ДОМАШНА КОЗМЕТИКА-Какви маски, кремчета и мехлемчета си правите сами?

  • 45 024
  • 265
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 7 325
резултатите са впечатляващи  Laughing лично съм го пробвала след като успях да направя на няма нищо хубавата си коса с изрусяване. Сега продължавам да съм блонди, но с една идея по качествена коса, а не е като да мацам маски постоянно. Веднъж на няколко месеца. Не знам дали запазва цвета, но около месец след такава маска боядисването е различно. Поне при мен.

# 241
  • Мнения: 4 303
Как точно става това с желатин? Моля споделете или дайте линк?
Нищо не намерих,не се справям май. newsm78

# 242
  • София
  • Мнения: 10
Блог, който от скоро следя:
http://lovejoy-bg.blogspot.bg/2013/04/ii.html
пише за ламинирането на косата в домашни условия. Wink

# 243
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Става въпрос за  маска която се прави от едно пакетче желатин набъбнала с малко вода и една две лъжици балсам за коса. Маже се от ушите надолу, слага се шапка и се стой 15-30 мин, след което се отмива само с вода. Задължително се прави на измита и мокра коса. Това знам аз.
Много ме притеснява обаче дали няма да ми се изправят къдриците , защото навсякъде виждам да го правят само момичета с прави коси.
Моля да споделят тези, които са го правили какво мислят и дали са с прави коси. :
)
Иначе определено изглежда много много обещаващо!

# 244
  • Мнения: X
А колко време издържа това ламиниране?

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 2 798
Извинявам се за тъпия въпрос, но каква е целта на това ламиниране, нещо не схващам идеята.

# 246
  • Мнения: X
Ламинирането на косата принципно се прави за да се запечата косъма. Следователно кутикулата се изглажда, под нея се запечатват полезни вещества, като влага и кератин (от грижите преди ламинирането) и по този начин косата става гладка и блестяща. След това е защитена в по-голяма степен от обикновените грижи, от влиянието на околната среда, както и от механичното третиране. Лошото идва ако ламинирането остане по-продължително време върху косъма, защото спира проникването на други вещества и възпрепятства т.нар. "подхранване" от маски, ампули, серуми.

# 247
  • Мнения: 7 325
Подхранване на косата като всяка маска. Аз съм с права коса и ми е много по лесно след такава процедура да я държа в ред. Изрусяването, направи косата ми да заприлича на метла ( не съм използвала нищо по агресивно от боя с по светъл цвят, но .. ). Тази маска ми я прави по-подредена, по-плътна, по-лъскава. Имам позната, която ходи лятото на някаква кератинова процедура, която направи косата и да седи права като след преса дори като излезе от морето  Laughing Около 6 месеца държи. Аз това го постигам с изсушаване след желатиновата маска. Е, разликата в цената се отразява и на качеството, тя излиза от банята и е с прическа без да прави нищо, а аз трябва да дърпам и изправям непрекъснато, ама ефекта който постигам е горе-долу като нейния.

# 248
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 054
I.Hr, ще споделиш ли как точно си го правиш това ламиниране?
Какво слагаш, в какво количество, как и колко време престояваш с него?
А през какъв период е добре да се прави това?
Благодаря ти предварително  Hug

# 249
  • Мнения: 7 325
Приготвям пакетче желатин по стандартния начин и преди да се сгъсти съвсем го слагам на косата. Можеш да сложиш балсам или маска каквито ползваш. Аз не слагам. Не мажа съвсем в корена. Слагам шапка за баня и хавлия и след около 40 мин. мия, може и повече ако се отплесна с нещо. Правя го на измита коса. Както казах по горе използвам го за матиране когато цвета ми започне да жълтее и слагам 2/3 капки една лилава течност, не и знам името.
Казват че държи около месец, обаче аз съм мързелива и го правя на няколко месеца.

# 250
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 054
Приготвям пакетче желатин по стандартния начин и преди да се сгъсти съвсем го слагам на косата. Можеш да сложиш балсам или маска каквито ползваш. Аз не слагам. Не мажа съвсем в корена. Слагам шапка за баня и хавлия и след около 40 мин. мия, може и повече ако се отплесна с нещо. Правя го на измита коса. Както казах по горе използвам го за матиране когато цвета ми започне да жълтее и слагам 2/3 капки една лилава течност, не и знам името.
Казват че държи около месец, обаче аз съм мързелива и го правя на няколко месеца.

  bouquet  bouquet
благодаря, ще пробвам и аз.

# 251
  • Мнения: 1 324
Става въпрос за  маска която се прави от едно пакетче желатин набъбнала с малко вода и една две лъжици балсам за коса. Маже се от ушите надолу, слага се шапка и се стой 15-30 мин, след което се отмива само с вода. Задължително се прави на измита и мокра коса. Това знам аз.
Много ме притеснява обаче дали няма да ми се изправят къдриците , защото навсякъде виждам да го правят само момичета с прави коси.
Моля да споделят тези, които са го правили какво мислят и дали са с прави коси. :
)
Иначе определено изглежда много много обещаващо!

Аз съм с чуплива коса и след желатина чупките ми са по-изразени. Не мисля, че ще изправи къдриците ти.

# 252
  • Мнения: 1 324
Новата ми любима домашна маска, която правя почти всеки ден е с амла на прах. Амлата има широко действие върху кожата. Действа срещу черни точки, акне, петна, всякакви раздразнение и зачервявания /вкл. при розацея/, бръчки и отпускане. Заливам една супена лъжица с връх с малко вряла вода или билкова отвара така, че да стане рядка каша. Амлата трябва да престои 15 мин, преди да се нанесе. Отмивам я като стегне/изсъхне. Ефектът е като след маска с хума. Чиста, свежа и успокоена кожа.

# 253
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
 Letsgo Благодаря, значи ще пробвам и после ще пиша за резултата. Дано си права, че с права коса съм като облизана крава. Simple Smile

# 254
  • Мнения: 2 156
Някой от вас правил ли е някакви маски с кестени, че в нета намерих, че обелката се използва за засилване на цвета при кестенява коса (моята е такава). Как, за Бога, се бели кестен? Или просто се варят цели, и вътрешността не се ползва?

Общи условия

Активация на акаунт