Re: Юлски бебета 2013 - тема 28

  • 55 662
  • 737
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 381
Глупи, до 10.30 пм имах 4 ставания, после още 2. Ако това може да е успокоение. Но аз си лягам малко след нея. До 8.30 съм загасила лампите в спалните.

Джина, подредени зъби дават самочувствие. Тук масово се слагат, вкл и на 50 + годишна жена съм виждала.

Пина, съгласна.

Мой любим блог за коледни идеи за тези с по- големи деца: http://luluto.blogspot.com/2014/12/dyi.html

# 121
  • Мнения: 4 708
аживяването е нещо, което се случва цял живот. То не е като през 80-те, дето на дискотека ходеха само 19-годишните. Сега и на 40, и на 50 пак можеш да ходиш по дискотеки и ходят хората.
С това малко дете точно ми е до дискотеки. А докато тя стане на 15, че да я оставям сама аз ще съм на 50+ и тогава пък съвсем няма да ми се ходи, не че бих излязла на дискотека точно де.

# 122
  • Мнения: 2 381
Мисти, Wine tasting, барове, вечеря с кино, екскурзии. На 50+  вече си достатъчно зряла, за да не правиш простотии и предпазваш от такива. Дай боже, да сме здрави и децата разумни  Grinning

# 123
  • Мнения: 11 747
Ники, на български - дегустация на вино  Grinning  Даже има такива турове из България, из Италия е ясно, че има, но дори бг тур агенциите ги предлагат. Аз съм свидетел на отлично отживяващи си 50+ и даже 60+ хора. Младите нямат толкова фантазия. На тях им стига да избягат от родителите си и да се напият, евентуално секс. То пък не е лошо да умееш да се радваш на малкото... С възрастта изискванията стават все по- големи.  Thinking  Иначе аз като писах за 40-50- годишни нямах предвид до 50, а тъкмо до 59 по- скоро. По варненските дискотеки ходят. Макар, че аз самата не съм ходила от години, но едва ли са спрели, след като веднъж са почнали. Имаше си заведения с преобладаващо хлапашко присъствие, има си и за по- възрастни. Като се замисля, свекърва ми на 59 е постоянно по банкети, вили, хижи, бунгала, концерти, театри, опери. Тя от април до октомври няма свободен уикенд. Зимата ѝ е по- скучна. Пак ходи, но доста по- рядко. Във Фейса я има на снимка от Мusicа-Е (варненски клуб), а аз никога не съм ходила там  Simple Smile

Скрит текст:
Даже гугълнах да видя заведението и на втората снимка се виждат добре посетителите, че не са студенти. Не успявам да дам линк към самата снимка, затова така. Втората снимка се виждат посетителите.

http://varna.zavedenia.com/uk/1362/slideshow/4166/


Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 07:38 от pina

# 124
  • Мнения: 4 708
Мисти, Wine tasting, барове, вечеря с кино, екскурзии. На 50+  вече си достатъчно зряла, за да не правиш простотии и предпазваш от такива. Дай боже, да сме здрави и децата разумни  Grinning
На 50+, детето ще иска и то екскурзии, барове и тем подобни и сигурно няма да имам финансовата възможност, но пък знае ли човек, ако нацеля 6 от тотото  newsm78 После пък на 60, тя студентка, ММ ще иска сигурно да я издържаме, с едните си мизерни пенсии, абе времето е когато нямаш деца, няма какво да се заблуждавам.
Пине все се каня да те питам, ти какво работиш?

# 125
  • София
  • Мнения: 1 484
Ами, според мен истински се наслаждават на живота хората с "отчувани" деца. Около мен е така. Ние (приятелите ми) си поживяхме най-добре в периода когато работехме и изкарвахме пари, не искахме от родителите вече, но и бяхме свободни. После децата дойдоха. Тези, чиито деца пораснаха вече се скъсват от забавления. Но мен най ме радват родителското поколение. Те се раз-цеп-ват от забавления. Точно като на Пина свекървата. То са уикенди някъде, то са клубове, кръчми, почивки. Нямат време внуци да гледат. Ей така искат и аз някой ден, ако съм жива- по мадамски на ресторант, после на клуб, а и на моренце, на екскурзийка с намаление за пенсии.... Ех....

# 126
  • varna
  • Мнения: 871
Така е, Терп, ние също си отживяхме преди Емито, сега вече навсякъде с нея и с Брена Simple Smile А после тя ще е голяма и пак на 50+ ще си живуркаме, както нашите сега, навсякъде с намаления за клуб 55+ Simple Smile))

# 127
  • Мнения: 11 747
Терп, какво означава 'отчувани' деца, че не мога да си го разтълкувам?

Мисти, аз съм писала много пъти, че нищо не работя. Бях безработна и съм фиктивно назначена, за да мога да получавам минимално майчинство.

Бени, много, ама много сте хубави на фотосесията! А като си помисля, че не ти се ходеше... Само ти си някак по- различна, на живо си друга. Сягаш другите трима са си същите.

Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 12:58 от pina

# 128
  • София
  • Мнения: 1 484
Пина, "отчувани" за отгледани деца. Не знам къде се използва ( в коя част на България), но съм го чувала и много ми се хареса. Баба си чува внучето, добре си отчуваха си децата и т.н. примери Simple Smile

На Бени снимките наистина са страхотни! Много хубаво излъчване имат цялото семейство!

# 129
  • Мнения: 11 747
Ясно. Не го бях срещала до сега и доста се замислих, ама нямаше как да го измисля. Иначе и с малки, почти бебета, че и по две породени, пак бая си се наслаждават на живота, ама тука повечето явно не сме от тях. Всъщност на мен детето не ми пречи, и преди да се роди отдавна не бях ходила на дискотека.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 484
Ами аз и с двете деца съм ходила по разни сватби и рождени дни, купони до среднощ,силна музика и танци. Бебето си спи в някой тих ъгъл, а аз си дивея. Единственото условие, което имам за да съм на такова място с децата е да не се пуши вътре. Но тепърва ще ми става трудно, тъй като бебето вече няма да е бебе и да заспи където го оставя. А и на мен сама ми се излиза, без деца. Което дори и да успея да уредя някак, пак остава проблемът със следващия ден, когато ще ми се иска да спя и да си ближа раните, а няма да има начин. В ей такива моменти завиждам на всички, които си имат баби и дядовци, на които да оставят децата. Или да ги оставят дори без да излизат няъде, а просто за да се наспят от дъжд на вятър. Както и да е, аз забих пак към болната ми тема...

# 131
  • Мнения: 11 747
Че кажи си, какво?! Нали сме тук, за да се оплакваме  Simple Smile  На някои родители толкова много им гледат децата, най- вече баби и дядовци, че те не усещат особено, че имат деца. Макар сега да е доста по- рядко от преди 30 години, пак си има такива. Ние също сме си спестили доста излизания заради детето. А в количката не желае да спи много отдавна. На мен ми дотежава вече от режима. Детето си има режим и аз живея по него. Не съм излизала на следобедна разходка от повече от година, защото тогава по закон се спи. За вечер да не говорим. Нашата баба (свекърва) теоретично иска да ни вмести в графика си, но то е само на думи. Реално детето като ревне още от долу на входа пред тях, няма шанс да я оставим там сама, ама никакъв.

# 132
  • Мнения: 11 747
Този път разкошна коледна доза, има големи красоти и много идеи.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 484
Е то това ми е оплакването. Че няма на кого да ги оставя за една нощ за да се наспя. Даже не по купони да ходя, а просто да спя. . Просто на моменти ми идва страшно нанагорно да не спя, да не спя, да не спя. От точно една година не съм спала нито една нощ без да се събудя поне веднъж. От една година казвам, че съм се наспала ако съм ставала само 3-4 пъти. Нощ след нощ.... Особено когато всички сме болни, както в момента и аз не спя нощем, обгрижвам болни, през деня същото, а самата аз съм с висока температура и ми иде да се завра в някоя дълбока и тъмна дупка и да не изляза от нея.  Това ми е  половината мрънкане. Другата половина са бабите. Моята майка я няма от много години, много преди да имам деца. Ако я имах със сигурност много щеше да ми помага. Но няма. C'est la vie... Благодаря за изслушването, повече няма да мрънкам, измрънках си за няколко месеца напред Simple Smile

Много красота в тази коледна доза! Ей това е моята Коледа- в червено, златно и зелено. не обичам лилава, сребърна или синя Коледа, студено ми идва. Коледа за мен трябва да е топла, червена, с миризма на канела и огън, със семейството наоколо, шарени подаръци под елхата, боси крачета по дъските на пода,  горещо какао... Хубава книга, хубав филм, дебело одеяло... И дискретни лампички, тиха музика... Ех!

Скрит текст:

# 134
  • Мнения: 1 350
Терп,Адриан суче ли още?За мен няма спане докато кърмиш TiredТо е будене ,то е пъшкане ,то е търкаляне....аман вече !Липсата на сън ни изтощава най -много ,не ми се ходи нито на дискотеки ,нито на кръчми...Мечтая за пътуване,за прашни пътища,силна музика в колата,разрошени коси и аромат на морета....далечни морета ,не нашето Черно Laughing
Все по-често си мечтая за пътуване с децата.Защо не ?Когато станат в една по-осъзната възраст,3 - 4 годишни би било много приятно !Ето сега ,нашия батко е един толкова интересен малък човек,толкова ми е забавно да общувам с него ,че с драго сърце бих тръгнала на път само с него !Повечето ми познати не ме разбират Sad Другата седмица сме поканени на прасе  hahaha Знаете как е   chef На селото на другата снаха ,което е на 60 км от нас.Канила ни е толкова мого пъти ,все с уговорката ,че децата има къде да спят ,имали апартамент,отоплен ,защо не ходим и т.н.И ето ,сега искам да отидем ,но сме канени без децата! Петьо не е виждал заклано прасе (да ме прощават веганите) и ще му бъде интересно някак си,как да му обясня ,че няма да ходим ....Истинта е ,че децата не са желани навсякъде  за съжаление.Наскоро имаше една тема тук ,за булка ,която не иска деца на сватбата си.Потресена бях  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт