Шезлонг за бебета с вибрация, вреден ли е?

  • 5 137
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 196
Здравейте мами,
 имаме бебешки шезлонг от както се е родил малкия /вече сме на месец/, когато реве или е нервен и не иска да спи го слагаме в шезлонга и пускаме вибрацията /за не повече от 10-15мин/,така се успокоява и заспива.
Та въпроса ми е - вредна ли е тази вибрация за толкова малко бебе дори и минимално ползвана?
Въпреки, че на шезлонга пише от 0+ години,все пак ми е притеснено, може ли по някакъв начин да навреди тази вибрация?

# 1
  • Мнения: 4 765
Като ти е толкова притеснено, защо го използваш?!

Аз лично не си падам по такива неща и не съм използвала, но се съмнявам да има някаква вреда.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 595
Имахме такъв - помагаше при коликите. А и детето като се вози в кола, нали пак има вибрации? При условие, че не става въпрос за продължително ползване, не виждам проблем.

# 3
  • Мнения: 1 196
Nedinka,
идва един момент в който се чувстваш безсилен и нищо не помага, нито носене на ръце,нито люлеене, нито залъгване - нищо.... момчето се дере от рев или в най-добрия случай няколкочасово мрънкане и гърчене... /има колики/. Просто това е единственото нещо което го успокоява....

# 4
  • София
  • Мнения: 28 595
Другото, което помагаше при коликите, беше слинг с халки. Слагах го да легне вътре, по-свит, така също се успокояваше. И друсането в количката - колкото повече друса, толкова по-добре.

# 5
  • Мнения: 1 196
Мерси milenaka,
ще видя откъде мога да поръчам такъв слинг и ще пробвам...  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 765
Nedinka,
идва един момент в който се чувстваш безсилен и нищо не помага, нито носене на ръце,нито люлеене, нито залъгване - нищо.... момчето се дере от рев или в най-добрия случай няколкочасово мрънкане и гърчене... /има колики/. Просто това е единственото нещо което го успокоява....

Аз давах капки на моето против колики - не знам дали имаха ефект, мисля, че по-скоро моето дете нямаше толкова голям проблем с коликите. Като цяло не помня да е ревал безумно. Щом това го кара да не мрънка, което пък означава, че ти се чувстваш ок, използвай го, не мисля, че ще му навреди нещо. Ако пък имаш някакви съмнения, питай педиатъра си.

# 7
  • Мнения: 1 196
Nedinka
Давам му капки ,,Абоколикен,, - едни от най - скъпите - има ефект,но минимален, иначе това с шезлонга, не го правя за мое спокойствие, а за негово, защото не е хубаво да се оставя едно дете да се дере от рев...
Колкото до педиатъра, няма смисъл да я питам, тя е против коша за кола с който го занесохме на преглед, а какво остава за шезлонг.....
Иначе, сега ще купим 2-ри шезлонг,защото този няма напълно легнало положение, за да може като заспи да не го местим и будим, а да пусна седалката само...ще пробвам и със слинг... Дано му поотминат скоро коликите,че много се мъчи милото.. Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 1 152
Чувала съм, че вибрацията е вредна, но пък защо тогава почти всички шезлонзи са с такава...
Пиша за друго, на моето бебе вълшебно подейства за коликите Lefax, донесоха ни го от Германия. С него не разбрах повече за колики, а му бяха доста силни.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз му правех такъв масаж https://www.youtube.com/watch?v=xESfgrGIfPk , всичко си изпръцкваше и нямахме проблеми с коликите. Не съм давала капки и мисля, че вибрацията е вредна за бъбреците.

Общи условия

Активация на акаунт