За главичката на бебето?

  • 9 695
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
"Рефлексът „Моро” е рефлекс, при който бебето се стресва от силен звук или рязко движение. Бебето разтваря ръцете и краката си и започва да плаче, а след това отново събира ръцете и краката си. Този рефлекс продължава до 5 или 6-ия месец."

За това ли стряскане става въпрос като го съблечете. Моля ти се кажи ми, че докторката знае какво гледа и прави. #Crazy

# 16
  • Мнения: 49
ами не точно когато го съблечем леко разтваря ръчички,но без да плаче просто леко се стряска и е по плашлив

# 17
  • София
  • Мнения: 8 032
Това е интересно. Милинка, в коя държава сте?

Нединка, за Русия става въпрос. Помня, че говорих и с някоя съфорумка, в САЩ живееше и казваше, че процедират по същия начин. Идеята е, че когато детето пие АМ, то съдържа добавен вит. Д и може да се предозира.
Джери, консултирайте се с детски невролог дали има нещо притеснително. Няма смисъл да тъпчете детето с високи дози вит. Д, ако не се налага. 

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
Това, което прави детето е напълно в рамките на нормата, ако не го правеше, щеше да е притеснително. Но ако педиатърката вижда проблем, по-добре последвай съвета на МИлинка.

# 19
  • Мнения: 164
Но това е нормално за малко бебе да се плаши.Зависи и как го гледаш,аз не давах и игла да падне като спи,а през другото време не исках да се издава много шум покрай нея,да се говори високо или да се кара,и сега още се стряска от някои шумове и движения.
Отиди на друг доктор сериозно за витамин Д,сигурно не трябва рязко да го намалиш.
инфо от биберонбг.ком "Препоръчителен прием на витамин Д
В САЩ, препоръчителният дневен прием витамин Д за бебета и кърмещи майки е 200 IU (5 микрограма) дневно, също като за всеки друг на възраст под 50 години.
Бебета под една година не бива да надхвърлят 1,000 IU (25 µg) дневно. Никой на възраст между една и 50 години не бива да надхвърля 2,000 IU (50 µg) дневно.
Количеството витамин Д в кърмата е малко: 0.5-3.4 µg/литър (20-136 IU/л) [Hamosh 1991, Good Mojab 2002] при майките които не страдат от недостиг на витамин Д. Обаче витамин Д в кърмата е във лесно усвоима форма и е достатъчен за повечето деца ако се комбинира с адекватно излагане на слънце."

по моите сметки вие надхвърлятe 1000IU

# 20
  • Мнения: 49
Днес се допитах до 2 лекарско мнение и ми казаха пак,че през зимния период се дава от 5 до 10 капки

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
Безмълвна съм.

# 22
  • Мнения: 49
незнам и аз вече се обърках тотално сигурно ще търся и 3 мнение

# 23
  • Мнения: 164
Вит.Д който даваш е канадски,а там съм чела навсякъде че много държат на него,и една мама от там ми писа,че дори и зимата дава по 1 капка от него.Ако не знаят им кажи колко е една капка 400IO

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
Аз давах вигантол, но сега прочетох за Джеймисън, то си пише как се дава в опаковката:

Състав и предписания за употреба:
Витамин Д капки на Jamieson са лесни за употреба. Капнете директно върху езика или добавете към храна или вода. Обърнете бутилката надолу. Не тръскайте и не почуквайте бутилката, тъй като капката ще капне сама. При бебета, капнете капка върху пръста си и обтрийте вътрешната част на бузката.
За бебета, деца и възрастни - 1 капка дневно.


Още за: ДЖЕЙМИСЪН ВИТАМИН Д капки НАТУРАЛЕН ВИТАМИН Д 3 11.7 мл. * 360 капки (JAMIESON VITAMIN D drops NATURAL VITAMIN D 3 11.7 ml. * 360 drops), цена и информация
от framar.bg

# 25
  • Мнения: 49
мисля да давам по 2 капки и да видя какъв ще е резултата

# 26
  • Мнения: 74
Здравей,

Вит Д на Джеймисън и Вигантол съдържат разлчично количество Вит Д, затова и Джеймисън са хранителна добавка, а Вигантол лекарство с рецепта. Дозата се определя от лекаря. Синът ми е зимно бебе, кърмено, но на него вит Д не му понасяше - ставаше нервен, отказваше храна и накрая педиатърката ни го спря. И при нас имаше леко потене на ръчичките и главичката, но само по време на кърмене, което според нея не беше притеснително все пак храненето за бебето е усилие.
Главичката според мен е с нормални за възрастта размери, но не е зле да се консултираш с друг педиатър. Предозирането на вит Д не е за подценяване и когато нещо им вреди на бебетата те се опитват да го покажат, само ние възратните трябва да съумеем да ги разберем.

Успех с решаването на проблема.

# 27
  • Мнения: 155

И аз  ooooh!

Миналата зима давах на детето ми по една капка от Джеймисън .Педи изрично ми каза по една.
Всяко дете различно си расте и не сравнявай с други бебета за растежа.Но според мен потърси педиатър с много добри коментари,за да те посъветва най-правилно. Peace

# 28
  • Мнения: 49
посъветвах се вече и ми казаха че този витамин д на джеймисан не е хубав,но да съм му давала по 1 капка,а то как мога да разбера дали е предозиран

# 29
  • Мнения: 1 196
djeri_
Чети листовките на лекарствата, от там се ориентирай по дозата. Там пише и за странични ефекти и за предозирането...
Аз давам по 2 капки Вигантол, защото е зимно бебе...,но и това ми се вижда много...,но 4-ри е прекалено, освен ако няма здравословен проблем и е наложително...
п.с. Чети листовките!

Общи условия

Активация на акаунт