ДОМАШНА КОЗМЕТИКА-Какви маски, кремчета и мехлемчета си правите сами?

  • 44 958
  • 265
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 74
Аз си правя този крем против изпотяване:
2-3 супени лъжици кокосово масло
1/4 чаена чаша царевично нишесте
1/4 чаена чаша сода бикарбонат
Смесете нишестето и содата. Бавно, чрез бъркане прибавете предварително разтопеното на водна баня кокосово масло. Бъркайте докато стане хомогенна смес.
Ако е прекалено сухо, добавете още кокосово масло или малко розова вода. Сложете получения дезодорант в кутийка от крем и нанасяйте върху кожата с пръсти или с памучно тампонче.
Ползвах го цяло лято и още си имам, неудобството е, че трябва да го нанасям с пръсти, но наистина действа. Няма миризма и не остават петна.

# 256
  • На ръба..
  • Мнения: 2 117
Много полезна тема, за съжаление нямам какво да споделя освен редовните масажи и маски с масла, но определено ще опитам ламинирането на косата в домашни условия.

# 257
  • Мнения: 75
Страхотна тема. Задължително ще пробвам белтъка и салфетката, и ламинирането на косата.
Аз си правя една маска за лице. Първоначално я правих 5 дни после 2 починах , сега я правя през ден. Като я направя, лицето ми става по нежно и меко. И най вече - забравих за пъпките. Много рядко да ми се показва някоя. Преди има няма цикъл и се показват тук там, по вратлето, по бузите, на челото.. блякс Grinning Сега вече го няма този проблем. Тази маска я правя от 2-3 седмици !
Смесвам в една чаша - 1 с.л. червено вино, 1/2 с.л. разтопен мед, малко хума и малко канела на око, 1 с.л. кисело мляко. Общо взето аз си я правя на око като понякога ми е по рядка, друг път по гъста, няма значение. Стоя докато изсъхне и мия. Мъжа ми като ме види умира от смях с мен Grinning

# 258
  • варна
  • Мнения: 679
Съсипах си косата с така нареченото,,щадящо къдрене,,но четох толкова хубави неща за него ,че се реших все пак.Сега косата ми е в ужасно състояние SadИскам да запитам момичетата,които са пробвали желатиновата маска, да се надявам ли от нея маааалко поне да се позаличи овчия косъм,по главицата ми.

# 259
  • Мнения: 7 325
Да. Ама от един път не става. Аз си съсипах и продължавам да си съсипвам косата с изрусяване и мажа зехтин за няколко часа преди миене. Има ефект.

# 260
  • Мнения: 41
Днес си направих маска с оцет и масло от гроздови семки уж за блясък на косата,но за сега не виждам резултат  Grinning ,а също така правя и с тривитаминол маска  smile3521

# 261
  • Мнения: 17
Някой знае ли и правил ли си е отлепяща маска за черни точки около носа?
Много са дразнещи  Close

# 262
  • Мнения: 7 325
https://www.youtube.com/watch?v=qc1A9iR4GqQ&nohtml5=False
Използва се белтък на яйце. Става и с желатин.

# 263
  • Мнения: 17
https://www.youtube.com/watch?v=qc1A9iR4GqQ&nohtml5=False
Използва се белтък на яйце. Става и с желатин.

Благодаря!

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 760
Аз ползвам масла за косата предимно ,но ще ви следя  и за други идеи  Heart Eyes

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,бихте ли ми казали рецепта за косопад с бадемово масло?

Общи условия

Активация на акаунт