Моля, интерпретирайте следния казус

  • 4 670
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 933
Възможно ли е да му е ядосана защото са се породили чувства? 

# 16
  • Мнения: 2 099
Ей затва,аз не правя нищо,подчертавам н-и-щ-о без пари или без нещо насреща.Аман от измекяри.И нивгаш няма да си заложа пък задника за някой чужд(извън тесния сем. кръг)човек.
Нека ме наричат после стисната и меркантилна,тяхна си работа...

# 17
  • София
  • Мнения: 23 096
Явно приятелката е имала някакви очаквания, правейки услугата. А когато имаш очаквания, хубаво е да ги заявиш, а не да се тръшкаш в последствие.

Рибозом  Peace

Услуги правя на близки хора. Не че не съм се лъгала и за не толкова близки. Всички останали би следвало да си плащат.

Веднъж позната на майка ми поиска от мен да й направя някакви чертежи на компютър. Помолих я да ми покаже първо чертежите, за да я кажа цената. Брей, като чу че трябва да плаща, избяга с 200. Е моля ви се, аз няма да си хабя времето за едно голо "мерси".

# 18
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ей затва,аз не правя нищо,подчертавам н-и-щ-о без пари или без нещо насреща.Аман от измекяри.И нивгаш няма да си заложа пък задника за някой чужд(извън тесния сем. кръг)човек.
Нека ме наричат после стисната и меркантилна,тяхна си работа...
Грозно е, но пък... Peace
Последните месеци бяха повече от добър урок за мен. Това е и първата Коледа, в която подарък и отношение от мен ще получат единствено хора, които могат да се преброят на пръстите ми.
Хората се обръщат ей така, безкрупулни са, алчни и най-много от всичко неблагодарни, че и се обиждат, заради това.
Не си мърдам пръста и аз повече. На никой и за нищо услуга не съм искала, нито разчитала, а за проява на добро отношение, никога не съм обръщала гръб или да проявя неблагодарност.
Лошо възпитание ли е, какво е...

Последна редакция: сб, 20 дек 2014, 20:09 от Vermilion`

# 19
  • Мнения: X
Приятелката ти явно е хлътнала по шефа, но той не я отразява.
Кажи и да си гледа семейството и да не го мисли него.

# 20
  • Helsinki / Sofia
  • Мнения: 648
Малко е странно мисленето, че след като си направил 'добро' или 'услуга' на някого задължително след това очакваш благодарност. Ако искаш да помогнеш - направи го, но го направи защото искаш, а не защото очакваш нещо в замяна. Съжалявам, но и не разбирам защо някой толкова напира да има взаимоотношения с друг човек. За такива хора обикновено нямам високо мнение и ги намирам за хора с много комплекси и проблеми.

# 21
  • Мнения: 4 841
На мен пък от първия пост не ми идва такава асоциация. Мисля, че по-скоро се има предвид голяма услуга, при която се поема риск от нещо не съвсем законно или редно newsm78 Иначе защо шефът ще си вади кирливите ризи. От това, че са прекарвали време заедно, предполагам, че са оправяли някакви бакии. Или греша?

И аз с такова впечатление останах. Че са вършили нещо не съвсем законно, или направо противозаконно. Тогава дистанцията е напълно разбираема.

Явно приятелката е имала някакви очаквания, правейки услугата. А когато имаш очаквания, хубаво е да ги заявиш, а не да се тръшкаш в последствие.

Абсолютно! Много е досадно и жалко, когато някой направи "услуга" уж от добро сърце и напълно безвъзмездно, а след това очаква благодарности, отплата, и т.н... Такива неща се уговарят предварително. Правиш услуга - не очакваш нищо; вършиш работа - получаваш предварително уговорено възнаграждение.

Приятелката ти явно е хлътнала по шефа, но той не я отразява.

И това си помислих, че има нещо лично. За какво ѝ е да поддържа връзка с този човек, след като вече и формалната причина - шеф на партньора ѝ - не е налице  Thinking


Масово се бърка "услуга" с "ангажимент". И аз не знам защо, разликата е толкова очевАдна  Thinking

# 22
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Малко е странно мисленето, че след като си направил 'добро' или 'услуга' на някого задължително след това очакваш благодарност. Ако искаш да помогнеш - направи го, но го направи защото искаш, а не защото очакваш нещо в замяна.
Не е ли нормално вече, да се употребява думата -  благодаря? Изглежда изисква особени, напън и усилия...
А, ако откажеш в даден момент, ти се обиждат и забравят, че съществуваш.

# 23
  • Мнения: 15 960
Много пък са възвишени и благородни някои. Само си представям как отделят часове от свободното си време да оправят нечии бакии и после им се вижда съвсем в реда на нещата получилият услугата да се крие и да ги избягва. Така де, не им е длъжен. Нещо като - имал си бол пари, платил си.

Общи условия

Активация на акаунт