Отговори
# 690
  • Мнения: 9 487
Не само, че не вярвам ами съм забранила да ми се говорят и да ми пълнят главата с такива глупости!

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 479
И аз не вярвам на такива дивотии. Имам една позната, която си вярва за някои неща и реакцията й за мен е по адекватна и нормална, от това да слагам метли и ножици и тнт. Тя пие по глътка светена вода (ако става дума за нея) или напръсква леко детето си, жилището си и тнт.

# 692
  • Мнения: 2 122
болката от естествено раждане е несравнима с тази, която изпитвам виждайки как неграмотни млади хора стават родители ... горките им деца, дано оцелеят въпреки родителите си ...  Tired

# 693
  • Мнения: 9 487
болката от естествено раждане е несравнима с тази, която изпитвам виждайки как неграмотни млади хора стават родители ... горките им деца, дано оцелеят въпреки родителите си ...  Tired

и как трябва да разбираме възмущението ти?  newsm78

# 694
  • Мнения: 270
Здравей те корем ки!Я да ви питам вий на бабини диви тини вярвате ли?по конкретно за неразположени жени покрай бебето,зли очи или от уроки?Сложи ли сте си нещо до вратата или над нея?Защото аз вярвам и от сега съм си сложила ножичка с обърнат връх към касата,само една метла сега ми трябва да сложа до вратата!Защото тука едната комшийка е много гадна и все ме е страх да не ни орчаса!

Аз дори червено конче не нося на ръката Simple Smile Все се чудя дали да не взема да си сложа, вие носите ли?

# 695
  • Мнения: 2 122
болката от естествено раждане е несравнима с тази, която изпитвам виждайки как неграмотни млади хора стават родители ... горките им деца, дано оцелеят въпреки родителите си ...  Tired

и как трябва да разбираме възмущението ти?  newsm78

всеки с проблемите си Simple Smile)
някой с бабини диви тини, други с човешката неграмотност  Simple Smile

# 696
  • Мнения: 223
Аз си нося червено конче по принцип,но до там.Етърва ми като роди,че със светена вода ли не пръскаха стаята,здравец ли не носиха.Пълни глупости са за мен

# 697
  • Мнения: 9 487
болката от естествено раждане е несравнима с тази, която изпитвам виждайки как неграмотни млади хора стават родители ... горките им деца, дано оцелеят въпреки родителите си ...  Tired

и как трябва да разбираме възмущението ти?  newsm78

всеки с проблемите си Simple Smile)
някой с бабини диви тини, други с човешката неграмотност  Simple Smile


някоя друга глупост да имаш да споделяш?

# 698
  • Мнения: 2 227
Или иначе казано: Ивка_88, замени метлата и ножицата с един правописен речник Simple Smile

# 699
  • Мнения: 278
На учителки ли си играем!?

# 700
  • Мнения: 38
И аз не вярвам в бабини деветини, особено ако не е подкрепено с някакво логично обяснение. Примерно на неразположени жени, ако видят бебето?! Как може един нормален биологичен цикъл да му направи пъпки на бебето?! Никак! Ама по-рано като не са имали хората логични обяснения, вярвали са в такива неща, защото кой да им обясни на хората, че ако излезнат пъпчици на бебето, не е от неразположени жени, ами  са хормонални пъпчици. Нямам нито червени конци, нито сега, нито миналата бременост съм носила, нито на бебока съм слагала и всичко слава Богу си беше както трябва.
Lady A, както вече ти писах, предполагах, че ти е първо раждане, можеби и не ти се е налагало досега да ходиш на чести прегледи, и затова те съветвам по някакъв начин да ги превъзмогнеш тези вагинални прегледи. И 10 доктори да смениш, всеки преглед ще ти се струва болезнен и всеки доктор ще ти се струва груб.

# 701
  • Мнения: 270
Момичета, споделям интересна информация от сайта на Майчин дом - София относно раждането. Предполагам, че би било по-полезно за бъдещите първескини Simple Smile

Скрит текст:
Раждането е физиологичен процес и в голям процент завършва през естествените родови пътища. При постъпване в приемното отделение бременната се посреща от специализиран екип, който извършва преглед с цел да се установи достигнатия етап на предстоящото раждане, както и да се извърши изпразването на тазовите резервоари (клизма).

В предродилна зала се извършват влагалищни прегледи през 2 часа за проследяване динамиката на родовия процес (напредването на раждането). При определено разкритие над 4 см. се извършва изкуствено отваряне на околоплодния мехур (пукане на мехура), което е безболезнена манипулация. Детските сърдечни тонове се проследяват както с акушерска слушалка, така и със специален апарат (акушерски монитор). С цел обезболяване и скъсяване периода на раждането на бременната се прилагат определени лекарства. При недостатъчно ефективни контракции може да се приложат лекарства за засилване на родовата дейност при задължително апаратно проследяване сърдечните тонове на плода.

Раждащата се превежда в родилна зала при пълно разкритие и чувство за напъни, които наподобяват позивите при "голяма нужда". В този етап жената получава подробни обяснения относно активното й поведение в периода на раждането. Проследяват се сърдечните тонове на плода след всеки напън. По преценка на лекаря се прави местна упойка за отпускане и обезболяване на тазовата мускулатура. При нужда може да се направи малък разрез на кожата и подкожието за разширяване на естествения отвор на родовия канал (епизиотомия или перинеотомия) или да се приложат оперативни методи за бързо завършване на раждането - форцепс или вакуумекстрактор. След раждането на плода се отделят плацентата и плодните ципи. За намаляване на кръвозагубата в този период венозно се прилагат медикаменти. След отделяне на плацентата се извършва инструментален преглед на меките тъкани на родовия канал. Разрезът на естествения отвор на родовия канал (ако е извършен такъв), както и спонтанни разкъсвания (ако има такива), се възстановяват по хирургичен начин след прилагане на местна упойка. Преди превеждане в послеродов сектор, родилката престоява два часа за наблюдение на общото състояние, тонуса на матката и кървенето.

В малък процент раждането може да завърши чрез цезарово сечение - по спешност или предварително планувано. Цезаровото сечение е операция, при която чрез разрез на корема се изважда бебето. Видът и мястото на разреза се определя от оператора в зависимост от конкретните условия. За начина на обезболяване по време на операцията, бременната /раждащата получава информация от анестезиолога. След операцията родилката се настанява за 12-24 часа в отделение/сектор за интензивни грижи.В послеродовия сектор родилката и новороденото остават няколко дни, където ежедневно се извършва лекарски преглед (визитация) от акушер-гинеколог и неонатолог (педиатър). Проследява се общото състояние на родилката, обратното развитие на матката, състоянието на гърдите и оперативните шевове (ако има такива). Двукратно в денонощието се извършва тоалет на родилката. Тя получава съвети за извършване на тоалета, за грижи за гърдите, за техниката на кърмене, за редовно изхождане по малка и голяма нужда. По преценка се извършват лабораторни, ехографски и други изследвания. Ако родилката е Rh - отрицателна и няма антитела, а съпругът и бебето са Rh-положителни, до 72 часа след раждането се извършва профилактика с анти-Д гама глобулин.

Новороденото (доносеното) се повива през 3 часа. Тоалет се извършва двукратно в денонощието (къпане, тоалет на пъпа и очите). Ваксиниране на доносено новородено срещу хепатит Б се извършва след 12-ия час от раждането, а след 48-ия час от раждането - ваксиниране с БЦЖ ваксина. Задължителното изследване за фенилкетонурия и хипотиреоидизъм се прави след 72-ия час от раждането.

Всяка родилка и нейният съпруг (партньор) предоставят необходимите документи във връзка с издаването на удостоверение за раждане на новороденото.

# 702
  • Мнения: 119
бях купила златно кръстче с червен конец за бебенце племениче
на кръщенката се наложи да го свалим по препоръка на попа
защото не е  обичай от православието

червения конец си е езически обичай
но  всеки както си прецени - то и мартениците  не са християнски обичай но ги носим

ако на някой  нещо му носи сигурност и  успокоение няма защо да се лишава от него и да не го прави

# 703
  • Мнения: 200
И аз не вярвам в такива суеверия. Баба ми беше донесла на малката синьо оченце, златно кръстче  още други талисмани, които закачи на кошарата и... тактично изчаках да си замине женицата и ги прибрах в една кутийка.
Единственото нещо, което позволих на мъжа ми да направи преди предното раждане беше да вземе от църквата една малка икона...и пак не беше за мое, а по-скоро за негово спокойствие.

# 704
  • Мнения: 132
Искам само да ти кажа  mini_79 ела на мойто място и да видим ти как ще пишеш с недъзи на ръката не мисля че трябваше да правиш предварително преценка преди да си разбрала,а и дано да не ти се налагат такива работи!Благодаря за упреците ти в речника ми!

Общи условия

Активация на акаунт