Цветарки дайте да обменяме опит!

  • 99 026
  • 795
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 493
Имам питане : какво правите с прекрасното "Чехълче" след като прецъфти ?
Тук http://www.fplanet.org/data/calceolaria/index.html няма нищо по въпроса  !
Два месеца грееха на прозореца ми червено и жълто с червени точки, но вече прецъфтяха. Какво да правя ?

# 616
  • София
  • Мнения: 2 164
Подариха ми каменно цвете и не знам как да го отглеждам. В сайта не пише колко често да се полива. И само в паничката ли да слагам вода или и в саксийката?

# 617
  • Мнения: 3 760
Kohleria се казва, Stra4iatela !  Laughing
Ефросина, по дебелите книги пише след прецъфтяване да се изхвърли  Cry Аз никога не съм гледала (няма кой да ми подари  Crazy ), но бих се опитала да го гледам...
Hot Peppery Eli, най-добре в паничката и то не много често. В началото го оставяй леко да клюмне от жажда и тогава полей. Така ще установиш какъв интервал на поливките да правиш.
Искам аптения!!!

# 618
  • Мнения: 1 493
Значи е едногодишно .  newsm25

Жалко, толкова е красиво !
Ще се пробвам да го изрежа !

# 619
здравейте момичета, на кое казвате мини-рози?

Аз скоро си купих от магазина Аптения, тя е много красива на слънце, а тук като вали от седмици наред и цветчетата и не се отварят. четох иначе, че обича сушава, камениста, песъчлива или нормална  почва, и не се нуждае от много поливане. Ако се полива често става буйна и се разраства, ако е в  градина. Моята е на балкона.

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 17:00 от cafe

# 620
  • Мнения: 3 760
здравейте момичета, на кое казвате мини-рози?
Ами продават се едни малки розички... Наистина са си рози, просот са миниатюрни.

# 621
Аз искам да попитам някой гледа ли маслинено дръвче? Ние сложихме на балкона, но гледам една бели мъхести неща са се появили по клонките и цветчетата, лепкави.. Как да ги третирам?? засега само откъсвам като видя, не знам има ли друг начин????

# 622
  • Мнения: 3 760
Какво откъсваш? Листата ли? Недей?
Това са въшки-памуклийки. Третирай ги с инсектицид или просто с памуче с лавандулов спирт!

# 623
Мъни,
не приличат на въшки, ами са едни белички неща лепкави по цветчетата. а може и да са въшки, ама как да ги отстраня??? Имах такива преди по цикламата, и успях някак си да ги изтребя, но те бяха по единични, едни бели пухкави животинчета.
А това си е като бяла памучена лепкава прежда?! Дали го описвам както трябва??? Не ми се иска да третирам с отровни химикали, надявам се на малко маслинки на есен!!!
Мерси за идеята за лавандуловия спирт!!! Ще пробвам, но как да почистя цветчетата, те са съвсем дребни и многобройни. Ще видя дали мога да направя снимка, ако открия следващ път такива неща по дръвчето. За днес унищожих всички цветчета, в които видях от тази бяла  "прежда".
 

Последна редакция: пт, 02 юни 2006, 17:22 от cafe

# 624
  • Мнения: 883
Здравейте, мили момичета!  Hug Имам ново цвете! Мъжът ми, понеже бях малко депресирана, ми купил днес едно сладко цветенце, което прилича на четирилистна детелинка. Това са листенцатаhttp://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=757315 , а ето го и цветето http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=757314 Има ли нещо по-особено, което трябва да знам за него?

# 625
  • Мнения: 2 655
Има ли нещо по-особено, което трябва да знам за него?

Това е точно четирилистна детелина. Аз я имам от доста години. Бях купила пакетче от Метро и излезе много читава. Обича прека слънчева светлина и вода. На есен след като пожълтеят листата и изсъхнат, вадиш луковичките и ги прибираш /аз в хартиика/, на пролет вадиш и отново ги посяваш. Ще има да раздадеш на приятели. Laughing Ако не му достига слънцето стабълцата, както на това на снимката ти стават дълги, а листенцата само зелени. Rolling Eyes

# 626
  • Мнения: 3 760
cafe, дано успееш да направиш снимка, че съвсем ме обърка. Не съм виждала цъфнала маслина и е напълно възможно да си е нещо нормално това...
dididi, детелинката се казва Оксалис и се гледа както Пела е писала. Само че аз никога не вадя луковичките през зимата. Само намалявам поливането.

# 627
  • Мнения: 1 493
От листата на тази детелина става много полезна салата. Майка имаше на випата много детелини на терасата. Една съседка й е казала , че от листата става чудесна салата. Опитахме миналата година - вкусна е !

# 628
  • Мнения: 5 647
От листата на тази детелина става много полезна салата. Майка имаше на випата много детелини на терасата. Една съседка й е казала , че от листата става чудесна салата. Опитахме миналата година - вкусна е !

Вярно ли? За някакъв по-специален сорт детелина ли става въпрос или за тази, която си расте навсякъде?  newsm78

# 629
  • Мнения: 1 493
СПЕЦИАЛЕН СОРТ - четирилистна, саксийна ! Другата е отровна !!!

Общи условия

Активация на акаунт