Зелеви сармички

  • 9 742
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 063
И аз прибавям (защото не ям месо) подправка за кайма, без гуатамин или там както се води гадното вещество. Вкуса и уханието стават супер!

# 16
  • Мнения: 388
я дайте акъл как преценявате количаството на ориза, з-то на мен вечно ми остава излишна плънка

Ако примерно имам 10бр. зелеви листа,слагам 10 стиски (затворена шепа)ориз.Много рядко ми е оставало.
Когато са постни вместо кромид,слагам праз лук-повече.Правя ги в глинен съд,пак върху няколко листа,на бавен огън.

# 17
  • Мнения: 1 073
Ето и една моя рецепта за постни сърмички: Едно пакетче стафиди, го заливам с вода и да престоят няколко часа, докато набъбнат, Ако нямаш време ги пускам в Микровълновата за малко.След което нарязвам доста лук в комбинация с праз и го задушавам със зехтин на котлона. После прибавям ориз около една чаша и малко и бъркам, докто леко поомекне ориза.После прибавям стафидите, шафран и джоджен/ , а може и чубрица/ и ги завивам като ги стягам доста. В тенджера слагам листа от кисело зеле и в/у тях нареждам  плътно сърмите. Слагам малко вода/ не много/ още малко мазнина и на слаб огън/първо на силен, после намалявам/ ги оставям да къкрят оклоло 2часа. Стават супер вкусни!
 * След като изключиш котлона не ги махам и не махам капака , а ги оставям за да попият водата, която е останала в тенджерата.

# 18
  • Мнения: 555
Не успях да вляза по-рано, защото имах проблеми с нета, и затова сега отговарям на въпросите.
Много се радвам,че са ви харесали сърмичките.
Кле4ките се слагат отдолу, за да не загорят.
Рецептата съм я написала доста "нескопосано", но идеята е,че всичко е импровизация и слагаш това, което имаш в момента.
Май само най- важното е много лук(както Елфа предлага с праз newsm10) smile3521 и сухите 4ушки.

През лятото пък правим

Пълнени Постни Чушки

(може и каима да се сложи пак стажат много вкусни), пак на същия принцип.

Мноого лук, ориз, морков, нарязани 1-2 чушки,прясно зеле на ситно, настърган домат, чубрица и магданоз, олио и сол()вси4ко на око. Чушките за пълнене се прорязавт в долния край и се пълнят. Нареждат се в тава(много рядко правим вече 1 тава- поне 2 -и ги изяждаме за 0 време) останалата плънка се нарежда между чушките . Отгоре се поливат с по мъничко олио, заливат се с вода и се пекат на силен огън. после ако си сложа и малко кисело мляко ММММММММММММ
потекоха ми слюнките

Общи условия

Активация на акаунт