Литературен клуб - XIII

  • 23 332
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 715
gargamela, от сърце ти благодаря! newsm51

# 31
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Четох Сияние на жена на Ромен Гари.
Преди това от него съм чела, преди години "Нататък билетът не важи".
Затвърдих мнението, че не е моят тип автор. Прекалено отвлечено пише.

В момента почти довършвам "Калуня-каля" на Георги Божинов. Книгата е прекрасна и я препоръчвам.

# 32
  • Мнения: 40
Здравейте!
Исках да ви питам за мнение за книгата"Полулош" от Сали Гриин.
Благодаря предварително.

# 33
  • София
  • Мнения: 9 936
Бихте ли ме насочили към заглавия свързани с приятелство между мъж и жена?

Подобно има в Wishpin (трио обаче), но изследваха заедно животът.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 274
"Лекари" на Ерик Сийгъл  Flutter

# 35
  • Мнения: 2 617
"Лекари" на Ерик Сийгъл  Flutter

Какво искаш да ни кажеш, всъщност?  newsm78

# 36
  • Мнения: 3 497
Какво искаш да ни кажеш, всъщност?  newsm78
Вероятно отговаря на въпроса на Starrydream.

# 37
  • София
  • Мнения: 9 936
"Лекари" на Ерик Сийгъл  Flutter
И аз не разбрах, за мен ли е, но търся нещо с обем под 400-500стр ☺

# 38
  • София
  • Мнения: 3 274
Да, на въпроса на Starrydream - книгата има основна сюжетна линия, която е точно в целта - приятелство между мъж и жена. Много приятна книга, в две части е, има я и в електронен вариант.

# 39
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Наскоро прочетох "Предчувствие за край" на Джулиан Барнс. Препоръчвам

Започнах да препрочитам "Да дойдеш на света". Тъй като в момента нямам какво друго да чета.

Някой с отзиви за "Гръцко кафе" на Катерина Хапсали? Притеснява ме да не е плосък сюжет и невзрачно писане, тъй като доста я хвалиха напоследък.

# 40
  • Мнения: 1 729
Фам, съвсем наскоро прочетох "Гръцко кафе" и не останах никак очарована. Бях прочела един откъс нейде в нета и той доста ми хареса, но се оказа, че това беше най-добрия момент от цялата книга. Книгата беше една малка "бърканица" от родова история, плоско експлоатиране на гръцката митология и ... май няма трето.

# 41
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Да, точно от това се опасявах. Че като замисъл сигурно е добре, но е останала плоска.

Ами ще се насоча към нещо друго.
Благодаря за отговора.

# 42
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Много западна темичката.
Но ще направя пак опит за съживяване.

Прочетох на един дъх Женско родословие на Лиляна Джурович. Много много ми хареса.
Сега в момента чета Чудото в Поскокова Драга на Анте Томич. Доста различна от предходната, но също заинтригуваща.

Очаква ме и последната на Мацантини - Никой не се спасява сам.

# 43
  • Мнения: 278
Да , доста е изоставена темичката , може би защото има и доста други подобни теми... но ... на мен ми се иска да има темичка , в която всички участници да четем " заедно " една книжка и след това да я обсъждаме на дълго и широко ( заедно с тези , които са я чели преди време ) , както литературните клубове от красивите , топли филми и книги.
Извинявам се ако мястото на предложението ми не е тук и нека администраторите да решат дали да изтрият публикацията.

# 44
  • Мнения: 3 344
Да , доста е изоставена темичката , може би защото има и доста други подобни теми... но ... на мен ми се иска да има темичка , в която всички участници да четем " заедно " една книжка и след това да я обсъждаме на дълго и широко ( заедно с тези , които са я чели преди време ) , както литературните клубове от красивите , топли филми и книги.
Извинявам се ако мястото на предложението ми не е тук и нека администраторите да решат дали да изтрият публикацията.

Eлфи, идеята ти е чудесна. Може да се избира книга - на месеца например, да се определя срок за прочитането й, след което да се обсъжда - както казваш ти - надълго и нашироко. Би било много интересно. Истински "литературен клуб".
Мисля си, че е добра идея книгата да я има и в електронен вариант, защото тогава вероятността да я прочетат повече хора е по-голяма.

Общи условия

Активация на акаунт