ВИЕНА 7

  • 71 359
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Berlin
  • Мнения: 11 334
Благодаря!

# 721
  • на път
  • Мнения: 2 804
Коледата във Виена е вълшебна, колкото и да е студено - ухае на канела и джинджифил, невероятна атмосфера и усмихнати хора. Обожаваме да ходим там с децата.

# 722
  • Мнения: 5 228
За предпочитане са по-ранните дати, ако се пътува със самолет. Преди 2 години се връщахме от Виена около 20-ти декември, на летището беше ад, имаше дублиране на места, закъснения... Тогава пътуват най-много хора, до около 15-ти е много по-добре.

# 723
  • Мнения: 14
Здравейте, аз също планувам пътуване до Виена преди коледа, но искам да посетим и Прага.   Някой знае ли какъв е транспорта от Виена до Прага и каква е цената. Интересуваме тъй като полетите от Прага до букурещ ( от където искам да летим) са по- скъпи от тези Виена- Букурещ и искам да знам да се връщаме ли до Виена и да летим от там или да летим от Прага.Благодаря

# 724
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Здравейте, аз също планувам пътуване до Виена преди коледа, но искам да посетим и Прага.   Някой знае ли какъв е транспорта от Виена до Прага и каква е цената. Интересуваме тъй като полетите от Прага до букурещ ( от където искам да летим) са по- скъпи от тези Виена- Букурещ и искам да знам да се връщаме ли до Виена и да летим от там или да летим от Прага.Благодаря

За цена не мога да дам инфо, но си спомням, че в предишни страници имаше доста лоши отзиви за Австрийските авиолинии. Съфорумка беше преживяла кошмар с тях.

# 725
  • Мнения: 1 377
Не ви препоръчвам да пътувате по коледа и до Виена и до Прага... Освен ако не разполагате с много време. Миналата година бяхме 4 дни само в коледна Прага и не ни стигна, сега решихме да караме коледа във Виена тъй като вече знаем всичко наизуст относно транспорт и настаняване, и просто да си починем и прекараме една хубава седмица. Евентуално обмисляме да отскочим до Залцбург с частния влак (изминава го за 2часа разстоянието) и вечерта да се върнем пак във Виена.

За Прага така близка дестинация и хубава по Коледа е Дрезден.

Но Прага и Виена са толкова различни и красиви, че не мога да си ги представя в едно пъутване. Ние поне винаги ги разделяме.. Толкова пъти се връщаме и все не ни омръзва. Толкова снимки направих пролетта а ме мързи да седна да напиша пътеписите за Вахау и Залцбург.

# 726
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Филмчето за пътуването до Мелк и после с корабче беше твое, нали? Пусках го на мъжа ми, защото на нас времето ни стигна, т.е. дори не ни стигна  Simple Smile,  за самата Виена. 

# 727
  • Мнения: 1 377
Да ние го снимахме ... Там времето на никого не стига. Прага и Виена са ни любими и се опитваме всяка година да се връщаме за по още нещо. Следващото ходене до Виена искахме да се качим на корабче до Братислава но ако е сега по коледа май не работят корабчетата зимата. Пък и ми се ще да видя коледните базари на Залцбург.

Жалко че приключи промоцията на България ер за самолетни билети.

# 728
  • Мнения: X
Евентуално обмисляме да отскочим до Залцбург с частния влак (изминава го за 2часа разстоянието) и вечерта да се върнем пак във Виена.

Моля за линк към този влак !   bouquet

# 729
  • Мнения: 7 211
https://westbahn.at/ От магазините за цигари - Tabaktrafik можете да намерите разписание с най-изгодните часове за пътуване.

# 730
  • Мнения: X
https://westbahn.at/ От магазините за цигари - Tabaktrafik можете да намерите разписание с най-изгодните часове за пътуване.
Много благодаря!   bouquet

# 731
  • Мнения: 1 377
На сайта на влаковете обикновено има изнесена информация за отстъпки в цената на билета. Обикновено е през работни дни и важи само ако е закупена от табакшоповете. Не всички табакшопове обаче са заредени с тези билети. Влакът така или иначе тръгва от гара Вестбанхов, най-сигурно е да си вземете билетите от този табак на втория етаж. Табла с разписания също има. Но влакове има всеки ден от поне 7:00 сутринта до 18:00 мисля е последния, на всеки час. Ние точно тези ползвахме.

# 732
  • Мнения: 10
Здравейте скъпи мами,
вече имаме потвърдена резервация от Герти и Герхард за апартамент 1.
Надявам се, че няма да е студено в него, защото е доста голям. Никой досега не е коментирал - да му е било студено в апартаментите. Може би температурите навън са толкова ниски, че в апартаментите ти се струва супер.

Това, което ми остава - е да направя програмата за забележителностите. Смятам, че с ваша помощ, ще бъде оптимална.
Аз си я представям така (като искам да кажа, че досега не съм стъпвала във Виена и сигурно забележителностите няма да са съчетани много добре. Не знам колко време отнемат и може ли да се добавят други. Точно затова искам мнения):

1ви ден, 28ми дек., понеделник - пристигане към 13ч във Виена.
Настаняване в апартамента.
Обиколка по ринга - Кметство, Операта, Паметник на Моцарт, Площад на чумата, ?Площад Мария Тереза.

2ри ден, 29 дек, вторник
Шьонбрун - гранд тур (всички зали, зоопарк, Палмова къща, Пустинна къща, Музей на каляските)
+ представление в Операта например.

3ти ден, 30дек, сряда
Музей на техниката
Катедрала Свети Стефан.

4ти ден, 31декември, четвъртък
Замък Хофбург (включително Испанско езидно училище?, Музеят на Сиси)
Белведере
Посрещане на Нова година - на площада

5ти ден, 01 януари, петък
Работи ли нещо?
Завод за отпадъците - как се стига до него? Само отвън ли се разглежда?
Донау кула

6ти ден, 02януари събота
Музеят на историята на изкуствата
Природонаучен музей.

Обратно към България - полет , 20:25ч.


Още съм отбелязала - Албертина, Нашмаркет, Часовник Анкер, улица Мария хилферщрасе.

Не искам: Пратера (евентуално може Мадам Тюсо и хубавия ресторант с ребърцата), както не са ми приоритет - Музеят на моретата и Музеят на пеперудите.


Извинявам се за дългия пост.

# 733
  • Мнения: 1 377
Йес и ние току що се сдобихме със самолетни билети за Коледа и мисля тази година с това да приключа пътуванията във Виена, че много ще ми стане  Joy но е от градовете в които мога да се връщам многократно.
Дени програмата е според човека и какво обича да прави. Всеки ще ти каже различни неща относно организирането на престоя си. Твоята ми изглежда ОК Simple Smile.

Аз като човек на изкуството си падам по детайлите и обичам да снимам атмосфертата на града и архитектурата, за това запагам повече на свободните разходки. Иначе за музей бих отишла в Албертина и Белведере да видя Климт.
Нашмаркт е задължителен, но и пазарът Кармелитемаркт е също много чаровен рано сутрин.
Завода за отпадъци е красив от вън като творение на Хундертвасер, но нищо друго.. къщата във Вайсбергер и музеят са много по-приятни, защото там можеш да седнеш и кафе да пиеш, пък и магазините за сувенири са хубави.

За мен едно от любимите места във Виена е региона между църквата Мария Ам Гещаде и Рупрехтскирхе - намират към еврейския квартал около реката. Другото място е пасажът Фрайунг и неговите магазини за  шоколад и кафе- там също може да седнеш и да пиеш добър меланж.
Макар, че най-хубавия съм пила в кафе Хавелка.

Изобщо кафе обиколкка на Виена е едно доста екзотично преживяване.

# 734
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Супер, след резервация вече сте с единия крак там, дето се казва. Моето мнение за програмата:

1 ден-След обиколката спокойно можете да вместите посещение в Свети Стефан и разходка по Кертнерщрасе. Ако не сте уморени наблизо са Музеят на музиката, галерия Албертина, Къщата на Моцарт, та можете да вкл. някое от тях.  

3 ден- тук идва Белведере, не мисля, че ще имате достатъчно време и за двата двореца в един ден, освен ако не ги разглеждате съвсем отгоре-отгоре, та поне единият идва тук
4 ден- само Хофбург с всичко в него и после иху-аху ЧНГ!
5 ден- не знам дали ще работи, но бих посетила вместо Завода Къщите на Хундертвасер, за мен са задължителни, едно от уникалните неща за Австрия

  

  
  

Общи условия

Активация на акаунт