КГБ = Клуб на Готините Баби - 152.

  • 94 329
  • 751
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 672


Ето ме пак. Ми то като няма дописници май ще си пишем все едни и същи.  Heart Eyes

Фло, присети ме с пълнените чушки, даже се чудя дали и едни сарми да не врътна с тях.  newsm78  На теб приятна следобедна дрямка!

Янче, четох я тази статия от онеци дни във фейса, ами какво да ти кажа, аз си мисля, че всичко в разумни граници е добро за организма, прекалямането - вреди! Но, пък сега се сетих за домашното червено вино, дето ни чака за Коледа и ще си гаврътна един гълток за здраве и за настроение, пък, ако ще да се разчуе.

Борянче, ти си търпелива, душо. Трай ги майстрите и неразборията пък на пролет си мисля " просто какъв живот" те чака! Хубав, наситен с приятни емоции! Пожелавам ти ги от сърце!  Hug

Кари, сладури са твоите внуци и ти си глезиш с разнообразни храни, така, както  всички ние. Поздрави на всички и най-много на големия юнак, че от днес започва "ходенето в паници", но то е временно, казва д-р Фло. А ти, щом си стояла толкова време на крак си герой!

Гъбче, твоето Ани зло да го забрави! Да е умно и красиво и късметливо! Като мама!


Подъръчета дребни търся аз от джуджето дето слагам, иначе нали знаеш, че хубава книга купувам и готово.  Hug


Фло, съгласна  съм срещата с Жабка да бъде в Турския ресторант на пл. Македония, дето Светлето го предложи преди време.

Хайде, със здраве!



# 46
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Здравейте!

Честито на вчерашните именячки! И на рожденичките от предните дни честито!
Аз без малко да се изложа вчера пред снахата, чак вечерта разбрах, че има имен ден, та й честитих.
Да са живи и здрави всички, от здраве да не се отървават!

Джили много я мисля. Къде ли е? Дали замина при детето си или е при майка си newsm78
Дано всичко се нареди по най-добрия начин.

# 47
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Ето СЪМ и аз.
Прибрах се от работа.Връщайки се напазарувах,че бях с колата и нямам оправдание.Мързеливо ми е,затова ще се помотам из нета и тогава ще се размърдам,за каквото и да е.
Мими,не ме мисли.Движа се и не спирам,какво от това,че ме боли.Ако бях се спряла,щях да се обездвижа,а това ще е още по зле.Малко на "кестерме" се придвижвам,но върша всичко,което трябва.
Приятен следобед! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 5 346
Здравейте! Аз пак отварям "кулинарната тема". Хайде споделете вашите менюта за посрещане на Нова година! Аз все правя капама
Скрит текст:
Пълня пиле с плънка от лук, кайма, ориз, може и гъбки, и подправки /сол, чер и червен пипер, чубричка/ В гювеч постилам зелев лист и слагам пилето. Отстрани около него редя сърми със зелеви листа и същата плънка, а между тях- всякакви месца, с които разполагам /свинско, телешко, кървавичка/. Добавям мазнинка и водичка. Затварям гювеча и във фурната на 180 градуса за 3 часа./  Ще се пробвам и с някаква торта.
Този път съм решила да разнообразя с нещо различно. Дайте идеи! Ще е интересно, ако споделите! От Никулденските менюта научих толкова нови неща от вас!

# 49
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Гледах в понеделник Камен Донев - Възгледите на един учител за народната просвета...
В началото се уплаших, че въобще няма да мога да се разсмея и ще се изложа едва ли не - всички се заливат от смях, моя милост като сфинкс.
Изобщо не разбрах каква е идеята на първата смешка, (а се имам за  средно умна жена) - беше някакъв уж мексиканец (с всички мексикански първосигнални атрибути - сомбреро, мустаци и т.н.), уж художник - който стоеше до една абстрактна картина, по-точно триптих и Камен Донев изля един поток от безмислено навързани думи за също толкова безмислено изглеждащия уж шедьовър.

По-нататък вече се смях - човекът (Камен Донев) осмя всички до болка експлоатирани "недъзи на нашето болно общество" (любимо ми е просто това клише) - абитуриентските балове, сватбите, катаджиите, силиконовите мацки, калпавите пътища и срещата на чужденците с тях, пътната и друга маркировка, рекламите, плюскането, пиенето, летуването на море, че даже и грубия секс не беше пропуснат.
Смешно беше, не мога да отрека. И весело -той танцува всички стилове и пя на всякакви езици. Обаче... ми остана кофти вкус - чиста халтура си беше...забавление за масите. На места текстът си беше даже просташки, нищо че накрая ни призова да се борим с простащината...
Дааа...Камен Донев...
Мислех го за по-умен, да си призная.

Усещането едно такова - смееш се, но не се радваш...дано да сте ме разбрали.

 

# 50
  • Мнения: 1 250
Янче и аз съм я чела тази статия както и последвалото опровержение , че доктор с такова име няма, но затова пък съществува зевзек.  Mr. Green Грети, При нас през всичките години на Нова година винаги е имало сърми от кисело зеле и пържоли, както и тортата на дядо Мраз.Мама , по онези години когато не съществуваха разни готови пандишпанени блатове печеше няколко кори, наказваше ги с крем, отгоре гарнираше и в една хубава  голяма чиния се оставяше  в един ъгъл на библиотеката  а на сутринта винаги липсваше едно парчемце. Бях на 6-7 години когато една нощ се събудих и видях как мама реже парченцето, обаче хитро си замълчах и разкрих тайната чак след няколко години. Затова пък нашите деца ги бяхме научили,  че забързаните джуждета на дядо Мраз носят подаръците, все издебвахме момент и натискахме звънеца отвън, а там имаше няколко плика пълни догоре с желаните неща  ,но с годините и това мина, а сега третото поколение вече си няма хабер от понятие Wink Имаме 3 елхи различни размери, понякога слагам украсявам, запалвам лампички, но аз  само си се радвам, Cry
Днес , моля ви, както бях ядосана от дългото чакане на спирката,добре че има пейки и навеси, качвам се и питам шофьора колко струва билет, той ми казва, а аз му казвам пенсионерски. А той- покажи ми лична карта. Гледам го опулена и му благодаря, какъв комплимент от години  не съм получавала.На връщане чакам пак на спирка пристига същия шофьор и вече ме среща с усмивка от ухо до ухо като стара приятелка и направо ми даде пенсионерския билет.
Айде след един тон глупости малко разходка по нета, Hug

сега прочетох какво съм публикувала, не стига глупостите, ами и " великия коректор" на таблета също се е изгаврил.Аз написах че мама наМазваше корите с крем, а коректора поправил наКазваше Joy

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 16:06 от Caroline

# 51
  • Мнения: 495
Привет-мривет, скъпоценни мои! wavey

Вар-Ас-дописничка /Варненско-Аспаруховската / се явява по ваша заповед и нареждане! smile3503
Хи, хи, хииии...... сетих са за "Селкор" на Караславов, че и тема съм писала по повестта!  Joy

Днес ми беше късметлийски ден, свърших всичко запланувано!
Първо отидох в Тракийското дружество да внеса парите на тракийките за Коледно-Новогодишния банкет, после тръгнах по магазините да си търся блуза за двата банкета на които ще ходя. Може да съм с една и съща, че те са с различни хора, та и втория път ще мине "за нова"! hahaha
Още във втория магазин, след като облякох 4-5 модела и десена, си харесах най-шарената копринена блуза,  42 лв., българска, на пловдивска ф-ма, жалко само че няма ламенце по нея! tooth
Нали ми преведоха 40 лева Коледни към пенсията, сложих още два лева и съм готова за банкетите!  Laughing
После ходих до едно учреждение, там също се реши проблема за нула време, след това отидох в СВА-то в квартала ни, напазарих туй-онуй на промоции и по светло си бях у дома!

Само ме е яд за едно,  като си купувах книжка с кръстословици от един РЕП, продавачката ми предлагаше билети от Националната лотария, ама нали понякога съм си "гъска", отказах без да се замисля! Можеше и там да ми е на късмет, ама на! Mr. Green

Утре съм на еднодневна екскурзия с дамите от Клуба. Ще посетим Стъкларския завод в гр.Белослав, на 20 км западно от Варна, уговорено е с шефовете, ще видим производството им, имат магазин, ще си купим стъклария, ще се возим на ферибот, към посещението влизало и разходка с корабче в езерото, направих заявка за обяд в едно заведение...... само се моля да не вали, че ми писна! Praynig

Това е при мен, другото е проза!  newsm47

Похвалих ви се, докладвах, рапортувах, сега ви пожелавам приятна вечер!  newsm10

Последна редакция: ср, 10 дек 2014, 18:16 от Taни-та

# 52
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Маринка, четвъртък или петък, когато кажеш. Щото в петък и събота ще е навалица.

За новогодишното меню - у нас е традиционно - всяка година едно и също:
Салати: руска и  снежанка, домашни + туршии или пресни салати
              предястия - солен паламуд или скумрия (зависи какво съм приготвила, тази год. е паламуд) с лимон и червен лук;хайвер - тарама или червен (тази година съм купила вече червен от Берьозка), пълнена печена палачинка с гъби, лук, шунка и кашкавал; известните вам малки бюречета от печени червени чушки.
              основно ястие: руладини от св. бонфиле с лук и гъби с гарнитура от грах с масло, лилав ориз (бял ориз + една лъжица черен) и цели печени картофи
            Десертът е винаги различен, според вдъхновението ми. Най-често торта гараш или Кирамису (по майка). Ако много се вдъхновя - торта Бохемия. (Но все по-рядко.) Ако много ме размързи - кремпита, че най-лесно.

Миналата година стигнахме само до салатите и палачинката и вече не ни се ядеше, другото ядохме на следващия ден и по-после.

Даже си говорим с ММ как хората на Коледа изяждат цели пуйки и прасенца, а ние тогава си дояждаме постните манджи от Бъдни вечер, щото повече ги обичаме. Докато ги изядем, то минала Коледа и пак не сме яли прасе...(пернати не ядем в нашата къща.)

# 53
  • Мнения: 7 386
             Я да се обадя и аз,че установих ,че вече ме забравяте! Laughing На Борянка и свикнах ,ама ,че Фло не ме е отчела за срещата  Crossing Arms не очаквах!
             Цитирам се Laughing Didia
Re: КГБ = Клуб на Готините Баби - 152.
♥0 пн, 08 дек 2014, 20:50   
#1  


                За срещата с Жабка съм свободна по-всяко време,че ще бъда в отпуск.Предпочитам от 14 часа,ама ако има работещи ще се съобразя с тях!
              
               Танче,честита ти нова блузка и със здраве да си я разхождаш по банкети,срещи и все приятни други местица!
               Маринка,ти все обикаляш и все нещо интересно намираш за изненадките!Сподели опит!Аз чакам отпуската и тогава ще гледам да наваксам с подаръците и изненадите!Голяма чуденка ми е какво точно да бъде,но не бързам защото не устоявам и ги подарявам,а след това тичам за други. Laughing
               Мими,и аз сутринта точно като теб хич не исках да ставам,ама няма как.Скочих и за броени минутки бях на спирката.Там налетях на един приятел учител по английски и поне не ми беше скучно в трамвая! Laughing
               Светалчо,мисля си за твоите "радини" вълнения след театъра и се чудя дали пък точно по този начин не са искали да набият в  главиците ни ,че с тази простотия сме тръгнали за никъде  и да разберем най-сетне,че напред се върви с други качества и ценности.Ма знам ли? newsm78 Трябва да се гледа,но в студа хич не ми се излиза вечер!
               Уф,да не забравя - дайте координати на този турски ресторант!Не,че няма да го открия като е на пл.Македония,но за по-сигурно.Даже си мисля,че знам къде е,но може и да бъркам.Там май беше нещо друго преди.
               Борянче,пожелавам ти да си ползваш новата баня още тази година! Laughing
               При мен ремонтите текат бавно и славно....когато ММ реши и толкова колкото иска.Така,че си
чакам втората част на новата кухня! Mr. Green А,бе той ,ако знае какво съм намислила за времето през което съм в отпуск ще му призлее,ама за сега си мълча и водя политика! Wink
               Лека вечер и спокойна нощ! Сватята дойде и отивам да я видя,че май окъснях!Дано не е заспала вече! Laughing

# 54
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
           
               Светалчо,мисля си за твоите "радини" вълнения след театъра и се чудя дали пък точно по този начин не са искали да набият в  главиците ни , че с тази простотия сме тръгнали за никъде  и да разберем най-сетне, че напред се върви с други качества и ценности.Ма знам ли? newsm78

Дидия, ако целта е била да се действа на принципа "клин клин избива", т.е. с едната простотия да се избие другата...Ама не разчитам на успех. То все едно като да си мислиш, че "Комиците" са народни будители, щото и те осмиват простотията, ама по какъв начин...Не са Алеко Константинов, нали...

# 55
  • Мнения: 7 386
               Светалчо,разбрах те,но все пак си мислех,че поне в театъра простотията и пошлостта  е по-малко.Виж за ТВ-то не се учудвам.Какво ли вече не видяхме и не чухме.Май ушите ни хванаха мазоли.И известната поговорка наистина има ново значение - "клин клин НЕ избива"! Laughing На практика така се
получава.За съжаление!
               Лека вечер!

# 56
  • София
  • Мнения: 8 375
Наминах да ви кажа Лека нощ и какво да видя?
ДИДИА, не си "отчетена" за срещата с Жабка по технически причини. Simple Smile Първоначално в поста ти липсваха поздравленията и това пояснение, че си в отпуск. Дописала си ги по-късно, а аз вече съм публикувала и съм отлетяла напред. И даже си много уважена в последния ми пост. Щях да ти се обадя лично, имайки впредвид твоята заетост. Е, това беше Simple Smile
Хайде сега Лека нощ и приятни сънища, че месечинка рог подаде и звездици затрептяха...  sleepuu

# 57
  • Мнения: 18 550
Специално за Дидиа, за извинение дето не съм я споменала...да има буйки за срещата


или кашпи за цвете,каквото си избере,но е подарък и се извинявам.Не знам защо не се сещам като споменавам,но пък кат си спомням срещата няма начин да не е първа,нали бе до мен и ме води в дебрите на Непознанството,да стене познанство

# 58
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Добро утро!Нов ден - нов късмет! И ново кафе:

             

 Лек и успешен ден! За мен ще е доста напрегнат, но ще мине! 

# 59
  • София
  • Мнения: 2 672


Добрутро!

Янче, възхищавам ти се на силата на духа, която имаш, на спокойствието, което излъчваш и търпението ти! От нсеки пост "лъха" това! Прегръдка за теб!  Hug

Джили и аз я мисля. Прелетя с две думички онзи ден, безпокои се да не ни товари.  Cry Джили, обади се скъпа, сподели как я караш, сигурна съм, че мъничко ще ти олекне.  Hug Hug Hug

Шпунци, а вие как я карате? Знам, че стискаш зъби и ти, но ни драсни повечко, ако искаш.  Hug Hug Hug

Тути, мила, аз нали пиша и във фейса, вече обърках кое къде. Специални поздрави за нашето умно и състрадателно момиче! А, то и на кого да прилича? И баба, и мама - умни жени,  с достойнство и ДОБРИ хора. Ето, това е много важно качество, поне за мен!  Прегръдки за вас тричките и най-много за Нанаси!  Hug Hug Hug


Светле, ще ти звъня, аз май утре ще съм по-свободна. Сутринта. Натоварването е след обяд в петък, и в събота и неделя. Нали съм висяла по панаири цели 8 години като жената зад щанда.  hahaha

Раздърдорих се сутрин рано, ама така ми дойде.

Лек да е денят ви!





Общи условия

Активация на акаунт