Грижи за косата-Тема 96

  • 89 873
  • 755
  •   1
Отговори
# 420
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Здравейте, реших да пробвам маската с тривитаминол, защото от няколко седмици имам огромен косопад. Първоначално го отдадох на времето, след това реших да отида и да се подстрижа малко, фризьорката също ми каза, че на 4-5 години се срещал такъв по голям косопад, защото косата се сменяла, но оттогава минаха още 3 седмици, а промяна няма, вече се чудя дали ще ми остане нещо. И вчера си забърках маската с тривитаминол, за да я подхраня нещо и искам да ви питам, когато дойде време да я измия беше изключително трудно остана пак една такава мазна и след като изсъхна пак стоеше леко омазнена, а я насапунисах два пъти и втория път направи много хубава пяна. При вас така ли се получава?

# 421
  • София
  • Мнения: 4 052
Препоръчайте ми нещо против пърхот подходящо за дете на 9 години. Вече три пъти и мия косата с . Първия път останах много доволна, но след седмица-две, пак се появява. Да не би да не е подходящ?

# 422
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 756
Последната ми закупка. Вчера пробвах. Косата ми е все още без исканият от мен блясък, но поне не е като опърпана четка ooooh! И е мекичка.
Пробвах и маска с хума за коса. Имате ли опит? За миене на лице  емного добра,но за коса пробвам за първи път! Не знам дали от нея не се получи лъскава косата!

# 423
  • Мнения: 1 324
danilu, хумата матира. След нея няма блясък. На мен много изсушава и заплита косата.

# 424
  • софия
  • Мнения: 134
Здравейте момичета, в издирване съм на по-безвредна боя за коса (ако въобще съществува такава  Mr. Green) и попаднах на тази боя . По описание звучи много добре  newsm78. Някой ако я пробвал моля да сподели мнения за нея  Praynig

И аз я обмислям тази боя, засега изчаквам мнения. Ти кой цвят искаш да постигнеш? Аз съм с естесвен тъмнокафяв цвят, нямам още бели коси(на 48 съм), и искам само блясък . А ти?

# 425
  • Мнения: 76
Little Mama, аз искам да пробвам русата гама, може би 8 или 9. Естественият ми цвят е светло кестеняв, но се изрусявам и в момента ми е много светло русо златисто. Та по-скоро тази боя може леко да ми тонира дължините, но корените няма да може да изсветли с 2-3 тона  newsm78. Не намирам засега никъде отзиви за нея из интернет пространството. Иначе един път си бях взела да пробвам някаква подобна по описание боя (Natural vital мисля, че беше ) ами никакъв ефект върху косата ми, нито я боядиса в някакъв тон, нито я изсветли. Все едно си бях сложила някаква маска за коса ...

# 426
  • Мнения: 4 312
Здравейте,имам въпрос- някоя от вас да използва конския шампоан dermocan? Косата ми е къдрава,мн гъста и суха. Днес се измих за втори път с шампоана,но ужасно ме щипе по скалпа и имам чувството,че ще ми направи пърхот. Някой да има опит с това нещо и да даде съвет как и колко често се използва  bouquet

# 427
  • София
  • Мнения: 3 271
Здравейте,имам въпрос- някоя от вас да използва конския шампоан dermocan? Косата ми е къдрава,мн гъста и суха. Днес се измих за втори път с шампоана,но ужасно ме щипе по скалпа и имам чувството,че ще ми направи пърхот. Някой да има опит с това нещо и да даде съвет как и колко често се използва  bouquet

Здравейте, реших да пробвам маската с тривитаминол, защото от няколко седмици имам огромен косопад. Първоначално го отдадох на времето, след това реших да отида и да се подстрижа малко, фризьорката също ми каза, че на 4-5 години се срещал такъв по голям косопад, защото косата се сменяла, но оттогава минаха още 3 седмици, а промяна няма, вече се чудя дали ще ми остане нещо. И вчера си забърках маската с тривитаминол, за да я подхраня нещо и искам да ви питам, когато дойде време да я измия беше изключително трудно остана пак една такава мазна и след като изсъхна пак стоеше леко омазнена, а я насапунисах два пъти и втория път направи много хубава пяна. При вас така ли се получава?

Момичета, не знам защо се опитвате да си навредите, вместо да си помогнете?
Какъв тривитаминол, какъв конски шампоан. Бъкани са с хормони и вредни за хората неща. Замислете се малко. Ако бяка толкова добри и в същото време и безвредни за хората, нима големите компании за професионална козметика за коса нямаше да използват техните съставки?
Ако има косопад тривитаминола няма да го спре. Вземи си качествени ампули против косопад. Най-достъпни като цена и ефективни в същото време са Аминексил на Лореал Профешънъл,  като мога да добавя и икономични. Една ампула може да се ползва два пъти.

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 2 797
Здравейте, не разбирайте поста ми като заяждане, а просто като изказване на моето мнение по въпроса. Принципно досега не съм имала големи проблеми с косата, но пък за сметка на това ми се е налагало да ползвам т.нар лечебна козметика и мога да ви кажа, че големите компании имат за цел временно да облекчат оплакванията дори да отшуми изцяло проблеми и след няколко месеца да се появи пак. Имам и приятелка, която е представителка на такава компания и тя също ми е потвърждавала тези неща, затова лично аз предпочитам да прибягвам до т.нар бабини рецепти

# 429
  • Мнения: X
Чупят ми се връхчетата на косата, заради медикаменти, които приемах до скоро, които влияеха на хормоните.
 Как да я възстановя сега? Бихте ли ми дали препоръки.

# 430
  • Мнения: 21 282
Padme ,да не си сложила повече количество тривитаминол ?
А към него какво прибави още ?

Момичета ,днес видях позната,която си е направила кератинова терапия ,косата стоеше страхотно.

Някоя от вас правила ли си е ?

# 431
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте, не разбирайте поста ми като заяждане, а просто като изказване на моето мнение по въпроса. Принципно досега не съм имала големи проблеми с косата, но пък за сметка на това ми се е налагало да ползвам т.нар лечебна козметика и мога да ви кажа, че големите компании имат за цел временно да облекчат оплакванията дори да отшуми изцяло проблеми и след няколко месеца да се появи пак. Имам и приятелка, която е представителка на такава компания и тя също ми е потвърждавала тези неща, затова лично аз предпочитам да прибягвам до т.нар бабини рецепти
+1

# 432
  • Мнения: X
А тривитаминола и бабините рецепти какво? Оправят завинаги проблемите с косата?

# 433
  • Мнения: 2 840
На мен тривитаминола определено не ми действаше добре.... може и аз да не съм го прилагала правилно...знае ли човек Peace

# 434
  • София
  • Мнения: 3 848
Чувала съм противоречиви отзиви за тривитаминола - че може да доведе до косопад, прекомерно омазняване и т.н. Иначе не е съвсем вярно, че козметичните компании не ползват такива съставки в продуктите си. Тривитаминолът това, което е ценно в него, са 3-те витамина, А, Д и Е, а много от готовите продукти съдържат такива витамини, макар и в малка концентрация. Може да се намерят и други препарати на пазара, богати на витамини А, Е, Д, които не са за животни и вероятно са по-пречистени, например Деавит. Иначе е вярно, че кератиновите терапии са много добри за косата за изглаждане и възстановяване, тя е над 80 % кератин и тези терапии възстановяват кератина, който сме изгубили при третирането. Не съм правила професионална такава терапия в салон, но си правя кератинова маска в домашни условия, както и ампула без отмиване, косата става много по-гладка и порьозността се изравнява. При третирани, боядисвани и обезцветявани коси е много видима промяната.

Общи условия

Активация на акаунт