Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 647
  • 737
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 4 841
Домашното кислео мляко е годно за консумация докато не започне да киселее. Усеща се, когато вече не става за ядене.


Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 19:23 от agnesana

# 406
  • София
  • Мнения: 377
Домашното кислео мляко е годно за консумация докато не започне да киселее. Усеща се, когато вече не става за ядене.


Точно така.

И аз много обичам пресносоло сирене. Мммм

Лазар пие от нашите чаши,може и да има вече година.
Иначе неговото шише си е с накрайник. Но когато види някой да пие нещо от чаша му я взима и пие и той, само му я държим, че няколко пъти си я изсипва цялата върху него. Сега изпи цяло сокче от шишето.

По колко пъти на ден ядът вашите деца?
Лазар със зор яде 4 пъти.
Закуската му е проблемна, не ще и не ще. Вечер яде към 19.00-19.30 и сутрин е мъка да хапне нещо към 9.00-9.30. Обядва зависи колко време съм го гонила със закуската, но около 12.00-13.00 часа. После към 17.00 има следобедна закуска и вечерята.

# 407
  • София
  • Мнения: 1 318
Агнес, права си, човек трябва да се простира според възможностите си. Но в никакъв случай не трябва да забравя да живее в името на това "да има за утре". Защото утре може и да няма, всеки ден ни е подарен.
Днес се побърках да сортирам дрехи. Цял ден подреждам детски дрешки и правя мъфини. Добре, че утре е работен ден.

# 408
  • Мнения: 2 237
Ох, закъсахме го ние с Жорето.....Днес тръгвайки си от село, предложих на сестрата на ММ да дойдат за ден-два с нас до София. И тя се съгласи. Тъкмо малко да разнообрази. Приготвяйки багажа, изведнъж Жорето започна да повръща на фонтан. Sad Повърна няколко пъти, продължи и в колата. И ние от там - право в София и в Спешното. Лекарката каза, че хем е малък, хем дребен (все пак е само 6 кг) и иска да го остави в болница. аз я помолих, на моя отговорност да не го прави. казах, че ще ги наблюдавам у дома с майка му и тя ни пусна. Каза да се молим да не е ротавирус Sad Няма да ви казвам в какво състояние е на ММ сестра му.....Сега Жорето спи, блед като платно, лошичко му е ......Аз го набльдашам, за да мове майка му да се изкъпе и да си поюине. Моите деца са на самотек, на всичкото отгоре Боян е с дрисня  ooooh! ММ, майка му и сестра му също дрискат. За сега само аз съм добре. Явно е вирус. Обаче ние как да е , ама Жорето.....
Аз след няколко дни съм на изпит, ама няма как да чета. Майната му.

Моля се и Мадлен и Криси бързо да оздравяват и да се махат от гадната болница  Praynig

# 409
  • Мнения: 4 708
Явно както винаги сме от изостаналите, това със зъбите, с говора, сега пък с чашата. Цял ден се налива с вода, щото е много интересна чашата, и лее вода навсякъде. #Crazy
Весе яде 3 пъти, обикновено пропуска обаче СЗ, там е на принципа каквото се сети евентуално, ако и дам 1/2 банан изкарва с него до вечеря. Може и с 2 мандарини. Не знам дали това да го броя за ядене, щото повечето плодовете не ги броят. Аз съм доволна, че много дълго задържа периода дето нищо не ядеше по цял ден, сега и тези 3 ми се виждат много.
Джине защо сортираш дрехи? Нали зимата не е минала  newsm78
Близначе дано бързо ви мине на всички. Давайте нещо на децата, на Виктория само един път се случи да повръща, то май от зъби беше де, щото и нищо не ядеше ми казаха да купя някакви свещички от 2 се оправи.

# 410
  • София
  • Мнения: 790
Близначе, май не е рота, щото там всички щяхте да се натръшкате с повръщане + дрисня. Да не сте се натровили с някаква храна? Стискам палци до сутринта да е по-добре Жоренцето мъничко! Опитай се да четеш, докато седиш до креватчето му. Всички студенти знаят, че за изпит най-добре се учи два, три часа преди началото му Simple Smile Аз така дори успях да завърша.

Весе: 08:30-9:00 - закуска - сандвич с кашкавал/ попара (около 190 гр)/ домашна баница с айрян или КМ с бисквити
10/10:30 - плод- по половин ябълка или 1 мандарина, или 1/2 банан
12 - обяд - 190 гр манджа
16/16:30 - десертът от кухнята, който обикновено е супер рядък и давам с бисквити
18 - плод
19:30 - супа 190 гр с 1 сухар
21 - 120/220 мл АМ

Понякога давам и по 3-4 солетки следобед или някоя домашна бисквитка

Джине, спокойно, от утре започваш да си почиваш, още малко остана!  Laughing За заемите - баща ми имаше една приказка: "ИмАл си, дал си!" Simple Smile Същата съм като теб. И на мен ми виси един близък другар с 500 лв от 3 години. Сигурна съм, че няма и да ги върне. Но, всичко се върти, това, което даваме, то ни се връща.  Peace

Моите имат ей такива чашки: http://www.johnlewis.com/bickiepegs-doidy-cup/p230409356 Пият от тях с настървление, но аз им ги държа. Въпреки това, пак се оливат. Иначе имат чашки с накрайник, както и една от тези, които има Мисти. От нея не пият. Ели може да пие с обикновена сламка, но аз не й давам, защото не виждам смисъл. Сама се научи изведнъж.

Жалинка, браво! Всичко ще е наред, ще видиш!  Hug

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 22:34 от Мъхчето

# 411
  • varna
  • Мнения: 871
Близначе, и аз като мъхито (за пореден път) си мисля, че може от някоя храна да е, щом всички дрискат. Дано му минава бързо на Жоренцето! Ако е някакъв изпит, където можеш да разсъждаваш, отивай смело, аз така нищо не знаейки само от логика докарах до 5 на един.
Весе, Емито закусва между 8-9, обяд 12-13, следобедна закуска от кухня 16-17 и вечеря в 20-21. После към 23-24 има и мляко, ама се чудя дали не е време вече да й го махам newsm78 Някъде май четох че до 2 годинки трябва да се приема млякото newsm78
Мъхи, точно такава чаша си мислех да взимам, викаш има ефект?

# 412
  • Мнения: 2 237
Ако беше от храна, щях и аз да се тръшна. Но не съм.
За сега Жорето се успокои и е добре. Татко му дойде, пребая му на турски и...се оправи  Shocked Той твърди, че бил хванал "лоши очи"..
Ох, уморена съм вече....Дано е било нещо инцидентно. Натръшках децата да спят и отивам да готвя.

Жалина, браво на бебчето че се е обърнало ! Сега дано се роди бързо и лесно !

Джине, тоз цвят е прекрасен, каква боя е това?

# 413
  • Мнения: 4 708
Хера АМ и аз давам когато си ляга, но го пиша към вечеря, не го броя за ядене. Не знам кога ще го откаже. Няма да бързам, не виждам нищо лошо да си цоква детето, виж че има кърмачета до 2г, че и повече. Надявам се един ден ако махне биберона, шишето тогава и АМ. Опитах да го слагам в чаша, но не иска. От чашата с накрайника де, пие само и единствено вода.

# 414
  • София
  • Мнения: 790
"Лоши очи", а? Хм, а дано! Стискам палци наистина да му е минало!

Хери, определено е по-удобно от нормална чаша, заради наклона и издадения ръб, който е удобен за тях. Но пак има мокрене.

Исках да ви разкажа една смешна случка. Вчера, докато бях до WC, децата отворили чекмеджето с дрехи и измъкнали всичко от вътре. Идвам аз, поглеждам и виквам: "Ииии, кой беше?!! Елена!?". То, милато, седя като насрано 20 секунди, пък после вдигна ръка с изпънато пръстче, посочи сестра си и каза: "Деди!" (превод: Дени)! Аз: "Деница, ти ли беше?!", а тя: "Не! Йейи! (превод: Ели!)" и посочи сестра си. Щях да падна, катурнах се на земята от смях!  hahaha  Joy

# 415
  • София
  • Мнения: 377
 Joy Joy Joy
Хайде Мъхче, почна се!

Жалинка, радвам се много за бебето. А ти спокойно, ще мине раждането, дано да е бързо и леко. Hug

Близначе, ама и таткото ли е тук? Това не съм разбрала.
 Дано да е нещо хранително, пък ти да имаш по-здрав стомах.

АМ Лазар не пие вече два месеца. Не се и мъча да му давам. Доволна и предоволна, че и толкова пи. Като се сетя, че беше почнал да го отказва още на два месеца. Помните как пробвах всякакви варианти само и само да пие. С пюре, с каша, с бисквити. Сега пие айран, но трябва да има сол. Знам, че не е хубаво, но без сол не го пие.

п.п. Мисти и аз не обичам отворено кисело мляко. Mr. Green

# 416
  • Мнения: 681
Нда, лоши очи... Близначето обаче са го подминали лошите очи. Повръщането на бебе е некъв ужас. А пък и Жорето е малко... Ако ефектът от баенето почне да изфирясва, да вземете да турите свещички, а? Аз ползвах едни хомеопатични - вомитус нещо си, другите ги знаят, със сигурност!

Жалинка - геройчето е тя.... След като и НГ посрещала на маса в 9-ия месец....

С АМ приключих през септември. За заспиване и събуждане дават няколко с.л. КМ с топла вода. Хич не си и помислям какво е на вкус. Сол не ми е и хрумвало да слагам. Обявила съм война на белите отрови.

Аз пък не съм имала проблеми със заемите. Веднъж дадох на мой интернет другар, който беше тръгнал на гурбет в Палма де Майорка, обади ми се няколко дни по-късно и ми обясни, че цялата организация се е сринала и спи в кашон в парка. Помоли ме да му пратя пари за връщане до България по шофьора на някъв автобус, който щял.... Абе, ужасно завъртяно беше, а и много вода изтече оттогава... Така и не написах мемоари! Върна ми ги без проблем. После дадох на един мой чат-приятел от Лондон. Голяма терца е той, пишехме си редовно, без задни мисли... След няколкогодишен чат се оказа, че е на социални помощи, защото имал паническо разстройство. Аз все го питах какво работи, а той все нещо шикалкавеше, та това се оказа накрая. И веднъж трябваше да си поднови документите (ТЕЛК-а), ама нещо оплеска с датите и всичко се забави с няколко месеца, той го закъса яко. Останал бил без ток, а и банката го заплашваше заради ипотеката. Той живееше в някаква порутена къща, която се води "викторианска". Това също беше много отдавна и подробностите ми се губят, ама му изпратих едни 300-400 евро ли бяха, някъде там. Тогавашното ми гадже, което беше голям мизерник, милия, се облещи и ме обяви за абсолютно луда. Но аз хич и не трепнах, бях убедена, че няма да има проблем и онзи си ми ги върна парите, без изобщо да му намеквам.

Последна редакция: нд, 04 яну 2015, 23:23 от Bemol

# 417
  • Мнения: 481
Влизам за да си излея мъката....казах ви, че Еми е болна, а ние с ММ леко зле. Е, вече сме много зле. ММ се оплаква нечовешки, Емилия кашля чак се дави и не може да си поеме въздух. А, аз от грижи по тях нямам време да си помисля дали съм болна или не. При мен е само гърлото. Сега съм на пост в стаята на Еми за да може ММ да поспи. Надявам се, че утре ще я поеме той, защото аз вече няма да имам капка сила.
И в крайна сметка се оказа, че този вирус сме го лепнали от сестрата на ММ. Направо ми идва да я направя на нищо. Супер несъобразителен човек, наистина. Знае, че чакаме бебе, знае, че сина й е супер болен и идва там където сме и ние. Но и ние сме виновни, ако не се пазим никой няма да ни пази. Супер тъпотия, наистина. А на нея въобще не й пука....лятото когато децата на другата снаха разболяха нейните тя вдигна патардия до небето. Но най-малкото дете тогава беше на 2 години, не новородено.
Филмирала съм се, че може да стане нещо сериозно и ако отида утре да раждам може да заразя бебето. Не ми се мисли това ако стане. Тогава ще се скарам много лошо с нея, пък майната му на добрите отношения в семейството.
Та така - това е при нас. Драматизирам може би повече отколкото трябва, но много ме е страх да не заразя малкото бебче когато се роди.

# 418
  • София
  • Мнения: 790
Жалинка, то не би ли трябвало да изгради антитела, щом ти си болничка? А и като засуче коластрата, тя ще го предпазва. Не се притеснявай толкова!

# 419
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Жалина и аз мисля, че с коластрата няма да има проблем за малката. А и все пак в болницата ще сте, дано и при добри лекари. Радвам се, че се е обърнала за нормално. Дано мине леко и безпроблемно всичко  Hug
Близначе как е Жорко днес?
Мадлен ,а с Криси как сте?
Бързо оздравяване на всички  Praynig

Ицо яде 4 пъти на ден. Закуска- към 9-9,30 ,обяд от кухнята- към 13-13.30 след това сън. Към 16-16.30 десерт от кухнята 220гр, вечеря към 20-20.30 пак 220гр. Към 21.30 пие малко мляко. около 100мл и си ляга. Между храненията давам банан или мандарина(само такъв плод прояде засега), солети или бейби бисквити.
Откакто отказахме бибата има мераци и АМ да си спира, но понеже имам още 1 кутия мисля да му я дам и тогава да го спираме окончателно. А и понеже пие по-малко вода гледам да му давам заради набавянето на течности. КМ и прясно отказва да пие от шише под какъвто и да е варянт.

Общи условия

Активация на акаунт