Публичното кърмене

  • 966
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 739
още не ми се е случвало, защото е студено, но съм виждала в парковете, на някоя по затънтена пейка. А и при самото кърмене не се вижда почти нищо. За преобуване - в количката  Wink

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 123
И аз се притеснявах от кърмене навън, но след първите един два пъти нямам проблем. Все пак ако не е много самотно мястото предпочитам да има някой с мен. Смяната на памперса наистина е по-сложна и май най удобния вариант е количката(добре че идва лято Simple Smile). Аз видях удобствата в Германия за майките, видях и как сестра ми кърми без проблеми навсякъде - тук още сме по-назад, но се надявам да се променят нещата Hug

# 17
  • Мнения: 77
Няма проблеми с кърменето нвън.Редовно кърмя в парка и не винаги на затънтени места,не съм забелязала лоши погледи.Веднъж ми се наложи в едно кафене,нямаше много хора,никй не се впечетли.Старая се да е дискретно.

# 18
  • Мнения: 4 242
Нямаш грижи с кърменето!
 Кърмя Ива навсякъде където може да се сетиш (да не изброявам).
Проблем имах само веднъж от една  некърмеща позната, децата ни са с няколко дни разлика. Пътувахме в трамвая, беше жега и попретъпкано с народ а трябваше да стигнем до другия край на София, Ива се размрънка серозно, явно и стана тягостно. Разбира се я взех от количката и сложих на гърдата, а познатата ми беше шокирана  Shocked"Ама, моля ти се, не се излагай! Тук ли ще кърмиш?" hahaha Помолих я да се обърне и да се направи че не ме познава и си нахраних и успокоих детето. Винаги съм била дискретна, само оригването на финала ни е издавало каква сме я вършили. Joy

Сега след годинката малко трудно се прикриваме, Ива вече не иска да легне или седне в мен, суче права. Зимата ми е лесно, вдигам блузата и с якето се загръщам, лятото ще му мисля...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 254
И аз кърмя наляво-надясно Simple Smile
Вея цици без притеснение и до сега не ми се е случвало някой да се възмущава... дори не съм забелязала някой да ме е забелязал...
Като кърмя обикновенно съм с компания от некърмещи или поне аз съм единствената, която кърми навън. Те не реагират - т.е. приемат го като нещо нормално

# 20
  • Мнения: 535
Хех, мами, завиждам ви, че сте в големи градове. В моят град кърменето е екзотика, защото АКО имаш кърма, си я спираш с медикаменти. Кърмещи майки почти няма, а такива, които да кърмят на обществени места... има само една и това съм АЗ> Да си кажа честно ОБОЖАВАМ да кърмя навън. Правила съм го и в големият студ и в много топло време. И сега, когато изляза и кърмя навън им е много странно на хората, защото мислят, че бебо яде вече паржоли  Shocked И ми е адски тъпо, когато гледам на някое 4 месечно бебченце му бутат лъжицата в устата, и то даже майката не го и държи. Кухнята тук започва от 4 месеца и свекървата все ми вика как сме закъснели и трябва да му вземам и да ходим да папаме в парка. А за мен най- лесно си е с цица. Къде ти да нося пюрета и глупости навън... Naughty Аз също избирам по- приемливо и тихичко местенце навън, но по- скоро се притеснявам от майките(надути и мрачни) с бебета и скъпи колички, отколкото от мъжете и жените покрай мен, които ми се радват. Добре, че излизам винаги с мъжа ми, че иначе нямаше да се сдържа да не кажа какво мисля за тях... Но всеки има право на избор.... Но пак да кажа- ОБОЖАВАм кърменето навън и чакам с нетърпение пролетта да разпъпи и да хукна с голямчото си да се кърмим навън  Mr. Green Кой каквото иска, това да говори, за мен млекото си най- хубаво!  Blush

# 21
  • София
  • Мнения: 6 258
За смяната на памперса - в количката или на някоя пейка. Веднъж и в МакДоналдс, но изобщо не е чисто и удобно.
Кърмих и в жегите и сега в студа. Главно по пейките в парковете, детския кът пред Билла... И всъщност забелязах, че противно на очакванията ми българинът е много съобразителен и внимателен - жените ми се радваха, а мъжете, които минавайки, забелязваха какво правим просто си продължаваха по пътя, без да зяпат.

Но всъщност съм си мислила, че в София е някак си по-лесно, както е казала и Станси. Лятото бяхме в Пазарджик и на мъжа ми вуйна му разказваше как на нейна приятелка сина й на 1 г. и тя го отбила, защото бил по-голям и ги излагало като насред центъра си искало да суче. Но пък от друга страна не беше проблем аз да кърмя у тях пред цялата им фамилия. newsm78

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Никакви притеснения нямай.
Кърмила съм по градинки, пейки, в кафенета ... единственото което срещаш са по няколко  Shocked погледа, ама то с времето не ги забелязваш. Още повече, че си от голям град.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също кърмя дискретно навън. Когато е топло в градинките, в кафета... Памперсите сменям в количката. Ако е студено и съм навън, основно кърмя в колата, там сменям и памперсите, ако се наложи.

# 24
Една мама от форума ме научи да кърмя навън Grinning Ей, това е страшно улеснение - като огладнее малчо аз просто си избирам по-закътано място и дискретно му давам да хапне Simple Smile А с баткото съм тичала в къщи само за да го накърмя и пак излизахме - губеше се страшно много време, а и бях "вързана" в квартала. Сега не се притеснявам и кърмя където се наложи  Wink Никога не съм срещала възмутени погледи или пък някакви неприятни реплики. А когато имам и компания да си кърмим дружно - купонът е пълен Mr. Green
Още не съм практикувала смяна на памперси навън, но планирам да го правя в количката Grinning

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Lss
Още не съм практикувала смяна на памперси навън, но планирам да го правя в количката Very Happy
Голямо удоволствие за бебчо, особено като е топло времето Simple Smile Имало е моменти да не ми дава да му сложа пампара. Да са "живи и здрави" мокрите кърпи

Общи условия

Активация на акаунт