Какво ще кажете за моето преждевременно родено 920гр. дробче

  • 8 520
  • 105
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 414
Това кога и как детето има опора на долните крайници, например, е фундаментален проблем, а не тема на школи.
айде стига с тая опора! аз помня случая, но повечето майки и идея си нямат за какво иде реч! първо, смятам, че там пак не се разбрахме, както в повечето теми с  теб, в които избухва скандал...второ, това, че един лекар е сгрешил и е натворил глупости, не значи, че всички тук така практикуват!трето това няма никаква връзка с разгорелия се тук спор Wink

това, което се опитвах да кажа от самото начало е, че аз съм ЗА профилактиката, а не да се чака проблема да стане наболял и тогава да се решава...и че това с още по-голяма сила важи за недоносените бебета, защото те са рискови за много неща! а НЕ, че недоносените са винаги с проблеми и видите ли трябва да стресираме поредната майка с нашите страхове Stop

и съм 100% съгласна с yosarian
Цитат
Мисълта ми е, че съм ги гледала така както са ми подсказвали те- обичам да се вслушвам в децата си- ето това Бърди, е да разбереш кога е готово едно дете за нещо. Като отгледаш една купчина твои деца, ще ти се променят много от възгледиде и тогава подозирам, че от цитиране на чужди книги за възпитанието и отглеждането ще преминеш към писането на собствени такива.

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 13:33 от agneshka

# 91
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Тонът, Бърди, тонът Grinning И аз това казвам, че говорим за различни аспекти на едно и също нещо, но промотирането на добрите практики не става с набиване на канчета.
Любознателна е казала същото:
Цитат
Бърди, имам подозения, че може да си прав за доста неща, но не успяваш да ги обясниш или поднесеш по подходящия начин, за да бъдат разбрани.
Чети! Чети важните неща, а не дъвканите до втръсване и си направи изводите. От както си се появил в БГ- мамма не си си променил звученето - на ментор!Не си! Държиш се като последна инстанция. Не си! Имай предвид и че тук не си на сто процентово доверие и всеки средно интелигентен човек може да се представи за лекар- т.е. носим глави на раменете си за да преценяваме, кой кой е. Ако наистина искаш да помагаш на майките прави го малко по- тактично без да им вменяваш, че са диви селянки в дива селяния(това аз го казвам, не си го казал ти, но внушението от постингите ти е такова). Уважението и доверието се печелят с ответно такова.

# 92
  • Мнения: 997
Бърди, искрено съм изумена. В цял свят е прието медицински съвети да се дават само от дипломирани лекари. Или в Гърция не е така?! Особено внимателно би следвало да се подхожда при изказване на становища в интернет пространството. Твърдите, че сте педиатър - това придава на теориите ви достоверност, способна да заблуди някоя по-нерешителна и неосведомена майка. Ако сте лекар, по етични причини сте длъжен да излезете във форума с името и титлата си, както това правят другите медици тук. Ако не желаете да го направите - не би било редно да изказвате каквито и да било медицински становища. Това е форум за помощ и взаимопомощ. Ако ще се говорят празни приказки, за това има по-подходящо място. Тук има родители със сериозни проблеми. Докато не се представите по подходящ начин, не смятам да се отнеса с необходимото уважение и към медицински ви опит и към мнението ви.
Но моля ви, не обърквайте родителите с непълна и необоснована информация!

# 93
  • Мнения: 8 585
"да кажа от самото начало е, че аз съм ЗА профилактиката, а не да се чака проблема да стане наболял и тогава да се решава..."
->Основното е да се разбере кога детето има проблем. От там започват нещата. От това, което пишете тук, става ясно, че в много малко от случаите действително е ясно какъв е началният проблем, и за какво се прави всичко останало в последствие. Тоест началните работни хипотези по отношение на едно дете са толкова дискутабилни и произлизащи от невярна базова информация, че всичко което се предприема в последствие е осъдено да е грешно.
Размахват се във въздуха тежки диагнози, в много от случаите изобщо липсва такава, всичко е мъгляво...

"са диви селянки в дива селяния"-това е несериозно.

Ако излаганите факти или споделените неща са в пълен контраст с това, което имате като информация е виновна информацията ми. Да, може да се каже "Знаете ли, бих изказал друго мнение и е неточно да се твърди и т.н. и т.н. "-това не променя същността. Пропастта между практикуваното в Бг (и като мисъл, и като диагнози, и като поведение) и една средно-европейска линия на поведение е толкова дълбока, че всяко мнение, което някой се мъчи да изкаже тук веднага пада като бомба.
И няма избор-или гледаш и четеш разни трагедии по невинен повод или си принуден да се намесиш.

# 94
  • Мнения: 2 768
Основният Ви проблем е в липсата на качествено БАЗОВО педиатрично обслужване.
Не знам до колко е качествено педиатричнито обслужване в БГ, но мога да кажа, че тук педиатрите не дават съвети и диагнози без да са прегледали детето! Изумявам просто как така може по интернет да съветваш и наставляваш???!!! Ако си сбъркал как точно ще поемеш отговорност Birdie ?! newsm78 (особено в любимата ти тема за ваксините!!!)

# 95
  • София
  • Мнения: 4 412
Birdie, прочетох началото на темата ти за ваксини и не видях професионално твое представяне, както на другите лекари. Видно е, че имаш известна медицинска терминология, но постовете ти са като на лаборант, прекъснал студент или друг страдащ за лекарската професия.  Постовете ти приличат, сякаш преписваш от някакви трудове и си мисля, дали не работиш в медицинска библиотека.
Също си абсолютно неинформиран за състоянието на педиатрията в София, за квалификацията на добрите БГ лекари.

# 96
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Бърди, ти отново не четеш какво ти се пише. Ще го кажа отново в пряк текст, бавно и на български- много от нещата, които казваш са вярни и това казвам и в предишните си постове, но ти си груб до толкова, че много от потребителите на форума не те вземат насериозно и или не ти обръщат внимание или просто не те четат. Както направих и аз откакто ти четох напъните във форум кърмене- първите ти влизания, изобщо не ти се връзвам. И понеже виждам, че с теб не може да се комуникира и сега, месеци след първите ти спорадични влетявания (точно като на Дробчо), най- добре да продължа да поддържам същата линия на поведение по отношение на теб!
Веки по пътя си.  Peace

# 97
  • Мнения: 8 585
Birdie, прочетох началото на темата ти за ваксини и не видях професионално твое представяне, както на другите лекари. Видно е, че имаш известна медицинска терминология, но постовете ти са като на лаборант, прекъснал студент или друг страдащ за лекарската професия. 
Съжалявам че не мога да покрия Вашите представи и изисквания за образованност. Нищо не може да се направи по въпроса, за съжаление, защото фактологията е важна. А тя е стабилна... и обоснована.

# 98
  • Мнения: 1 581
Искам да кажа на дробчо добре дошли с малката бебка   bouquet Heart Eyes

Не ми се спори с бърди, за себе си приех, че не е неонатолог. За другото - замълчи, сърце  Laughing

Също така искам да посъветвам дробчо и останалите неопитни майки, които биха били склонни да се доверят на който и да е лекар, а и какъвто и да е специалист от форума за важни неща (особено медицински) - ВИНАГИ НА ПЪРВО МЯСТО ДА ВЗЕМАТ ПРЕДВИД СЪВЕТИТЕ НА ЛЕКАРИТЕ, С КОИТО ИМАТ ЛИЧЕН КОНТАКТ, ПРЕГЛЕДИ ПО ИНТЕРНЕТ НЕ СЕ ИЗВЪРШВАТ.

Моите уважения към логопедите, д-р Йонов, д-р Алексиев и всички други специалисти във форума, които се преставят и дават добронамерени съвети на майките, без теоретични спорове   bouquet  bouquet  bouquet

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Birdie, прочетох началото на темата ти за ваксини и не видях професионално твое представяне, както на другите лекари. Видно е, че имаш известна медицинска терминология, но постовете ти са като на лаборант, прекъснал студент или друг страдащ за лекарската професия.  Постовете ти приличат, сякаш преписваш от някакви трудове и си мисля, дали не работиш в медицинска библиотека.
Също си абсолютно неинформиран за състоянието на педиатрията в София, за квалификацията на добрите БГ лекари.

От известно време си мисля абсолютно същото! И не само аз!

# 100
  • Мнения: 8 585
"Надявам се да не ви се случва нещо подобно,не само защото приехте присърце нашия проблем,а и защото съм убедена че сте в полза на много други хора.Бъдете жив и здрав!...
...Колкото до лекаря,незнам в кой град сте работили,но въпреки,че ... е 4-ият по големина град в България,съвсем сериозно твърдя,че няма специалисти. Най-големите "светила" изписват само Елоком и аз съм убедена,че ако пак потърся техния съвет отново ще чуя това.Неговата лична лекарка например каза,че в нейния район това е единственото дете с такъв проблем,че тя няма опит с такова заболяване,но била убедена,че в такъв случай се изписва Елоком. Май това мазило е най-популярно и модерно сега тук. Ако ви кажа само за онзи път,когато бях много притеснена,че Б... е с хрема и ви писах, колко много съм я уговаряла по телефона да дойде в къщи да го прослуша,а тя твърдеше,че детето е голямо/той е на 1 годинка и 4 месеца/-тя ходила по домовете само за бебета и на вън било много хубаво времето/навън беше кучешки студ -7 градуса и духаше силен вятър/.
Като дойде в къщи беше намусена,каза че й било много топло отвън и даже била потна.
...Накрая като си тръгна въпреки че знаех,че не трябва да й плащам нищо аз я попитах и тя си поиска потребителска такса и си прибра парите-2лв.Такова е отношението на повечето лекари тук за много голямо съжаление, да не ви разказвам каво преживяхме по време на раждането,въпреки че ... .
Извинете,че ви занимавам с всичко това,но исках да ви убедя,че това което ви казвам за тукашните лекари не е моя измислица,а просто имам достатъчно основания за това. Най-известната алерголожка отказа да дойде преди да се свържа за първи път с вас,когато детето беше зле и само препоръча по телефона да купим зехтин,да го преварим на водна баня и да мажем лицето и тялото с него.Много неща мога още да ви разказвам но няма смисъл.Радвам се че още не сте се отказали от този случай и ви благодаря.Вкопчила съм се във вас като удавник за сламка,защото много тежко приемам този проблем на детето,даже се чувствам виновна.Изчела съм много неща,много от които си противоречат и това още повече ме депресира."

За тези хора пиша. Не ме интересува нищо останало-всичко е над мен и далеч от мен...

# 101
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
АААЛИЛУЯ! Praynig
БЪРДИ, я се освести малко, ставаш смешен.

# 102
  • Мнения: 8 585
@yosarian

Прощавай, но си неуместно настойчив(а). И аз мога да имам лично мнение за нещата, които пишеш, но съм сдържан. И съм чел много, и твои неща, и на други, които си е струвало да се коментират.
Ако имаш комплекси или нещо друго- моля, можеш да го споделиш.
Ако смяташ че отсреща ти стои профан, на когото можеш да подхвърляш обидни ЛИЧНИ епитети си на погрешен път. Също и ако смяташ че аз ти приличам на някоя картинка, която имаш запечатана някъде в подсъзнанието си... пак си в грешка.

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 927
По принцип съм много сдържана в оценките си, но мисля, че тези Интернет-консултации са доста опасни. Проблемът на някои майки е, че не им се нрави това, което им предписват и препоръчват лекарите. Все пак всеки си поема риска ooooh! Слава богу аз съм от разумните Mr. GreenУспех и късмет на другите!

# 104
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат
Ако имаш комплекси или нещо друго- моля, можеш да го споделиш.
Ако смяташ че отсреща ти стои профан, на когото можеш да подхвърляш обидни ЛИЧНИ епитети си на погрешен път. Също и ако смяташ че аз ти приличам на някоя картинка, която имаш запечатана някъде в подсъзнанието си... пак си в грешка.
Ето почна се и с психоанализата- хайде, ако можеш да ми обясниш последното изречение, че явно или ми се спи или не съм ти на нивото(високото Mr. Green) да те разбера.

ООО, и много уместно съм настойчивА. Модератор съм на точно точно този форум и гледам какво се пише- това ми е задължението като такъв, както и да гледам да не стават простотии. Предпоследният ти постинг е велик, наистина. Не разбирам много какво целиш с него, но на мен ми прилича на следното- "Те имат нужда от мен- и аз съм там", или с други думи казано:
Цитат
За тези хора пиша. Не ме интересува нищо останало-всичко е над мен и далеч от мен...
Е, месията дойде да се погрижи за нас.
Ако наистина намериш по- точните думи да стигаш до "тези хора", то може би "Тези хора" ще са повече. Wink

Общи условия

Активация на акаунт