Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 659
  • 737
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 11 747
Гемавар, от едно бързо гугълване, но от блогъри.

http://beautiful-danito.blogspot.com/2010/01/blog-post_24.html
http://kulinarni-piteshestvia-i-oshte-neshto.blogspot.com/2014/1 … blog-post_58.html
http://wkusni-momenti.blogspot.com/2014/02/blog-post_17.html
http://lety-culinaryadventure.blogspot.com/2012/01/blog-post_15.html

Сякаш последното най- ми звучи като това, което търсиш  Thinking  Има и още, ама рекох да не преписвам гугъл. Ако искаш да потърся още рецепти? И аз се запалих да сготвя някой гулаш, имам едно от памтивека замразено телешко.
И за кнедли от кога мисля..., много интересни кнедли има.

# 631
  • Мнения: 1 350
Брей ,Пина как ще сменя местожителството с лека ръка  Laughing Изненадваш ме !
Аз си мечтая да живея на топло място ,поне някъде из Средиземноморието.Мечтая си за Гибралтар ,но все пак прекалено европейско ми се вижда.Как само си мечтая да пътувам,вече с децата ! Аз не бих се притеснявала от болести.Зареди се с подходящите лекарства и не го мисли.Като вдигне Т какво - даваш нещо да пие и това е ! При спонтанно вдигане бих дала и изопринозин .За повръщане ,разстройство е ясно - диета и съответните прахчета,свещички.Каквото ще го правиш тук ,това и там ,само дето с доктора по телефона ще се консултирате.А и по големите хотели имат медицинска помощ ,няма да се плашиш !

# 632
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Жалина, добре дошли вкъщи.  Simple Smile Относно проблема ти - в момента бебето не изисква много грижи. Еми ще е тази, която ще изпита най-голямо неудобство ако мога така да го нарека. Ще има нужда от много прегръдки и внимание, защото ще разбере, че вече не е на първо място и нейните нужди ще са по-големи от тези на Ивет. Балансирайте, защото /не съм го изпитвала на свой гръб, но предполагам как се чувстват децата в такива моменти/ децата имат нужда от много внимание и любов по равно. Усещат, когато са пренебрегвани и това ще повлияе на отношенията им след време. Успех и дано Еми като се прибере всичко е наред.

# 633
  • София
  • Мнения: 1 484
Жалина, напълно подкрепям Катето. Еми е много малко, но ще усети промяната. Опитай да не я пренебрегваш, тя има нужда от много повече внимание от бебето. За разболяването на бебето не се притеснявай чак толкова- не се разболяват толкова лесно. Няма да обяснявам за да не кажа някоя глупост, но мисля, че бебетата имат антитела, предадени от майката и те ги пазят месец поне. Сигурно не го казвам точно, но съм сигурна, че имаше нещо такова. Голямото ми дете се разболя когато бебето ми беше на 2 месеца, тежка ангина, болници... С бебето бяха денонощно заедно, в една стая. Нищо му нямаше, ама нищо. И така до към 7 месечно- нищо не го хващаше. С това не искам да ти кажа да буташ бебето в болното дете, не, разбира се, но не се побърквай от притеснения!

Пина, за пътуване си направете една застраховка читава, в саковете слагаш това, което Данчето ти е писала и с чиста съвест отиваш на почивка!
Скрит текст:
А за частното срещу държавно образование- имам близък човек, роден '87. Учила е в държавни училища, макар и в ерата на частните и при възможност на родители ѝ да ѝ оигурят такова образование. После в Английската гимназия, после в Софийския. Сега взима 15,000 лева заплата и я канят в момента от 2 чужди и една българска компания на работа. Но обикновено тези, които завършват чужди университети не се връщат в България. Аз поне познават само двама, които са го направили. Едната завърши Харвардския университет с пълна стиипендия, сега работи в българска фондация. Другият завърши Кембридж, сега работи в банка в София. Но те и двамата по принцип не искаха да остават в САЩ и Англия съответно.

Адриан се държи като куче- като му покажеш храна и е твой. Ако не можем да го хванем и придумаме за нещо, показваме мандаринка и той хуква! Много лаком!

# 634
  • София
  • Мнения: 1 318


Джине, а кой набор е тоя човек? Подозирам (сигурна съм), че е расъл в съвсем други условия.
Пине, роден е в средата на 70те. Когато е завършвал кварталното училище е имало частни, да. А, и инак да беше,  ти да не мислиш, че в другия режим не е имало конкуренция? Тогава децата на партията също учеха в чужбинско, вярно в страни от лагера, но кадрите с тапия от Москва или Чехословакия са били предпочитани от дипломантите от МЕИ.
Съгласна съм с Терп, рядко завършващите навън се завръщат да търсят реализация тук.
Жалина, аз пък бях другата крайност. Дори когато раждах малкото не спирах да мисля за Бранка. Нямах търпение да ни изпишат, за да си бъда с голямото дете.

# 635
  • Мнения: 726
Пина, мерси много за линковете! И аз съм търсила по гугъл, ама нищо не си харесах, та се чудех дали ти не си го готвила - явно не. Simple Smile Аз всъщност търся гулаш, а не гулаш супа, което е последния линк, но по пистите продават супа, за това ММ супа ще ми носи. Яла съм гулаш в Прага и във Виена на няколко места - никъде не е бил 1:1 с другите, но все ми харесва - много, ама много! Обожавам го, а тук няма такова чудо. Свеки ми сготви по рецепта в нета, много се постара жената, но не беше същото. Не знам как го правят в Австрия, но е божествен. Дори само заради него бих отишла пак там (а има и много други интересни неща за виждане и опитване). Ние се излъгахме да отидем във Виена между Коледа и НГ - голяма грешка!! Вече бяха разтурили Коледните базари и още не бяха вдигнали новогодишните - не знам защо така. Очаквахме навсякъде сергии с греяно вино, различни вкусотии и играчки, но не би. Съветвам да се ходи преди Коледа.
А за София - добре сте дошли. То тук се изсипа половин България. Имам чувството, че тази държава ще се концентрира накрая в един град, а всичко друго ще опустее. Много ми е мъчно да чуя, че Варна запада - много го обичам този град!!

# 636
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Момичета много ама много внимавайте навън с тези температури сега знаете,че от покривите пада сняг и ледени висулки.Преди малко като се прибирахме с детето от разходка по нашата улица се движехме по шосето дори(тротоарите не са почистени) и се срути върху нас едно такова чудо.Беше средно между лед и сняг.За щастие успях да реагирам бързо и това чудо удари само мен.Нищо ми няма не ме мислете.Само ме боли главата.Детето много се стресна и много плака. Sad

# 637
  • Мнения: 726
Леле, Ани, ужас!! Слединсе за сътресение все пак. Дано нищо да ти няма наистина и само с уплахата да се разминете. Praynig

# 638
  • Мнения: 11 747
Така е, Джине, но бяха много по- малко от сега. Сега сигурно 50%, ако съдя от познатите си ми се струва, че даже 80% от децата отиват да учат в чужбина, а някога не беше чак така. Вярно е и, че повечето, които отидоха да учат в чужбина не се върнаха. Други се върнаха, то зависи и какво са учили.
Ние сигурно няма да се преместим в София, но не е толкова трудно, никак даже.
Гемавар, много добре те разбирам за гулаша!  Laughing  И аз си имам цял списък с блюда, за които копнея и бих пропътувала доста, само за да хапна пак. То ако искаш огледай по- детайлно рецептите, защото забелязвам, че са различни. Някои с по- малки разлики, други с по- големи и може да налучкаш 'твоя' гулаш. Обаче ей сега ще взема да питам виенчанската ми позната, хем кулинарка, щом казваш, че точно тамошния страшно ти допада.
Тука е доста топло, към 15 градуса в момента. Ледени висулки нямаме, защото не сме виждали сняг още тази година, както и заледени висулки не е имало. Разходихме се хубаво, 2 часа бяхме навън, можеше още, чак ме е яд, че не изкарахме повече.

# 639
  • varna
  • Мнения: 871
Мда, морската столица на България, ама друг път - Бургас са на светлинни години вече, ама там не само планират неща, ами ги и правят, не като тук - едни тъпи плочки на центъра и още не могат да ги наредят, срамота, приличаме на военна зона.
На мен пък не ми хареса гулаша, супа някаква странна Laughing
Ани, дано само с уплахата да си останете Hug
Ох, ние снощи бяхме с ММ само, Ема при баба, и ходихме в един нов мото клуб, кой дявол ме би по главата да пия толкоз ром - днеска съм Sick Добре, че ММ си знае кога да тръгне да ме прибира, че щеше да е и по-зле. Одъртявам Sad

# 640
  • Мнения: 11 747
Абе те плочките са бял кахър, не че не е проблем и, че не е факт огромната излагация с тях... Въпроса е в много по- важни неща като възможност за работа, на първо място. После здравеопазване, което започва съвсем да липсва, възможности за образование, култура, дори пазар. Ми то няма магазини в тоя град?! Така, че и Бургас не го виждам да е цъфнал, защото прясно боядисаните фасади не променят положението с липсващите лекари специалисти в почти всички области, доста по- зле от Варна, но тя Варна само до 5 години ще е точно така и тя.

# 641
  • Мнения: 4 841
Днес времето беше страхотно. Снегът почти се разтопи. Само коловозите пред нашият блок така си стоят  Rolling Eyes Днес бяхме на рожден ден на едно приятелско детенце. Ого се забавлява и обикаля огромният салон като свободен електрон, а Зар се сконфузи още в началото. Накрая се сбиха с кръщелника. Всичко в реда на нещата нищо ненормално.
Прибрахме се с децата, че се измориха и много им се спеше, а мм замина на село със сестра ми и зет ми да местят кошери.

Утре дано времето да е хубаво, ще водя Ого на разходка някъде с количката  Crazy  Не му се е случвало мнооого отдавна.

# 642
  • Мнения: 251
Мрън. Не може Ками да е болна до 2 януари и сега пак да е болна. Какво да направя, Мартидори не е ходил научилище. Грррррр

# 643
  • Мнения: 4 841
Веси, съжалявам, че пак е болна малката  Rolling Eyes вие се разпиляхте да боледувате. Да не би да е всичко на алергична почва? Има деца, които боледуват от домашен прах примерно или от разлистване на листата, което не е причината във вашия случай. Даваш ли и някакво противоалергично?




Днес Ого е герой  Mr. Green Размрънка се и аз станах да сменя ММ, че все пак е на работа и  Shocked то било 7ч а ние сме се успали. Пак че Ого събуди къщата. ММ успя за 20мин да се напудри и кафе да пие, а аз оправих Зар и направих на Мм сандвичи за работа. Брех, че експедитивно действаме в колектив  Flutter
На вън при нас е зимна приказка. Как успя при условие, че вчера снегът се беше почти стопил и беше много топло и приятно времето не знам. На вън тъмно, светят уличните лампи и снегът си вали спокойно на парцали. Това беше гледката в 7ч. Зар онемя и попита защо пак вали, нали се бил стопил вече снега. Че и натрупало даже доста. Чудих се какво да му отговоря и му казах, че на Дядо Господ не му е харесал снега, понеже вече е бил черен и мръсен и затова го е разтопил и сега сипе от небето по хубав бял и чист сняг  Crazy Така се зарадва, че се облече сам за на вън и стоя и чака баща си в коридора. Чудо невиждано.

Ние с него понякога си приказваме за Дядо Господ, понеже той беше малък на годинка и нещо като почина пра баба му, но като си ходим по селата и вижда некролога и и пита. Обясних му, че баба е на небето при Дядо Господ и ни гледа от горе и се усмихва и ни пази. Миналата година почина и комшията под нас, а с него бяха приятели. Все още пита за него и аз му обеснявам, че са се събрали горе на небето с баба Гица и Господ и си приказват колко голям и хубав и е станал и послеушен.

# 644
  • Мнения: 1 350
Агнес,звучи наистина приказно описанието на снежната утрин при вас ! Ние сняг не сме виждали тази година,миналата също имаше някакво кално подобие на зима...какво му става на това време.НЕ е нормално ! Повечето се радват на слънцето ,а аз някак знам ,че не е редно и ще ни излезе през г***а таз жега.
За мъртвите души не знам как ще обяснявам някой ден .Аз самата загубих баба и дядо  на 24 годишна възраст и не се е налагало да ми обясняват.Другата ми баба почина ,коато бях на 6,майка ми нищо не ми каза и някак си сама го разбрах и приех.Аз,разбира се ,няма да оставя нещата така.Не знам какво ще предприема.За некролозите не ме е питал още ,как не се е сетил не знам  Crazy
Ние с Тони действаме усилино по отбиването му! НА 9 започнахме ,днес ден четвърти ,положението е закрепено.Кърмене само вечер за заспиване и през нощта (не се смейте ,това е голяма крачка за него Whistling) Хващам го ,че като се удари примерно ,идва пак да търси  да суче за успокоение,ама аз не давам ConfusedДовечераз ще гледам и без мляко да го приспя.С гушкане и песни.Аман вече  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт