Боледуване на децата ни – тема 21

  • 96 675
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 855
Месечинке, а съотношението на съставките какво е, или слагаш на око. Какво количество правиш и колко време може да се съхранява в хладилник. Предполагам доста, защото няма развалящи се съставки. Ние понякога пием билков чай с малко джинджифил в него, но то на мен ми люти, а представям си на детето... Не ми е приятен този джинджифил, но непрекъснато чета колко е полезен и май ще се прежаля да го взимаме и големи и малки под някаква форма.

# 721
  • Мнения: 6 627
Дани, този пък голям мъж, да се огледа на детето в овлажнителя  Rolling Eyes (извинявай, ама не се сдържах)
Тета, такъв обрив малката направи от панцеф. какво му вливаха в болницата?
Лисе, разбирам паниката ти, и аз съм такава, то си е нормално, след всички премеждия.  Hug за изчистване на нослето на малката добре й действат промивки с хипертоничен разтвор (на африн открих, може да има и други марки) и след това чистя с бейби вак. така три пъти на ден, подсушава доста. последният път започнах и цинабсин, според мен добре се отрази.
kabuki, то едва ли има имуностимулант дето да се справи със скарлатината. моята не е от най-здравите, но от 25 деца в яслата, само 4 не се разболяха от скарлатина, моята беше в "щастливата четворка", та май е и до късмет. за пчелното млечице - според педка е градска легенда това с пубертета  Simple Smile

# 722
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Mandi84,
съвсем на око Simple Smile Настъргвам корена, гледам да купувам по-мъничък, че наистина адски люти. Стържа с пластмасово ренде, уж да се запазят витамините, но и метално предполагам ще стане. После обърквам с малко мед и слагам в хладилника. Може да стои дълго там, месеци, от меда се консервира. Вече като реша да давам на малкия го "разреждам" с повече мед, сипвам и бъркам, докато почти спре да люти. После изцеждам малко лимон, малко масло (последния път си го спестих) и наръсвам на око канела - не много, колкото да се усеща ароматът. Обърквам хубаво и това е. Така също може да се съхранява дълго.

# 723
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Mandi84,
съвсем на око Simple Smile Настъргвам корена, гледам да купувам по-мъничък, че наистина адски люти. Стържа с пластмасово ренде, уж да се запазят витамините, но и метално предполагам ще стане. После обърквам с малко мед и слагам в хладилника. Може да стои дълго там, месеци, от меда се консервира. Вече като реша да давам на малкия го "разреждам" с повече мед, сипвам и бъркам, докато почти спре да люти. После изцеждам малко лимон, малко масло (последния път си го спестих) и наръсвам на око канела. Обърквам хубаво и това е. Така също може да се съхранява дълго.
Само да добавя,че се бърка с дървена или пластмасова лъжица.
Да не е метална!

# 724
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 855
Месечинке, Дев, благодаря!  Hug

# 725
  • Мнения: 69 272
Силве, уназин му вливаха в болницата...
Било обрив от вирус, пратиха ни на кожен, една мърла ни прегледа и бързо ни изгони..
В детско му назначиха ПКК, СРП и диферинциално броене на стъкло...

Аз съм в паника, ако е наистина вирусно, да не вдигне Т , че съм жива умряла тогава..

на мен ми прилича на алергия по-скоро я от АБ, я от Нурофена, че бая го тъпках с нурофен и панадол през 4 часа...ама било вирус...дедазнам...
какъв пък е този вирус с обриви..не съм чувала, освен за коксаки вируса, но сега обривите са по цялото тяло, абсолютно навсякъде...Не било шарка казаха в детско отделение....незнам

За авирон кидс и аз трудно го намерих, поръчах го в една аптека.. Peace

# 726
  • Мнения: 21 326
Благодаря и аз,и ние правим в момента това , гледам тук и казвам на свекито какво да прави  Hug

# 727
  • Мнения: 2 352
Тета, кураж и дано скоро да ви приключват премеждията.  Hug
Лисе, ужасно добронамерен човек си и всеки път ми е съвестно, когато се налага да го казвам, но Дев е права. Огромна грешка е да се мяташ от съвет на съвет във форума, сякаш от това ти зависи живота или си мислиш, че нещо може да се предотврати. Голям човек си, а и свекърва ти е гледала дете/деца.
Облечете го подходящо за времето това дете и го изведете навън да подиша въздух на открито. Проветрявайте на всеки час по 2-3 минутки помещението, за да не си развъждате домашния бацил. Чайчета и повече течности по принцип са задължителни като профилактика. При нужда, промивайте нослето на детето с физиологичен разтвор. И щете не щете - ако кашля, лекар ще трябва да я чуе.

# 728
  • Мнения: 6 627
Тета, и на нас са ни вливали уназин, доста е силен, но преди това ни направиха тест, от този с надраскването от вътрешната страна на ръчичката. на вас правиха ли ви такъв? ако да, може да си спокойна, че не е от аб. и аз не съм чувала за вирус с обрив, но знае ли човек, те така мутират гадовете. лекарката нищо ли не каза за нурофена и панадола, през 4 часа наистина е начесто. изписа ли ви нещо? хубаво е, че не е шарка все пак  Peace

# 729
  • Мнения: 21 326
Силвиана  Hug

Ами сега , прави сте с Дев  Hug ,като ме обвземе паниката така действам,питам тук във форума и последното ,за което се вкопчих е авирона,знам,че е грешка  Peace

Направих само джинджифил-а с мед,ама не знам ще го яде ли

# 730
  • Мнения: 69 272
Тета, и на нас са ни вливали уназин, доста е силен, но преди това ни направиха тест, от този с надраскването от вътрешната страна на ръчичката. на вас правиха ли ви такъв? ако да, може да си спокойна, че не е от аб. и аз не съм чувала за вирус с обрив, но знае ли човек, те така мутират гадовете. лекарката нищо ли не каза за нурофена и панадола, през 4 часа наистина е начесто. изписа ли ви нещо? хубаво е, че не е шарка все пак  Peace

Силве, правиха ни тест с надраскване, но знам ли ...
Той няма Т-какъв е такъв вирус без Т, съмнява ме нещо тази даигноза на кожната..но тя ни претупа набързо...
В детско нищо не казаха, вдигат рамене,  даже не му прегледаха гърлото и дишането, само го погледна докторката и ни прати на кожен...
сега ще звъня да видя резултатите от ПКК дали са излезли, че и централата на болницата работи до 15ч. после как ще се свържа, идея си нямам..
 Много ми е притеснено, сърцето ми се е свило... Sad
За нурофена - последно е пил в петък, оттогава лекарства не е близвал..да е някаква късна реакция ли, вчера не сме яли нещо различно и рисково...в детското казаха, че обикновено ако е алергия от лекарство, веднага се проявявала...

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Тета,
как изглежда този обрив, можеш ли да намериш в гугъл приблизителна снимка. Тук има майки, преминали през какво ли не, някоя може да даде насока какво да търсиш като причина.

# 732
# 733
  • Мнения: 69 272
Месечинке, обрива е ситни пъпчици, дребни, една до друга, но са навсякъде-вратле, гушка, лице, свивки, корем и гръб, крачета и слабини, даже на китките отгоре-абе навсякъде са...

Трудно без преглед да се каже какво е, знам го това...ама пиша и аз тука да си излея мъката...

Сега ще звъня в болницата да попитам, дано са станали резултатите, та да има яснота ... Praynig

# 734
  • Варна
  • Мнения: 25 330
Да не е розеола? Имаше и още един вид шарка, за който знам, че някои лекари изобщо го отричат като съществуващ, но в статии в интернет си е описано подробно какво представлява. Друго, което се сещам е, че в нашата отчетна майки са споделяли за избиване на обрив на 3-4 ден (или там някъде) след вдигане на температура, лекарите го свързваха със закъсняла реакция от Т или от вируса... Губи ми се вече, във всеки случай не беше нещо страшно и отминаваше самичко. Успокой се, ще се оправи Бобчо Hug
Тук пише за "петата болест" при децата:
http://www.moetodete.bg/detski-bolesti/petata-bolest-kakvo-znaesh-za-neya.html
Ето и за шестата:
http://www.monitor.bg/article?id=331261

Общи условия

Активация на акаунт