ЕВРОВИЗИЯ 18 - полуфинали 2014/2015

  • 39 331
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 262
Информация от Оikotimes.com:" Тъй като Италия не е потвърдила още домакинството на Детската Евровизия през ноември 2015, има вероятност България да бъде домакин."  Цитират бащата на Хасан и Ибрахим (oikotimes грешно е написал бащата на Крисия)  пред petel.bg: България - домакин на детската Евровизия 2015

Песните на Естония. Много ми харесва Elina Born & Stig Rästa - Goodbye To Yesterday, но не съм преслушала всичките.  http://etv.err.ee/l/meelelahutus/eesti_laul/2015/paev_korraga
Прослушах естонците- фаворит ми е №5 от втория полуфинал "Goodbye to Yesterday"  
Добри песни са и   "Kellega ma tutvusin?  (№ 4 от втория полуфинал) и "Superlove" (№9 от първия полуфинал).



Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 20:36 от Isis

# 16
  • Мнения: 262
Естонците ще ми бъдат фаворити, ако изберат да ги представя дуета Elina Born & Stig Rästa - песента "Goodbye to Yesterday"  е написана от Stig Rästa. Напомнят ми за холандците The Common Linnets   с 2-ро място в Евровизия 2014 и много стилно представяне.

# 17
  • Мнения: 1 765
Много странно, и в другия форум я сравниха с песента на Холандия. Аз дори бях забравила мелодията на холандската песен, ей сега се напънах да си я спомня. Харесвам много повече тази естонска песен от песента на холандците миналата година. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 262
Морфи, не е странно, че и други откриват някакво сходство между двете песни, които са:
- изпълнени от дует;
- с красива и нежна мелодия, която докосва душата;
- с естествено и откровено присъствие на изпълнителите.
На 14.02.2015 във 2-рия полуфинал на Естония ще чуем на живо  изпълнението на Elina и Stig.

Тази вечер е втория тур на Литва -21ч. (20.00 СЕТ) на LRT Televizija и LRT Lituanica,. Ще има една елиминация и ще се пеят следните кавъри (слагам линковете на оригиналите):
1 Edgaras Lubys - Get Lucky   -на Daft Punk
2 Jurgis Bruzga - Locked Out of Heaven     -на Bruno Mars
3 Liepa Mondeikaitė - What a Wonderful World  -на LOUIS ARMSTRONG
4 Mia - Chandelier      -на Sia  
5 Milita Daikerytė - Only Love Can Hurt Like This   -на  Paloma Faith
6 Monika Linkytė - Queen of the Night    -на Whitney Houston
7 Neringa Šiaudikytė - Euphoria    -на Loreen
8 Reda Striškaitė - If I Were a Boy   - на Beyoncé
9 Rollikai - Let's Get Loud     - на Jennifer Lopez
10 Tadas Juodsnukis - Here I Go Again  -на Whitesnake
11 Vaidas Baumila - Hallelujah     - на Leonard Cohen
12 Wilma La - Set Fire to the Rain   - на Adele

# 19
  • Мнения: 1 765
Тъкмо и аз щях да качвам инфо, глася се да го гледам.

# 20
  • Мнения: 1 765
Снощи отпаднаха групата Rollikai. Вайдас води в класирането.

# 21
  • Мнения: 262
Снощи гледах с интерес интерпретациите на литовците.  Много ми хареса представянето на  Rollikai, които направиха една интересна "Let's Get Loud"  на Jennifer Lopez - за съжаление не намерих изпълнението им от снощи, но то е подобно на това The Baseballs - Let's get loud  
Вайдас е водач в общото класиране, сигурно защото е на второ място и в 2-те вечери. Резултатите от снощи:(televoting + jury = total)
1.Monika Linkytė - Queen of the Night (12+10=22) - хареса ми
2.Vaidas Baumila - Hallelujah (10+12=22)
3.Edgaras Lubys - Get Lucky (6+8=14)
4.Mia - Chandelier (4+8=12) -бледо изпълнение, а за тоалета да не говорим!
5.Milita Daikerytė - Only Love Can Hurt Like This (7+4=11)
6.Jurgis Brūzga - Locked Out of Heaven (4+6=10)
7.Reda Striškaitė - If I Were a Boy (8+1=9) пенсионерско изпълнение на песен на динамичната Бионсе
8.Tadas Juodsnukis - Here I Go Again (5+3=8)
9.Liepa Mondeikaitė - What a Wonderful World (1+5=6)
10.Wilma La - Set Fire to the Rain (2+0=2) добро изпълнение
11.Neringa Šiaudikytė - Euphoria (0+2=2) изпълнена като на бегом, без чувство, нe ми хареса с беквокалистките,  
12.Rollikai - Let's Get Loud (0+1=1, отпадат за мое съжаление)

# 22
  • Мнения: 1 765
На мен Мия като цяло ми хареса, макар, че височините не ги пееше добре. Хареса ми по-различния прочит на песента - по принцип песента на Сиа е натоварваща, нервна и мрачна, докато Мия пя нежно, лирично.
На  изпълнението на Rollikai станах да пия вода, та не ги гледах. Но се виждаше, че те имат малко точки.
Едгарас никак не ми хареса, направо издишаше и пя фалшиво. Не мога да разбера защо Моника имаше най-много точки още преди да пее. Тоест публиката гласува през цялото време?  Аз не се сещам нито за песента, нито за изпълнението и от снощи.

# 23
  • Мнения: 262
.....Не мога да разбера защо Моника имаше най-много точки още преди да пее. Тоест публиката гласува през цялото време?Аз не се сещам нито за песента, нито за изпълнението и от снощи.
Ето песента на Monika и оригиналната на  Whitney Houston - Queen Of The Night  В пост #18 по-горе  могат да се прослушат всички оригинали.
Ето и изпълненията на Mia, Reda , Neringa, Wilma , Tadas , Vaidas
Намерих Rollikai  Peace

Последна редакция: нд, 11 яну 2015, 19:23 от Isis

# 24
  • Мнения: 1 765
Исис, слагам този клип специално заради теб, понеже мисля, че знаеш френски. Ето как един рапър реагира на събитията от последните дни в Париж. Много трогателен текст, който ме разплака.

# 25
  • Мнения: 9 197
Кончита на Златния Глобус

# 26
  • Мнения: 262
Морфи, рапърът е интересен освен с изпълнението си, още и с това, че се вижда към коя религия принадлежи.
Туон, Кончита не ми е лицеприятна както и да се облече - нейната песен https://www.youtube.com/watch?v=W62JHOddvrU  я слушам само аудио.

В сряда е финалът на Грузия - ще има международно жури. Обявили са го за 14:00 CET (15 ч.)  
Харесват ми всички песни:
1. Misha Sulukhia – One and only
2. Nina Sublati – Warrior
3. Eter Beriashvili – If someone
4. Niutone – Run away
5. Edvard Meison – We are free
Намерих едно интернет-гласуване:
-Misha Sulukhia  72.9%  
-Nina Sublati  20.61%  
-Edvard Meison  5.28%  
-Band “Niutone”  1.02%  
-Eter Beriashvili  0.19%  

# 27
  • Мнения: 9 197
Исис и на мен не ми е приятна,но роклята и от Евровизия беше страхотна Grinning

# 28
  • Мнения: 1 765
Финландските песни. Не съм ги слушала още, но тези дни полудях да търся песни за една музикална игра и лимитът ми за музика е тотално преизпълнен.  Simple Smile Ще ги слушам тези дни.
http://yle.fi/aihe/musiikki/umk-2015

Литовските песни:/и тях не съм слушала/
https://soundcloud.com/minrag

# 29
  • Мнения: 262
Днес е финалът на Грузия - 15 ч. ( 14:00 CET) Странно в какво време се провежда, а те са само с 2 часа напред от нас
http://www.eurovision.tv/page/webtv?program=123323
http://1tv.ge/en/live.html

За първи път виждам такъв национален финал, но винаги има първи път. Проведоха се разговори с всички участници с кратки клипчета от изпълненията им. И после показаха гласуването на чуждестранното жури (Emmelie de Forest, Marco Brey (от  eurovision.tv),  Thomas G:Son (композитор на песента на Грузия 2013), които дадоха макс.точки на  "Warrior" на Nina Sublati
Песента на Грузия :"Warrior" - Nina Sublati

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 16:09 от Isis

Общи условия

Активация на акаунт