Късметчето от питата си знаем вече,за всяка Януарско бебче ... 10 тема

  • 41 727
  • 723
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Иначе BoDill , от 1 пост тя беше с термин 12.1, не 5-ти ?
Термина и беше 12.01,а за 05.01 беше планувана за секцио.
Имаме и още една нова мама/от днес/ на бебе Елеа,но не и знам ника тук,ако някои го знае да пише на Ники.

# 196
  • Мнения: 25
Честито на мамите! newsm30

# 197
  • Мнения: 488
Иначе BoDill , от 1 пост тя беше с термин 12.1, не 5-ти ?
Термина и беше 12.01,а за 05.01 беше планувана за секцио.
Имаме и още една нова мама/от днес/ на бебе Елеа,но не и знам ника тук,ако някои го знае да пише на Ники.
Именно, но са й се спукали водите по-рано...
А мамата е нова тук във форума, та не  знам и аз ника.....
Нека са им живи и здрави дечицата...
Прави ми впечатление, че повечето вече родили се дечица са все момиченца.... Защо така? По-рано ли се раждат девойките по принцип? Някой да е забелязал нещо подобно?
Много ми се иска да си изчакам термина, понеже искам да ми е водолейка.... Не че е от такова значение де, най-важното е да ми е здравичка...

# 198
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 833
Аз вчера бях на преглед. 2.600 гр, плацента - първа степен. Всичко е наред. Като гледам може и да си изкарам деветте месеца. Лично аз се успокоих, защото с тези раждания в темата настръхвах да не би да се случи по-скоро.

# 199
  • Мнения: 130
Аз спрях да се притеснявам,че бебо ще излезе по-рано,то почти не остана докато влезна в 9 месец.Сега взе да ме е страх от самото раждане  #Crazy

# 200
  • Мнения: 79
Аз вчера бях на преглед. 2.600 гр, плацента - първа степен. Всичко е наред. Като гледам може и да си изкарам деветте месеца. Лично аз се успокоих, защото с тези раждания в темата настръхвах да не би да се случи по-скоро.



Може да звучи глупаво ,но колко степени има на плацентата . Аз бях на преглед преди няколко дена и ми казаха че била узряла размерите били 50 см. 3 кг.и можело скоро да се роди  Rolling Eyes аз съм 36 г.с. струва ми се рано . Нямам разкритие  но ме "успокоиха" че бързо ставало .

# 201
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
irina__87 3 степени се води зрялост, като може и още в 1-ва да се роди,а и 3-а много бързо може да настъпи, подробно четиво намерих,но на руски,ако някой се интересува от превод на нещо конкретно,да ми пише
http://mama66.ru/pregn/831

# 202
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 277
  bouquet Честито на мамите,живи и здрави да са всички!
Любомира,като ти прочетох въпроса и се замислих за моите 2 племеннички които излязоха преди термин,а моя юнак    го преносих седмица.НО  Naughty докато бях в болница имаше с мен преносващи с момичета около 4 майки.Така че всичко е относително. Wink

# 203
  • Мнения: 488
 bouquet Честито на мамите,живи и здрави да са всички!
Любомира,като ти прочетох въпроса и се замислих за моите 2 племеннички които излязоха преди термин,а моя юнак    го преносих седмица.НО  Naughty докато бях в болница имаше с мен преносващи с момичета около 4 майки.Така че всичко е относително. Wink
Така е.... това са си бабини суеверия  Laughing Laughing Laughing

# 204
  • Мнения: 691
Честито и тук на новите мами  Hug Да са им много здрави бебчетата. А на всички нас пожелавам,да си останат още малко на топличко в коремчето на мама  Hug
Отностно това дали момичетата се раждат по рано,мога само да кажа,че 3 познати родиха 2 седмици преди термин (момичета) и 2 момчета с по-една седмица преносване  newsm78 Незнам дали е случайно,нека мамите с предни бременности да кажат  Hug

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 280
 Да са им живи и здрави бебчета на родилите мами  Heart Eyes
А пък когато им дойде редът на нашите бебчета - тогава да заповядат  Hug
Важното е всичко да е наред!!!


Само да добавя - аз с предното ми момиченце преносих, но една вечер с ММ се позабавлявахме  Blush и на сутринта ми изтекoха водите  Embarassed

Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 17:55 от barba28

# 206
  • Мнения: 743
Всичко е относително, не може по пола да се съди кога ще се роди бебето. Моя син подрани с 10 дена, а щерката закъсня с цели 12. Сега втората щерка се очертава да се роди преди термин, така поне очаква АГ-то ми.

# 207
  • Мнения: 636
Mr. Green Момичета, момчета, кои по-бързат, кои по-малко... Няма такова нещо, винаги е различно, синът ми го родих 2 седмици по-рано, сега пак съм с момче и ми остават 10 дни до термин, може и да пренося, никой не знае ! Майка ми ме е преносила 2 седмици  Peace

А това, че разкритието ставало бързо..... Ммммм добре !  Crazy Аз лично го чаках 17 часа, а то стигна едва 7 см., така че и това е относително Simple Smile

# 208
  • Мнения: 286
Аз вчера бях на преглед. 2.600 гр, плацента - първа степен. Всичко е наред. Като гледам може и да си изкарам деветте месеца. Лично аз се успокоих, защото с тези раждания в темата настръхвах да не би да се случи по-скоро.



Може да звучи глупаво ,но колко степени има на плацентата . Аз бях на преглед преди няколко дена и ми казаха че била узряла размерите били 50 см. 3 кг.и можело скоро да се роди  Rolling Eyes аз съм 36 г.с. струва ми се рано . Нямам разкритие  но ме "успокоиха" че бързо ставало .

Никид е права, че не зависи зрелостта на плацентата от това кога ще родиш .. newsm78 - по-точно обратното Laughing. Когато плацентата узрее тя спира да храни бебето, т.е. узряването е нещо като остаряване и плацентата става негодна. Ако скоро не родиш ще ти го предизвикат с лекарства или ще ти предложат секцио, защото е в интерес на бебето да излезе вече  Peace.

Допълвам се, че забравих -

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ! ЖИВИ, ЗДРАВИ И МНОГО РАДОСТИ ДА ВИ НОСЯТ БЕБОЦИТЕ!

Защо никоя мама няма желание да си разказва раждането? Толкова ли е не е за разказване? Нас първескините ни наляга шубето...

Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 11:52 от GGM

# 209
  • Мнения: 79
Нищо не са ми казвали за секцио или за предизвикване на раждането, само ми казаха че може да е преди нова година .Дано  да е добре защото явно не им се занимава по празниците .

Общи условия

Активация на акаунт