Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 952
момичета извинявам се ако въпроса ми е глупав, но то е заради невежеството ми! както казах не се притеснявам за сега че нещо не е наред!та въпроса ми е следния, ако плода умре в утробата на майката и няма кървене тя няма как разбере че има проблем ако не я гледат на видеозон, то белята вече е станала все пак остава въпроса има ли опасност за майката???

Има опасност за майката, когато започне да се разлага плода , тя да получи интоксикация, но тогава възникват симптоми. Т.е. докато жената се чувства добре, няма натравяне. Само на ехограф се установявя дали е жив плода , ако не е , възможно най-бързо се изважда, за да не рискуват майката.
В родилното имаше майка, на която едното близначе умряло вътреутробно и по спешност бяха извадили и двете в 29 г.с. Другото се пребори, от 800 гр. стана жива и здрава госпожица.

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Мисля, че темата е по - скоро да се сподели, отколкото да е полезна. Абсолютно съм съгласна, че и да знаеш за какво трябва за следиш, нищо не зависи от теб  Sad. То просто си се случва и това е. При мен просто спряха да ме болят гърдите и започна едно жълто течение.
Като забременях за втори път постоянно си пипах гърдите, стисках ги да видя дали болят, разпитвах като луда бременните дали постоянно трябва да са напрегнати. Сънувах безброй пъти, че кървя. Дала съм сигурно повече от 100 лв. за частни прегледи по време на бременността си само за да видя, че сърчицето на малкото ми човече тупти ...
Пожелавам ти успех, като четеш такива постинги няма да си помогнеш. Просто обичай бебето си и му дай само положителни емоции  Simple Smile Успех мила  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 3 591
ако плода умре в утробата на майката и няма кървене тя няма как разбере че има проблем ако не я гледат на видеозон, то белята вече е станала все пак остава въпроса има ли опасност за майката???
Ако е рано - до 12та седмица, обикновенно и нищо да не се прави организма на майката ще се усети по някое време и ще изхвърли плода. Ако е по-късно - там вече зависи каква е била причината за да се предвидят последствията- много често е инфекция или проблеми с плацентата и не винаги не остава незабелязана, а може да има риска за майката.
Аз примерно загубих едното бебе в 10та седмица, но износих другото и го родих живо и здраво, въпреки, че кървях почти през цялата бременност.

# 18
Дано ти подейства успокояващо, но понякога и при всички лоши признаци, бебето оцелявал
Моята малка дъщеря е един пример. С нея имах много лоша бременост, кръвоизливи първите 3 месеца, даже ми бяха дали и час за кюртаж, защото докторите не виждаха никаква надежда. После малко се пооправих и дойде най-големият ми кошмар - мама почина, летях за погребени, правих помени бях като в транс. Месец след това започнаха контракции. Лежах 2 месеца (в къщи) в очакване всеки момент да тръгна към родилното, на бебка се роди само 10 дни напред.
Всека бременост е различна за съжаление правило няма.
Желая ти много щастие.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 098
Темата ми харесва,всички знаем,че тези въпроси са често в главите ни,но като няма къде да почетем поне малко,ни е търсене.В моят случай плодът беше спрял да се развива в 11 седмица,а прокървих чак в 15,когато и ме кюретираха.Спомням си,че летяхме за Испания за нова година,нанасяхме се в хотела,и изведнъж усетих прорязваща болка ниско долу в корема,и след това получих кървенето.За жалост лошото се беше случило преди това,само дето не сам знаела,а това беше следствие от... задържаният мъртъв плод в мен Cry  Била съм на косъм от ... Връщайки се назад си спомням,че в 11 г.с бях ужасно изнервена  #Cussing out  и много плачех  Cry ,нещо което със сигурност е било фатално,за бебето ни.Но както са казали и другите момичета,слъчват се тези неща,особено в първите три месеца от бременноста.Напрежението в гърдите същто беше изчезнало.Но наистина е много важно всички бремелинки да бъдат спокойни,да ОБИЧАТ ангелчетата,които растът в красивите им коремчета,и да ги дарят с неземна любов,когато те се появят на бял свят.И не концентрирайте много вниманието си върху тази тема,защото в момента имате много по-важни задачи.Прегръщам ВИ топло  Hug

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 302
Аз също се побъквах в началото на тази бременност докато не започнах да усещам малкото човече да шава. Добре че беше по-рано в 12 гс. Като казвах на моя докор, че съм много притеснена, той ми отговаряше, че ще се успокоя като започна да го усещам. От тогава всеки ден дава признаци, че всичко е наред. Вярно е, че е имало часове, в които лежа и се ослушвам, но само да го усетя, веднага се успокоявам.
А за проблемите с предишната, аз имах страшно много работа и се скъсвах от обикаляне. Изведнъж ми дойде доста енергия. Другото беше, че вече не го усещах да шава и имах безболезнени контракции, но тъй като не предполагах, че може да има проблем, си мислех, че бебето се преобръща. А също и не ми растеше корема, в 7 месец имах корем като за 3-ти, но нали за всеки е индивидуално, всички ми казваха, че после изведнъж щял да ми порастне - дрън-дрън. Оказа се, че плода е мъртъв повече от 20 дни и само това, че е имало достатъчно околоплодна течност ме е спасило да не направя инфекция.
Най-страшно е в началото, докато започнеш да усещаш малкото човече. Впреки това докато не се роди живо и здраво аз няма да се успокоя.
Мисля че и без тази тема, всяка жена преживяла подобен ужас, ще си го мисли през цялото време.
Колкото може по-често ходете на консултации. Когато си притеснен и си имал проблеми, никой няма да те върне и да ти се скара защо ходиш.
За мен това беше другия кошмар - да ходя на прегледи без страх, че всичко ще е наред, без страх, че лекарката ще ми се разкрещи ... оказа се, че наистина има и внимателни лекари.
Успех на всички   bouquet

# 21
  • Мнения: 11 315
Аз имах силни болки - стягащи през целия корем, слизащи надолу (като менструални), схващане в кръста. Това в 26 г.с.
Три дни подред. На третия не издържах и казах на мъжа ми (до този момент само стисках зъби). Веднага ме закара на болницата.
В клиниката ме прегледаха веднага - 3 см разкрите и контракции на 10 мин.
Веднага на система, само в легнало положение и така 5 дена.
Още след 2 ден нещата се укротиха, с бебето беше всичко наред и след тоя стрес дето го преживяхме и двамата (по незнайни причини) го достраша да излезе навреме, та 10 дена след термина му помогнахме да излезе.
Сега се радвам на жив и здрав младеж, който след 2 месеца ще навърши 3 г.

Момичета, пазете се, наблюдавайте си и не се притеснявайте да досаждате на лекарите си. Тук лекарите  казват - По-добре един път повече да дойдеш при нас, отколкото веднъж но да е късно.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Нямах абсолютно никакви признаци за проблеми.Отидох за потвърждаване на бременност.Всичко беше наред т.е. имаше бременност само че лекарката /както в последствие се оказа завеждаща патологично отделение в нашият град /ми каза наполовина честито ела след 2 седмици за потвърждаване на сърдечна дейност.Нямах абсолютно никакви проблеми .Даже не ми се и гадеше дотогава. Обаче не дочаках 2-те седмици.Веднага след като се прибрах прокървих.Върнах  се обратно в кабинета Веднага и от там направо в патологията където изкарах 21 дена.Но за щастие всичко се размина.До след още 1 месец.Пак прокървих само че вече имаше и съсиреци.Веднага мъжът ми ме заведе в болницата и след 10 дена ме изпиха.Пак ми се размина.До края бях с контракции от време на време някои дни по силни други по леки .Така и не разбраха причината за кървенето защото родих здраво бебче въпреки всичко. newsm78
Та в обобщение симптомите при мен бяха кървене без никакви болки. Най важно е като усетите проблем веднага да потърсите помощ или от вашият гинеколог или ако нямате връзка с него в патологичното отделение във вашият град.Защото историята на моя позната е следната.Била с болки през цялото време ,при прегледа лекарят и казал че трубва да влезне в болница ама тя не обичала болници #Crazyче кой ги обича.И резултатът беше налице спонтанен аборт в 3-ти месец.

# 23
  • Мнения: 218
krasi stz при мен беше същото. Кървене без болка. Д-р Давидков ми каза, че причината е по-чувствителната ми матка. Някой знае ли дали фолиевата киселина помага действително в този случай.

# 24
  • Мнения: 3 166
През цялата бременност нямах проблеми. Само дето се чудех защо нося бебето толкова ниско. Е, имало е причина. Вечерта преди да родя усетих едни н или два пъти тъпа и слаба болка ниско долу. А точно преди да родя усетих как нещо топло тече от мен. Не се шашнах, защото беше твърде малко за да са водите. Оказах се права. Мехурът беше цял. Но тази малко вода е била от някаква външна ципа, която се е спукала. И това се оказа фатално.

# 25
  • Мнения: 3 591
krasi stz при мен беше същото. Кървене без болка. Д-р Давидков ми каза, че причината е по-чувствителната ми матка. Някой знае ли дали фолиевата киселина помага действително в този случай.

това с чувствителната матка е обеснение за пред майки, не диагноза. За кървенето винаги има причина. Една от тях е, че при инплантирането има изкървяване(това е седмица след като се направи бебето) и може да се образува малко съсирече на мястото. След време обаче като почне да расте плацентата това малко съсирече нараства и може леко да я отлепи. Което води до още кървене. Ако майката има "гъста" кръв, тя е по склонна към образуване на съсиреци, които пък от своя страна при всяко изкървяване водят до нови съсиреци, те до изкървяване и т.н. и т.н. и може да си кървиш и до късно през бременността без това да доведе до проблем, или пък да доведе до голямо отлепяне на плацентата и аборт.
Лечението на това е с хепарин и аспирин, ако се знае преди забремненяването, защото се използват преди да изкървиш (ако вече кървиш неможе да ти разреждат повече кръвта защото е опасно и не се приемат). Целта е при имплантирането да не се образува съсирек.
Фолиевата пък от друга страна също се предписва в подобни ситуации, понеже и тя играе роля при кръвосъсирването. Затова и при кървене обикновенно се изписва доза 10 пъти по-висока от стандартната(до 4г на ден). Но пък тя сама по себе си  неможе да излекува проблема.

# 26
  • Мнения: 218
[desi] благодаря за информацията, но това ми е известно. Може би не съм се изразила правилно. При първата ми бременност имах отлепяне (98% спонтанен аборт), при втората имах голям кръвоизлив (хематома беше по-голям от плода) и огромен риск от отлепяне и от загуба на плода. Въпроса ми е може ли когато реша да забременявам отново да се направи нещо за превенция на тези проблеми, и дали фолиевата киселина може да помогне в случая? newsm78
 
Извинявам се за разводняването на темата.  Embarassed

# 27
  • Мнения: 3 591
[desi] благодаря за информацията, но това ми е известно. Може би не съм се изразила правилно. При първата ми бременност имах отлепяне (98% спонтанен аборт), при втората имах голям кръвоизлив (хематома беше по-голям от плода) и огромен риск от отлепяне и от загуба на плода. Въпроса ми е може ли когато реша да забременявам отново да се направи нещо за превенция на тези проблеми, и дали фолиевата киселина може да помогне в случая? newsm78
 
Извинявам се за разводняването на темата.  Embarassed

Спиред мен и при двете ти бременности е бил един и същ проблема (аз имам 3 пъти по толкова опит с хематоми в матката и кървене колкото теб). Subchronic hematoma го наричат това - не се знае напълно причината - но не е зле да си изследваш кръвосъсирването и да направиш генетични изследвания. Ако имаш такъв проблем той се решава с висока доза фолиева, приемана заедно с детски аспирин и инджекции хепарин.
Но може и да се получава случайно, без да имаш никакви проблеми - при мен примерно беше просто лош шанс всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт