БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 50 631
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Здравейте, каква горе-долу е годността на домашно приготвената зимнина в стерилизирани буркани? (сливи, дюли, череши и т.н.)
- Компоти?
- Заготовка за кьопоолу?
- Сладка?
... и т.н.  newsm78

За себе си съм приела компоти с костилки да се изяждат в рамките на една година, останалите спокойно могат да стоят и повече. Останалите зимнини, стерилизирани, ползвам 2-3 години. Ако при отваряне е хубав видът, вкусът, няма проблем. За повече от 3 години не съм сигурна, нямам наблюдения.

# 721
  • Мнения: 363
а с лимонов сок или лайм

# 722
  • Мнения: 9 145
а с лимонов сок или лайм

ябълковия оцет е по-слаб,   Peace за него съм, а лимона ще мирише и на лимонче.

Здравейте, каква горе-долу е годността на домашно приготвената зимнина в стерилизирани буркани? (сливи, дюли, череши и т.н.)
- Компоти?
- Заготовка за кьопоолу?
- Сладка?
... и т.н.  newsm78

За себе си съм приела компоти с костилки да се изяждат в рамките на една година, останалите спокойно могат да стоят и повече. Останалите зимнини, стерилизирани, ползвам 2-3 години. Ако при отваряне е хубав видът, вкусът, няма проблем.

и да се чуе онова хубаво "пльок". За компотите като Алис, на зимнини с олио вътре - понякога замирисва на старо от олиото и ги отварям с едно наум. Патладжана - не знам защо  - около втората година на буркана, въпреки вакума вътре, потъмнява в горната част и също гледам да използвам в рамките на година и половина
ето останалите, които ползвам
Домати, печени чушки - и до3-4 години
сладка - 2-3 години, ако не са с фикса на доктора, ако са с фикс - 2 години; ако са с подсладител - 1 година
грах, зелен фасул  , пукани чушки - люти, рибки, чорбаджжийски -- 2 години
кисели краставички, стерилизирани - до 3 год
бобени салати - година (имат олио)
Месо - 8 месеца до година зависи с кокал или без е

Последна редакция: пн, 05 яну 2015, 16:46 от пеп-4o

# 723
  • София
  • Мнения: 4 051
Момичета, невероятни сте!  Heart Eyes
Направо си копирам, това което сте написали. Много Ви благодаря!  Hug

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Момичета, приготвих смес за един сладкиш и ми се иска да го изпека под формата на мъфини. Но последните пъти като правих мъфини половината останаха по хартиените формички , има ли някакъв трик да го избегна?

# 725
  • DE
  • Мнения: 971
Има...като си купиш качествени хартиени форми или формички от силикон.

Аз с въпрос:
Замръзнали и после саморазмразили се дюли магат ли да се ползват-или да ги мятам?

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 26 615

Замръзнали и после саморазмразили се дюли магат ли да се ползват-или да ги мятам?
свари ги на нектар

# 727
  • Мнения: 493
Имам голямо количество настъргана лимонова кора. Трябваше ми сока от 5 кг лимони , но ММ решил преди това да настърже кората от всички тях ( каза, че ги е измил преди това добре).
Та въпросът ми е - как мога да я съхраня, за да използвам по малко за разни сладкиши?

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 26 615
в буркан с много захар и се съхранява в хладилник
може и във фризера

# 729
  • Мнения: 9 145
можеш да смесиш сас захар и да изсушиш така. Ще си имаш ароматна захар  Peace както и лимонова сол да си направиш, за солени ястия пък

# 730
  • Мнения: 330
утре вместо боб (както бях споделила че ще правя в една друга тема) ще пяржа риба и някаде бях чела няколко хитрини за нея Simple Smile те бяха нещо от сорта ,,как да не мирише толкова мгого от самата риба '' и разни други...та вапроса ми е дали някой от вас знае нещо повече при парженето на риба ....благодаря предварително   bouquet

# 731
  • Sofia
  • Мнения: 26 615
не всяка риба "вони",лаврака и ципурата не миришат Naughty

Последна редакция: вт, 06 яну 2015, 08:52 от Doli

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 40 938
Решила съм да правя чийзкейк,но без печене.Правих веднъж,ама сега нямам спомен...освен заквасена сметана какво още да прибавя за крема - сирене крема или сладка сметана newsm78 Кое сирене крема не е солено?

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 26 615
филаделфия класик не е солено,също и лайт





















# 734
  • Мнения: 330
и на Милтекс е много хубаво

Общи условия

Активация на акаунт