Грижи за косата-Тема 96

  • 89 982
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 588
Есме, не искам да звуча крайно, ако продължаваш да я изправяш няма и да ти порасте. Дори и да успееш да прикриеш цъфтежа с нещо, тя косата не спира да цъфти и ще се разспространи навсякъде, нагоре по-косъма и ще трябва още повече да отрежеш.
Понякога косата иска съвсем просто нещо да се направи за нея и ще  ти се отблагодари. Ще ти е трудно щом се възприемаш права, но ще си заслужава със сигурност.
Съвет освен това, което Арадия те е посъветвала-просто дай почивка на косата си. Не можем да я тормозим и постоянно да я третираме с топлинна обработка, а да искаме да е хубава.
Цъфтеж веднъж тръгнал не се оправя. Отрежи колкото е нацъфтяла и сметнеш за добре, спри пресата или поне я ограничи, ползвай защити, масла и финиши, хидратиращи повечко.

# 736
  • SF
  • Мнения: 21 568
Не ми е слаба. Отидох в един магазин, в който продават професионална козметика, но само такава. Ако си от София - зад Съдебната палата. Там ми го препоръчаха сред многото продукти. Не е евтина - 26 лева е например. Има спрейчета и за по 8. Но не й усещам термозащитата.
Трябва да си щадя косата, а не мога. В момента я изправям със сешоар, за да не е толкова директно с пресата. Проблемът й е, че е дехидратирана.
Кажи ми подробности за препоръките, които ми даваш. Покажи ми ги. Не съм чувала Афоджи. Къде ги продават?

Miss_Bingley, посъветвай ме конкретни продукти. Може би моите арганови глупости са грешните.

# 737
  • Мнения: 18 588

Афоджи, го има в ЗР, само че той е протеинов продукт доколкото знам, а ти казваш, че ти трябва хидратация. Пробвай маската на Макадамия. Аз за своята коса не ползвам много продукти, защото е в много добро състояние и не я третирам. Тоест това, което го описваш при теб като проблем, при мен го няма и затова не мога да дам съвсем обектевен съвет, мога да говоря само за себе си и това, което при мен работи, за моята коса.
Мога да кажа какво ползвам в момента и от какво съм доволна.
Ползвам щадящи шампоани-Юсерин, Клоран, такива без агресивни съставки. Маски- основно кокосво масло-хидратира чудесн, зехтина много ще ти помогне относно хидратацията.Когато се изрусявах и косата ми беше суха и като метла, зехтина буквално го изпиваше, толкова беше жадна за хидратация.
За Финиш-олиото на Матрикс-също я прави много мека, тежка, гладка.
Косата ми няма нужда от особена грижа, Термозащита не ползвам, защото изключително рядко си третирам косата.
При мен помогна спирането на преси, сашоар-това ми реши проблеми като цъфтеж, косопад и третирана коса преди години.
От витамини-по-горе питаше някой-Приорин и цинк и биотин-доказано не се пълнее и за тях гарантирам като ефект.

# 738
  • Мнения: 4 629
А аз си блъскам главата как да и върна предишният обем в корените, който имаше преди трайното изправяне Cry

# 739
  • Мнения: 467
Miss_Bingley е права, но аз от опит знам, че човек сам, докато не реши да не си тормози косата, няма да стане. Аз с години не слушах, когато ми говореха да спра с блондора и с пресата. Това, че си се ориентирала към сешоара е добре, а ако ползваш пресата, понамали градусите. На мен ми се отрази много добре. Относно термозащитите - има си професионални и скъпи, които са конкретно за сешоар и са слаби за преса. Протеините наистина ги има в Златна рибка - има онлайн магазин и физически на Скобелев. Не знам къде другаде, ако може някой да каже. Препоръчах ти тях, защото за мен на изгорената коса си и трябва протеин, но е възможно сама да определящш косата правилно като дехидратирана. Някъде в началото на темата за професионалните продукти има тест  - от какво се нуждае косъмът. Аргановото масло е много  хубаво нещо, но може би ти идва слаба. Виж и в темата за маслата съветите на Фрея за кокосовото масло, мисля, че ще ти додйе много добре при всички случаи.

# 740
  • Мнения: 18 588
Абсолютно така, както казва Арадия. Докато сам не решиш да сппреш, няма да го направиш.Преди 3-4 години си изправях косата едва ли не всеки ден, преси,маши,букли, какво ли не, бои, изрусяване, потъмняван,тормоз постоянен. Косата ми си поиска своето и се изтощи.
Тогава реших, че искам хубава коса, макар и не идеално права и с прическа всеки ден, но здрава и хубава.
Кокосовото масло наистина е много хубаво и ще ти помогне при всички случаи.

# 741
  • Мнения: 1 331
сега лятото е толкова по- лесно да си начупиш косата, дали с малко балсам или спрей с лека фиксация, аз даже си ползвам маската за коса Mr. Green, вместо тези маши и преси..лично мнение, но и аз откакто спрях обработката с уреди, косата ми се отблагодари пу пу  Blush
иначе тривитаминол можеш да мажеш, една приятелка си съсипа косата от изрусяване, и започна да маже старателно, поне спря да и се късат дъжините

# 742
  • Мнения: 18 588
Честно казано в тези жеги е напълно безсмислено да си правиш каквито и да е прически, изправяне с преса пък абсурд, просто няма смисъл, защото нищо не става от прическата за отрицателно време. Аз моята коса вече едвам я търпя, иде ми да ида и да отрежа едно 10 см, ама се въздържам.

# 743
  • Мнения: 79
Лятото почти постоянно съм вързана на опашка или кок, не мога да си представя косата да ми е пусната, а е само до плешките  Crazy

# 744
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 804
Ей зарибихте ме със това кокосово масло.Може ли линк за добър продукт и как го ползвате?Благодаря.

# 745
  • Мнения: 18 588
Ей зарибихте ме със това кокосово масло.Може ли линк за добър продукт и как го ползвате?Благодаря.

виж в зоя бг, което и да вземеш от там ще е хубаво, защото са био продукти, моето е също оттам
просто си избери
ползвам го като го разтапям на водна баня, втривам в корените и скалпа, стоя колкото може повече 2-3 часа и изплаквам.

# 746
  • Мнения: X
Да ви попитам коя е по добра термо защита от тези двете?
http://www.arlen.bg/product/2415/termichno-mlyako-za-zashtita-ot … mique-150-ml.html

http://www.arlen.bg/product/1346/luksozno-podhranvashto-termo-kr … -protectrice.html и това ?Някой използвал ли е и двете за да направи сравнение ?

И още един въпрос търся нова четка за голямата ми дъщеря.
Спряла съм се на тази http://beautyshop.bg/productv/3631/kent-detska-chetka-za-kosa.html според вас добра ли е? И подходяща ли е косата и е дълга до кръста .

Последна редакция: ср, 05 авг 2015, 07:57 от Анонимен

# 747
  • SF
  • Мнения: 21 568

DqVoLsKi_ChArOvNa, На Kerastase.
Това са страхотни продукти за коса.

По моя въпрос с дехидратирания косъм - кокосовото масло за коса хидратиращо действие ли има?
Моля за конкретни препоръки. Simple Smile

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 2 807
Аз също се интересувам косата ми от т.нар мазни корени и сухи краища. Какво мога да направя по въпроса. Искам да уточня, че почти нищо не я правя оставям я да изсъхне сама и преса не ползвам (нещо не се разбрахме с нея Simple Smile ).

# 749
  • Мнения: 18 588
Аз също се интересувам косата ми от т.нар мазни корени и сухи краища. Какво мога да направя по въпроса. Искам да уточня, че почти нищо не я правя оставям я да изсъхне сама и преса не ползвам (нещо не се разбрахме с нея Simple Smile ).

пробвала ли си с шампоан от коприва или хума, също и катранен-знам, че те са за мазна коса

Общи условия

Активация на акаунт