2 861
В Австрия има достатъчно ергени на възраст между 26 и 30 години; На мястото на Креми бих се поопознала с някой от тях.

Креми, желаещи млади мъже ще има: бъди ведра и усмихната, така ще ги привличаш.

# 258
  • Мнения: 5
Скрит текст:
Мисля, че ще се повторя, но той не е делял пространство (дом) с някой повече от 10 години. Многото мимолетни връзки от сорта на с*кс за 1 нощ са го направили леко безчувствен.
Цени ме, вижда някаква "кристална чистота" в мен (според неговите думи). Е сега ще кажете, че ми говори розови приказки, но той не е от типа "сваляч", напротив-много е прям и директен (чак звучи груб понякога).
Креативен човек е, обича литература-пише много! Не харесва Пауло Коелю- прекалено прост му се вижда. Той е по-скоро човек на символизма, предпочита по-сложни четива, където трябва да вложиш малко повече разум.
За майка му- това е доста важна личност в неговия живот. Уважавана майка (и от двамата си синове), научила децата си да бъдат самостоятелни, пратила и двамата на по 15 години да учат в Америка, напълно сами.
Въпросния мъж няма нужда от прислужница, иска жена до себе си. Той чистачка и гладачка си има... Търси синхрон в партнъора по отношение на гледна точка за живота...  Не го виня, че е "егоист" от време на време, та той се оправя в живота! Трудно е когато един човек е свикнал да е сам, да стане по флексибъл и да промени Западно-Европейското си мислене за няколко месеца за една Източно-Европейка (въпреки, че никога не ми го е казвал). Имаме различия, то затова се и привличаме, а страха в него е голям, но усещам и любовта му към мен!
За себе си- аз съм живяла там където е той за около половин година-е опредлено искам да се върна! Там открих себе си, това е! Решението съм го взела, аз го бях решила преди да го срещна, просто ми излезе добра оферта, тук (в тази държава където работя сега).

Защо просто не си пряма с него и не му се натресеш у дома? Какво имаш да губиш? Щом той е тлкова "възвишен и прям" може ли да понесе и удар по егото от една 26-годишна жена?

# 259
  • Мнения: 306
Мъж на 39години,без семейство и деца ....не ти ли светна червената лампичка още в началото,че нещо не му е наред?

# 260
  • Мнения: 6 365
Като обича литература, покани го да дискутирате романа Мидълмарч от Джордж Елиът.

Ти си културно момиче, сигурно знаеш за какво става въпрос.

Накратко, не бъди патка като Доротея...

# 261
  • Мнения: 4 418
Мъж на 39години,без семейство и деца ....не ти ли светна червената лампичка още в началото,че нещо не му е наред?

 newsm62

Кажи ми, че се бъзикаашшшш...  Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 306
Мъж на 39години,без семейство и деца ....не ти ли светна червената лампичка още в началото,че нещо не му е наред?

 newsm62

Кажи ми, че се бъзикаашшшш...  Rolling Eyes
Всъщност не . newsm78

# 263
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Това че човек е
... на 39години,без семейство и деца...
не впечатлява сигналната ми лампичка. Все пак, ако не бях намерила моя преди години, съвсем реална алтернатива беше да съм на 39 без семейство или деца. Някои хора сме доста придирчиви Wink

# 264
  • Мнения: 6 365
Хич не са ти високи изискванията, след като си се прежалила. Има хора- срещат 10 като "твоя", че и по-добри, но понеже не се прежалват, не ги правят "свои", то за тях са просто бройки. Защото проблемът е в тях и не е до каприз. Ако е капризен човек, ще търси целенасочено, ще отсява и накрая ще намери. Ама ако нищо не го кефи, само ще се извинява, че не е срещнал "своя човек".

# 265
  • Мнения: 91
Той е образован човек, с добри маниери, винаги работата му е била водеща в живота (високопоставен пост). Това, което е постигнал там ще му отнеме едни 5 години да стигне там където е сега като ранк в друга страна, което напълно разбирам. По принцип е много мил мъж, държи се много добре с мен и наситина ме кара да се чувствам щастлива и ценена (преди последния случай за живеенето отделно). Той е човек, който уважава всички и всичко, не би стъпил и върху мравка дет се вика. Много обмисля нещата и ми изглежда, че страшно много се страхува да се обвърже.

Може и да си струва авантюрата да се преместиш на 26 г. Не толкова заради този мъж на 39 г, който е мил с теб, но колеблив стар ерген от друго поколение, а защото не знаеш какво може да ти поднесе съдбата като възможности в новата държава. Може да е начало на нов по-блестящ живот  и кариера в "бяла държава", а и може да срещнеш по-подходящ мъж.

# 266
  • Мнения: 2 265
Тя пише, че в начало е била в неговата държава, после се е преместила. Като се замисли човек, нищо чудно, че той й дава смесени сигнали. Аз ако излизам с някого и после той се премести в друга държава, ще си помисля, най-малкото, че не иска сериозна връзка, поне за момента.

# 267
  • Мнения: 27
Аз бях получила офертата преди да го срещна. Не съм мислила, чя ще се увлека по някой след като подпиша договора. Той ме подкрепяше през цялото време, а и подчерта, че  той на мое място също би отишъл за да израстне в кариерата си. Нека не забравяме, че е кариерист. Ако бях останала там намаше да имам работа-съответно и пари. А той да ме издърша след 3 месеца връзка- не мисля, че би говорило добре за мен! Не мисля, че моето преместване играя роля в неговите чувства.
А и  преди няколко месеца добави, че ако имам добра оферта, не е проблем да сме на растояние още няколко месеца докато се опознаваме и аз намеря нещо стабилно в неговия град, а не някаква случайна работа. Каза, че не иска аз да се жертвам за него. Беше много мило да го каже, но не мога да отрека появата на питанки в съзнанието ми.
Страха в него е много голям, наистина съм много объркана. Аз от него не сикам да поема отговорност за мен, малко смелост от негова страна ми е достатъчно.

Последна редакция: пт, 23 яну 2015, 21:00 от kremi_9

# 268
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
kremi_9, като ти чета последните писания, на твое място бих си гледала живота - да ми върви работата, да ми е уредено жилището, да се чувствам спокойна. И не бих прекъснала отношенията си с този мъж. Но нямаше да очаквам нищо от него (което при мен е стандартно състояние), и ако се получи нещо - супер; а ако не се получи, просто ще продължа с живота си. Няма да го чакам с години, естествено, но рано или късно или ще се съберете, или ще се отдалечите един от друг така или иначе.
А относно местенето заради работата - съгласна съм, права си била. Дори да се е случило след като сте се запознали. Няма логика да се примирява човек с посредствена позиция, точно както няма смисъл да се примирява с посредствена връзка.

# 269
  • Мнения: 1 253
На мен пък ми харесва, че не е искал да правиш жертви заради него и то на такъв ранен етап.
Аз съм била достатъчно глупава да зарязвам живота си и да се местя заради някого, не го препоръчвам, дори и да мъжът на живота ти.

Общи условия

Активация на акаунт