Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 601
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 790
Глупи, къщата се казва: Музикална къщичка KinderKraft.

# 106
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Дръжките на вратите отдавна стига, дори веднъж ме кара да го гоня по площадката по без гащи, че докато бях в тоалетната и нашия намерил входната врата отключена. Ще си помислите, че по цял ден стоя в тоалетната, но не е така. Стигам до там в невероятно краен случай, когато вече няма на къде. Или там или в гащите  Mr. Green
hahaha hahaha

Тоз Ого много голям бе! Или май по-скоро Христо си върви по-дребен?  newsm78

# 107
  • Мнения: 681
Oх, вие говорите, че дръжките на вратите са високо, аз ви говоря за отключване със старовремски ключ.

Шкафът с олиото, оцета и зехтина е с такъв як магнит, че се запъвам и с двете ръце да го отворя, ама явно не съм го била хлопнала тогава. Та така, имам опит вече и доста добре се справям с цяла бутилка на пода.

Пинке, всичко се случва, когато трябва да се случи. Не е в мой стил да го кажа, но си е успокоение. А ти щеше да почнеш да съжаляваш, когато вече нямаше да можеш да действаш. Аз по принцип почнах да искам да имам дете къмто 40 г. А на Люската к'во да й четеш... Това романче не съм го чела, макар че в началото имах намерение, даже беше преди да почне моята драма. Заглавието определено е страхотно, но като й знам умствения багаж от разни интервюта, не ми трябва.

Агнес,  hahaha  hahaha  hahaha

# 108
  • Мнения: 4 255
Ади беше преди повече от месец 12кг и 85см.Но това беше в началото на ноември.Тези дни трябва да ходим на консултация и да и сложат последната ваксина,та ще видим колко е станала.На килограми може да не е мръднала,но ръст поне см ще е.
Глупи и аз я търсих тази
къ
щ
я
,+но никъде +я няма./Офф пак си имам помощник в писането. ooooh!/Ако я намериш,свиркай!
А супата от домашна кокошка е божествена  Heart Eyes Баща ми й е голям майстор!Е,да,малко по-мазничка идва и малко повече трябва да ври,но пък е мноого вкусна.

Руми,поздравления за бибата.Скоро и аз трябва да предприема нещо,защото когато се роди бебето може да му я взима.

Еех,Верче и аз съм имала такива дни.Че и дълги ми се виждат,бе мама му стара!Дано не ти се повтаря само и добре,че е минало без сериозни инциденти.

# 109
  • Мнения: 2 381
Глупи, как така от май месец? Виж дали няма някаква алергия.  Аз ваксинирам за грип и двете, знаеш. Твориш невероятни неща. Завиждам! Прецеди бульона на супата и махни всички кожи и кости накрая. Можеш да вариш на тих огън поне 4 часа.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 19:34 от Niki1

# 110
  • Мнения: 11 747
Ники, аз не разсъждавах от гледна точка да не се засекат брат и сестра, съвсем не. Просто мъжете, които даряват сперма или жените яйцеклетки знаят, че техни деца ще съществуват някъде далеч от тях, докато ако ти продадат ембриона на някое друго семейство без да знаеш, меко казано е неетично. Да има твое дете, даже дете на двама ви, без да подозираш за това?! Някои чужди хора да го отглеждат както те намерят за добре... , а ти хабер си нямаш.
А за каталога не си го представям, че ги избират да са напълно здрави, по- скоро по пол, цвят на очите и такива работи.
За производството на ембриони не знам какво точно имаш предвид. Аз не съм чела книгата, все пак, но мисля че ти разсъждаваш в друга посока, не по линията, по която аз. По един и същи повод говорим, но за различни неща.

# 111
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Кирил май най малък ще се окаже....преди няма и месец беше 79см и 9700.Вече беше качил цели 300 грама,че все сваляше преди.

# 112
  • София
  • Мнения: 1 832
Gemavar, Мисти, благодаря ви!
Бемолче, аз ако счупя бутилка със зехтин и след това олио и оцета и Ясен ми направи такава мазаница сигурно ще  се гръмна. Много ме ядосват такива неща, а не трябва!  Вчера в един момент направо едва дишах.
Жалина, няма как да не си развълнувана!
Мъхче, дано бавачката ви се оправи бързо, че аз ако бях с две, сигурно вече щях да съм на 4-ти километър!
Деизи,  легнах да спя, но с малкия, преди това нямаше как. Най – много ме огорчи мм, като каза, че сама съм си виновна, защото съм решила да правя хляб!
Данче, благодаря че питаш! Свеки е все така. И тя вчера ми  „помогна”, като се изпуса в коридора и трябваше и по нея да чистя. Е чак уникална не съм, но вече сме горе долу по – добре. ММ също доста помага. Сутрин и вечер той се разправя с нея. На обяд аз й слагам да яде супа и я „гледам поне два пъти да ходи до wc-то” Слагаме й един фотьойл в коридора и ходим за две нощи на вилата, малко да отморим и й звъним често по телефона. Аз още кърмя и може по всяко време да тръгнем, ако не се обади. Вилата е на 40 минути път.
Пине, и аз не бях мислила как ще се гледа, но то си върви, нямаме избор. И Ясен много се налага, иска все да е неговото. Когато яде, ако не му подам каквото иска не си отваря устата. Бие си по главата, когато не е неговото. Ние също много отлагахме. Най – вече мм не искаше, на мен ми беше добре така, а  ме беше много, ама много страх. Не съжалявам, че стана толкова късно. Единствено, че нямам желание за второ.
Глупи, благодаря ти. На теб ти пожелавам през Новата година да не боледувате! Ти как издържаш с тези болести, направо не мога да те мисля!
Джине, мина и днес съм по – спокойна, но доста уморена! Честити бебета? Марина общува ли с котката ви? Ясен ходи и го пипа по носа казва "нон", сочи краката и казва "крака" и на опашката "папа". Хвърля му играчки под носа, за да си играе! Беше се загрижил, че лежи до печката. Казва: "Гого, пепе, ухо"
О, Агнес и вие със зехтин! Имало и по – зле от мен!
Руми, успех с махането на бибата!
Подаръче, дано да не се повтаря, наистина много дълъг ми се видя! Ади е доста голяма! И аз днес писах поне 15 минети и Ясен ми изключи компютъра!  Сега съм го качила на бюрото, обърнат към стената! Пиша в Word и после ще го копирам!
Ясен беше 80см и 10,500кг. преди два месеца. Трябваше да го заведа за последната хепатитна ваксина, но беше със сополи и после 20 дни със запушен нос. Сега кашля. Ще остане за януари!

Последна редакция: чт, 18 дек 2014, 22:51 от verabel

# 113
  • Мнения: 251
Ох момичета, манджите този пъг ми станаха жестоки. Нямаше мазно и всичко беше супер крехко. Ама то пък взе че свърши кокошката. Освен другият път да се сготвя себе си и тъкмо да се отърва от мъките.
Ники, имах предвид че.цял месец са болни и вече не знам кога кое. Ето казах че чакам Камелия и вече запушеният нос е факт. Не стига че не спе по принцип, ами и сега още повече. Приспах я в 9 и се събуди 3 пъти, а мен ме боли главата та чак ми е лошо. Направо просто... Sad
Верабел, не знам пък аз как издържаш да гледаш бебе и болна свекърва. От това ме е най-страх. Дано никога не се налага децата ми да ме гледат по този начин Sad
Мъхи, аз я намерих в.много сайтове, но никъде не е налична Sad

# 114
  • Мнения: 11 747
Бемоли, Верабел, да и аз не съжалявам, че стана толкова късно. Също смятам, че всичко се случва, когато му е дошло времето. Сега съм съвсем друг човек. Ако бях родила на 22, щях да имам 15- годишно дете, т.е. вече отгледано, но как ли съм щяла да го отгледам?!  Thinking  Като се знам на какъв акъл съм била, колко различно съм виждала света и живота. Сега имам много повече търпение. Съвсем по друг начин оценявам. Дори докато бях бременна си представях, че ще го гледам 3 месеца и после ще го мятам на свекървата, а у нас ще идва от време на време. После всичко тръгна по съвсем друг начин. Та ако бях родила преди 10- 15 години може би някой друг щеше да ми го отгледа, не аз. И нямаше да съм толкова щастлива, колкото съм сега. Даже имам време за второ. Веднага ако забременея и ще родя на 38г, което е доста прилично. Но..., там са други съображения и няма да се случи, най- вероятно.

# 115
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
пине, аз да ти кажа, че годините ти не личат изобщо.

Момичета, утре ще има превод на майчинство за декември.

# 116
  • Мнения: 4 708
Пине от моята гледна точка на опита бих казала, че най-добрата възраст за първо дете е 30-32. То и Вики трябваше така да стане, но не се получи по план. Хем си поживяла, хем не си престаряла, и имаш време и за второ, като разликата между двете ще е прилична. Не бих си причинила разлика от 1-2 години, че това определено не е за мен, не съм чак толкова търпелива.

# 117
  • Мнения: 4 841
Ееее стига бе, тия хора шегуват ли се с нас? Защо пак майчинство по никое време  ooooh! Хич не ми харесват тези работи. То у циганин сирене трае ли  Mr. Green

Пине, аз не мисля, че като съм дарила яйцеклетка и после детето е мое. Детето е на тази, която го е родила и отгледала. Най вече на тази, която го е отгледала. Да, ще носи моят генетичен материал, но това дете няма да е мое. Аз няма как да го заобичам като го видя или да знам, че обичам там някое дете, понеже веднъж съм дарила яйцеклетка. Аз между другото по едно време се бях навила на такова нещо. Не съм се отказала, но и не съм отишла. Няма нищо по хубаво от това да дариш надежда, шанс на една жена, на едно семейство.

Майка ми е била на 31 като ме е родила. Едно време си мислех, че майка ми е дърта. Аз съм истърсак. Със сестра ми имаме 10г разлика и по определени причини майка ми не е успяла да има дете през този период докато не съм се появила аз  Mr. Green Обожавам сестра си и смятам, че имаме перфектна разлика. Сестра ми в един момент беше моята втора майка и беше до мен. Сега вече съм сама, сега аз съм мама.

# 118
  • Мнения: 11 747
Личат, Катенце, личат. В последните 4-5 години твърде много се сбръчках, ама какво да правиш?!
За разликата, май за децата всяка разлика е хубава - и малката, и голямата, и средната... Само за майките им е различно.
Агнес, аз по друг начин ги виждам нещата. От моята яйцеклетка е моето дете и ничие друго! Това, че съм се отказала от него няма как да го направи по- малко мое. Който и да го роди и отгледа, пак ще има моята усмивка, моя порив за живот, моите болести, моите дефекти.
Мисти, може би даже към 26- 28 години е хубаво за първо дете. Наживяването е нещо, което се случва цял живот. То не е като през 80-те, дето на дискотека ходеха само 19-годишните. Сега и на 40, и на 50 пак можеш да ходиш по дискотеки и ходят хората. Не, че дискотеките са най- интересното нещо, което може да ти се случи. Исках да кажа, че тия дето са родили съвсем млади, нищо не са изтървали.

Нали тука има много котколюбители, ето нещо забавно по темата

http://curious.actualno.com/2O-koteshki-citata-news_447297.html

# 119
  • София
  • Мнения: 1 318
Здравейте,

Вчера водих Бранка на ортодонт. За съжаление няма да избегнем шините. За сега само горна, с идеята да я носи около 2 години  и с надеждата да се избегне поставянето на долна. Изобщо не знам ще я търпи ли, отделно след поставянето трябва да ходим поне два пъти в месеца на преглед, което е свързано с време…. Удоволствието ще струва около 600лв, може и повече, че нашата си поръча розова със звездички…
Според мен при всеки е много индивидуален въпросът с майчинството. Зависи от това какъв е човекът. Но и преди съм писала, по-добре да станеш майка на 40, отколкото на 17.
Пине, благодаря за котешките цитати. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт