Отново Escapelle

  • 3 844
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, дами.
Няма да навлизам в подробности какво и как. Обичайната ситуация - "гаф" + ескапел на 7мия час. Гафът се случи на 2рия ден след като ми беше свършил месечния цикъл, а приятелят ми не е свършвал в мен, но аз, понеже съм си паника, в крайна сметка взех хапчето. Силно се надявам при тази ситуация рискът от настъпила бременност да е равен на нула, но повече ме притеснява друго. Днес (5 дни след приема) получавам т. нар. "междинно кървене" - изключително слабо, нищо общо с месечен цикъл, но придружено с "приятно" стягане в областта на гърдите и главата, замаяност, необяснима умора, редуващи се топли и студени вълни, честа смяна на настроенията (подобни на ПМС), та малко започвам да се плаша. Изчетох подробно листовката няколко пъти преди приема, по време на приема, след приема ... хиляди теми тук и в други форуми, често задавани въпроси (както вече споменах съм си паника).  
Питам се първо, след колко време мога да си направя тест за бременност, който да съм сигурна, че ще е точен и какви въобще са шансовете "гафът" да се е превърнал в по - голям гаф при гореописаната ситуация; второ, тези неприятни симптоми в какъв срок би следвало да отшумят и кога паниката ми трябва да възприеме по - висшата форма и да се превърне в посещение при лекар.
Ще съм много благодарна, ако някой може да даде съвет!

# 1
  • Мнения: 19 239
Няма голяма вероятност да си бременна 2 дни след като ти е свършил цикълът, освен ако овулацията не ти е много изместена. А и не е свършил в теб. Лошото е, ако наистина ти е някаква "обичайна ситуация" подобен гаф и вземаш това хапче прекалено често. Това е хормонална бомба за организма. Може сериозно да ти наруши хормоналното равновесие, да ти причини проблеми с цикъла, поликистозни яйчници, наднормено тегло, свръхокосмяване и кой знае какво още.  От гинеколог знам, че по-често от два пъти годишно е изключително вредно да се приема подобно хапче. Сега си го взела по всяка вероятност без нужда, ако скоро пак имаш подобен гаф, около датата на овулацията, пак ще се наложи да вземеш.

# 2
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 288
Няма голяма вероятност да си бременна 2 дни след като ти е свършил цикълът. А и не е свършил в теб.

Плюс Ескапел. За какъв тест за бременност става дума изобщо. Tired

# 3
  • Мнения: 2
Е, днес вече междинното кървене си се превърна в типичен менструален цикъл.
кукумицинка, пила съм Ескапел 2 пъти. Това беше вторият, а първият - преди около 6 години. Притеснението ми дойде от факта, че първият път, когато го пих, нямах никакви странични ефекти или каквито и да било проблеми, докато сега получих всички описани в листовката, а и от други дами, наведнъж.

# 4
  • Мнения: 1 482
Здравейте!

За първи път ми се наложи да пия ескапел. Свърши в мен в деня на овулацията ми и 27 часа по-късно пих хапчето. Досега не съм прибягвала към него и се притеснявам как ще ми подейства, изпих го преди малко.
Моля, споделете мнения. Изчетох форума, но мненията са предимно по-стари за него.
Дали вече не е по-пречиситен от преди?
Надявам се да нямам никакви странични ефекти, защото повечето, които прочетох, бяха доста неприятни.
Ще се радвам, ако някой се включи да ме успокои, че при него не е имало странични ефекти и всичко си е било наред.
Знам, че зависи от организма, но кога да очаквам цикъла си сега? На/около обичайната си дата, което е след 10 дни или още тази седмица?
Вярвам, че всичко ще е наред, след като съм го изпила, просто искам да се успокоя Sad

# 5
  • Мнения: 1
Здравейте и аз да се включа по темата... В края на февруари няколко дни след края на цикъла ми с приятеля ми правихме секс и не е свършвал нито в мен нито извън мен, но нещо ме жегна, че сме сглупили като не използвахме презерватив и прибягнах до хапчето. Изпих го не по-късно от 24 ч и след 7 дни получих кървене, което сметнах за подранилия си месечен цикъл, защото имаше тази продължителност като изключим липсата на силни  болки. Това беше на 4 март сега е 10 април още не ми е дошъл цикъла и се притеснявам дали се дължи на ударната доза хормони или има и друг повод за притеснения. Ще бъда много благодарна, ако някой сподели дали му се е случвало подобно закъснение

# 6
  • Мнения: 2
Здравейте!

Момиче съм на 18 години. Никога не съм си представяла , че ще пиша върху подобна тема ,но ето че за всяко нещо си има първи път. Моят проблем е малко по-объркан и се надявам да получа някакви съвети как да действам понеже съм доста объркана и уплашена.Преди 10тина дена с приятеля ми правихме секс и когато свършихме по презерватива имаше малко кръв. Той никога не свършва в мен и беше с презерватив така че решихме, че може да е от малко по-грубият секс. Трябваше да отида на лекар да види все пак от какво е проблема, но така се случи ,че точно тази седмица нямаше възможност това да се случи. Преди 1 ден отново го правихме и ни се скъса презерватива, като отново имаше кръв по него разбира се спряхме веднага и до края на вечерта кръв нямаше.Разбира се се почнаха размислите дали да се взима Ескапел, защото не е свършвал и оставаха 3 дена до цикъла. Тъкмо бяхме решили за наше спокойствие да вземем хапчето,но на следващия ден беше почнало някакво обилно кръвотечение само че не ми прилича на цикъл понеже е само кръв и не е с каквато консистенция има принципно цикъла. И сега сме много объркани, защото четохме и на други места, че ако се окаже, че е цикъл има шанс при приемане на хапчето да се получи кръвоизлив. Много ще съм ви благодарна, ако случайно някой може да изкаже мнение, за да решим дали да взимаме хапчето. Че ще се ходи после на лекар е ясно само че сме притиснати от времето заради Ескапела.  Благодаря предварително!

# 7
  • Мнения: 1 482
momiche18, според мен щом не е свършвал в теб, няма за какво да пиеш хапчето. И без друго има милион странични ефекти. А и 3 дни преди цикъл, не си била в овулация, за да се притесняваш. Но все пак ти решаваш. Аз не бих пила на твое място.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт