Наследство?

  • 1 338
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, ще се радвам,ако ми споделите мнението си, дали има смисъл от консултация с адвокат.
Моя първа братовчедка е починала , нямаше деца и съпруг,не  е женена,  не сме били близки, честно, не съм й помагала, срещали сме се рядко.
Има голяма сграда (кооперация) в София, който е оставила със завещание пред нотариус на чужд човек, не роднина, на един духовник. Въпросът ми е дали имам някакви права (ние сме доста много роднини и братовчеди) или това е бетон и няма смисъл. Мерси,

# 1
  • Мнения: 4 008
С извинение, и да имате някакви права, ще е доста грозно да ходите и да се врете в чужди завещания.

# 2
  • Мнения: 18 974
Има ли жив някой неин родител? Ако да, със сигурност сте изключени от реда на наследяване.

Плюс това вие не спадате към групата наследници, които имат запазена част от наследството при завещание. Запазена част от наследството имат низходящите, родителите и съпругът на наследодателя. Низходящи са деца - родни, осиновени, внуци и т.н.

# 3
  • Мнения: 10
Има ли жив някой неин родител? Ако да, със сигурност сте изключени от реда на наследяване.

Плюс това вие не спадате към групата наследници, които имат запазена част от наследството при завещание. Запазена част от наследството имат низходящите, родителите и съпругът на наследодателя. Низходящи са деца - родни, осиновени, внуци и т.н.

Не, няма никой, Сама беше.

# 4
  • Мнения: 18 974
Е, ако имаше родител и нямаше завещание, разните му братовчеди и стринки щяха да са изключени от реда на наследяване изобщо. Ако имаше родител, дете, мъж и пр , но има и завещание, те пак щяха да получат нещо, до тяхната запазена част, а този, в чиято полза е завещанието, щеше да получи само разполагаемата. Но понеже няма наследници със запазена част, духовникът ще получи каквото му е завещала.

# 5
  • Мнения: 10
Е, ако имаше родител и нямаше завещание, разните му братовчеди и стринки щяха да са изключени от реда на наследяване изобщо. Ако имаше родител, дете, мъж и пр , но има и завещание, те пак щяха да получат нещо, до тяхната запазена част, а този, в чиято полза е завещанието, щеше да получи само разполагаемата. Но понеже няма наследници със запазена част, духовникът ще получи каквото му е завещала.

Ясно, няма смисъл да ходя при адвокат
мерси

# 6
  • Мнения: 18 974
Ами, ако искаш, отиди. Само консултация не е толкова скъпо. Поне ще си спокойна, че никой не те е излъгал безплатно.

# 7
  • Мнения: 10
Aз също така мислех че е и че няма никакви права, но все пак съм чувала за запазени части по закон,..

# 8
  • Мнения: 18 974
Да, но не всеки евентуален роднина има право на запазени части. Но на твое място наистина бих дала 30-50 лева за консултация. Не е сигурно, че всеки един непознат по форумите би писал с честни намерения или не би те въвел в заблуда, без да иска.

# 9
  • Мнения: 10 057
Търсете си правата

Последна редакция: нд, 04 юли 2021, 00:02 от delpel

# 10
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
моя братовчедка, не сме били близки , не я знам особено, но сега като е умряла вече що да не пробвам да се добера до имота ѝ . Какво като го е оставила с завещание пред нотариус Rolling Eyes Освен, че съм нагла , чакай да мина и тънко и вместо да се консултирам с адвокат, който струва едни пари, да питам във форума ......

# 11
  • Мнения: 3 730
Е, няма такава наглост…
Не сте били близки, не сте й помагали с нищо, но пък що да нямаме претенции за наследство?
Не Ви ли е срам?
Ей, за това е направила завещание!!’
Явно си е познавала родата и е знаела за алчността Ви!!!

# 12
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 431
И ето за това дами и господа е важно приживе да си оправяме всички дела и документи. Не се знае от къде ще изникне един такъв "роднина", с който не се познавате добре, но пък той/тя е много наясно с имотното ви състояние и чака своя удобен момент.

# 13
  • Мнения: 7 261
Добре си е познавала алчните и нагли роднини.

# 14
  • Мнения: 18 974
Е, чак пък алчни и нагли. Защо пък да не се поинтересуват. Останах с впечатление от първия пост, че не се надява особено да получат нещо и просто пита.

Общи условия

Активация на акаунт