ВИЕНА 7

  • 71 332
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Здравейте момичета,
и аз планирам посещение на коледна Виена и Будапеща, но сега като прочетох, че Пратера не работи през зимата моля, ходилите да кажат струва ли си да отидеш във Виена и да не отидеш в Пратера. Не е ли много студено през зимата, което ще развали разходката и разглеждането на забележителностите. Като цяло за първо ходене във Виена кой период е по подходящ преди коледа или да оставим екскурзията за април?
aneli003, ако си в Будапеща избери и се концентрирай в нея.
Виена винаги си струва, но за бързо и аз не знам, възприятията са различни.

# 706
  • Vienna
  • Мнения: 519
Виена преди Коледа е най-красива (според мен), просто една приказка е. Пратерът е един по-голям панаир - според мен въобще не си струва.

# 707
  • Мнения: 1 686
Ако сте възрастни, спокойно може и без Пратера, Виена не е само той. Следващият път.

# 708
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
Ние го пропуснахме спокойно.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Изобщо не си струва пратера.Точно си е панаир.За малката беше забавно,но само за нея.

# 710
  • София
  • Мнения: 338
Здравейте момичета Simple Smile

И ние с една приятелка сме решили да посетим предколедно Виена за четири - пет дни. Колебаем се обаче кои точно дати да изберем, между 9-ти и 13-ти декември или между 16-ти и 20-ти. Какво ще ме посъветвате, кога е по-удачно, кога е пика на коледните базари и коледните намаления? Laughing И още нещо, някой знае ли къде има голям зоомагазин, за предпочитане даже зоо супермаркет, че искаме да вземем подаръци и за кучовците Simple Smile

# 711
  • Мнения: 7 174
 I walk alone, това е верига магазини, в която можете да намерите всичко необходимо за домашните любимци. http://www.fressnapf.at/?gclid=CjwKEAjwv8iwBRC35-_e8aPqwCESJAB8k … DoUCpsBoCgVfw_wcB Отгоре, на Filialfinder можеш да намериш филиали във Виена.  Задай в търсачката  Wien, има доста.
Относно датите - не мога да кажа, но Коледните базари ще са вече открити.

# 712
  • Мнения: 3
От това , което съм проверила повечето базари са до 23 декември. Ние също ще посетим предколедна Виена от 9-13 декември, тези дати ми се сториха по в пика на базарите  Simple Smile

# 713
  • София
  • Мнения: 338
Благодаря момичета  bouquet  Значи и ние май ще се насочим към по-ранните дати...

# 714
  • Мнения: 642
I walk alone Намаленията започват през декември, но големите разпродажби са януари след празниците. Украсата я слагат още през ноември, супермаркетите са заредени с най-различни сладкиши и шоколади, ще усетите Коледния дух без съмнение, а малките базари са далеч по-симпатични от големите  Peace

# 715
  • Мнения: X
Не е ли много студено през зимата, което ще развали разходката и разглеждането на забележителностите. Като цяло за първо ходене във Виена кой период е по подходящ преди коледа или да оставим екскурзията за април?
Ето температурите мин. година (за мен са си много студено и не бих отишла във Виена по това време на годината дори и за второ посещение).Ние бяхме във Виена в началото на юни и времето беше перфектно за разглеждане и разходки. Всичко зависи какво искате да видите и колко издържате на подобно време,ако трябва да разглеждате пешеходно навън.Може да се върнеш назад в темите и да прочетеш отзивите тук около това време на годината. PeaceВ Пратера се качихме само на Виенското колело.Останалите атракции не представляваха интерес дори за дъщеря ни,която тогава беше на 13 г.

# 716
  • Мнения: 1 377
Виена изобщо не е Пратера.. Има още толкова за разглеждане. Качете се на Каленберг горе е чудесно, а панорамата към града е великолепна. Ходи се с автобус 38 който хващате от Гринцинг.за хапване Розенбергер е приличен но бих препоръчала Сантиметрите, малките ресторантчета около Шпителберг, Бирхов и Естерхазикелер в центъра.
Пролетта си самоорганизирахме така 5 дни и даже заснехме филмче..около 20 мин.

# 717
  • Мнения: 743
Коледните базари са до Коледа,затова така се казват, като в коледния ден всички са си вкъщи понеже тачат много този празник,за разлика от Нова година ,който е за младежите които се напиват по площадите без значение в кой град, с еди какъв си концерт.

Най-добре за базарите да не е около 8 декември,когато е пак религиозен празник, и всички са именно по тези места,хаосът е голям и нищо не може да се види,същото важи и за уикендите -много хора и организирани хиляди автобуси ,най-добре през седмицата който може да си го позволи .
Виена и Будапеща са много студени през зимата,а вятърът във Виена е просто леден,не е за обикаляен определно независимо колко вино е изпито по базарите.
през лятото пък е адска жега и влага и в двата града,изобщо от едната до другата крайност са,в най-добрия случай вали дъжд.
Въпреки това Виена е прекрасна,и който не е бил там нищо не е видял, според мен  Sunglasses,  който ще ходи за първи път поне три-четири нощувки да предвиди ,има толкова много за гледане.
Пратерът е може би последното интересно нещо ,а виенчани и атмосферата в града са много спокойни и всичко това действа релаксиращо,особено за свикналите с някой забързан и стресиращ град.

# 718
  • Berlin
  • Мнения: 11 319
А къде по-точно са тези базари?

# 719

Общи условия

Активация на акаунт