Новата Година весело да отпразнуваме,че с ЮЛСКИТЕ бебоци на лято ще будуваме

  • 34 990
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 095
Люлякова градина, ако си първа бременност като мен ще си почакаме още доста да усетим бебчовците, особено ако плацентата е предна. Около 20-та седмица чак.  Hug

# 706
  • Мнения: 23
danny_cat, първа бременност Simple Smile Ще чакаме, нямаме друг избор. А как се определя дали плацентата е предна или не? Това доки не ми е казвал...

# 707
  • Мнения: 76
И на мен ми е първа бременност но го усетих. Вие коя седмица сте?! Аз съм 18 та

# 708
  • Мнения: 2 501
Или, ето линк за спането

http://purvite7.bg/?p=3535

# 709
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Иве, Люлячето е доста по-назад. Все пак писа, че термина и е на края на юли. Всичко е индивидуално. Има време ще ги усетим мъничетата.
Първата го усетих в 19 и няколко дни,сега  преди 3-4 дена бях на работа и се бях навела напред и изглежда го бях притиснала много та усетих леко ровичкане. От тогава не се е обаждало Laughing
А плацентата докторите си я гледат къде е и си я отбелязват. За тях има значение, мисля ако се наложи секцио дали е отпред или отзад на матката.
Или добре си се завърнала Laughing
За спането вече писах. Докторката при първата ми бременност каза, че аз ще си усетя момента, в който няма да мога да спя в определена поза. Наистина някои жени  в по-напреднала бременност като легнат по гръб и им прилошава, но и това е индивидуално. Аз като се завъртя по гръб и не ме болят ставите. Напоследък доста ме боли таза-най вече в края на деня като съм се поуморила.

# 710
  • Мнения: 624
За спането отново. Док каза, че може да спя по корем, докато ми е удобно, нямало пролем. И дума не спомена за по гръб. newsm78 Благодаря за линка, Кей.
Мисля да си потърся ето такава  възглавница. 
Изглеждат удобни.

Плацентата док може да каже каква е, ако попитате. Обикновено е нещо, което интересува само тях, да не би да е т.нар. "плацента превия" или плацента, разположена върху шийката на матката. Тогава се назначава секцио, иначе раждането е много рисково или дори невъзможно. Но това са много редки случаи. Първата ми бременност имаше такива съмнения в началото, но през втория триместър се качи нагоре.
Сега ме интересуваше ме дали е отпред или отзад, защото ако е на коремната стена, по-късно се усеща бебчо.

От няколко дни усещам бебчо по-слабо. Но пък и коремчето ми видимо порасна за няколко дни, 3-4 см в обиколката. Предполагам, че може би в момента има повече място. newsm78 Не го усещам легнала по гръб, а само по корем или седнала, когато ме понатисне колана на панталона.

# 711
  • Мнения: 1 095
Люляче, ще си чакаме. Аз съм 15+1 ден още. Стана ми смешно - на ЖК доки ми каза, че съм с предна плацента. После гледам в отчетният лист пише задна, а де, следващия преглед пак ще питам, не че е толкова важно. Simple Smile

# 712
  • Мнения: 60
Ето такава възглавница, ако някой се интересува. Аз мисля да си я поръчам, че нещо не мога да се нагодя за спане.

http://avmebeli.com/product.php?id=341

# 713
  • Мнения: 2 501
Люляче, ще си чакаме. Аз съм 15+1 ден още. Стана ми смешно - на ЖК доки ми каза, че съм с предна плацента. После гледам в отчетният лист пише задна, а де, следващия преглед пак ще питам, не че е толкова важно. Simple Smile
Същата работа и при мен. Оказа се предна на следващия преглед, ама е имало някоя със задна преди мен и не са поправили във файла.

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 23:22 от Keй

# 714
  • Мнения: 1 095
Люляче, ще си чакаме. Аз съм 15+1 ден още. Стана ми смешно - на ЖК доки ми каза, че съм с предна плацента. После гледам в отчетният лист пише задна, а де, следващия преглед пак ще питам, не че е толкова важно. Simple Smile
Същата работа и при мен. Оказа се предна на следващия преглед, ама е имало някоя със задна преди мен и не са поправили във файла.
Кей, като нищо е точно същата ситуация, и доки и акушерката бяха луднали от работа. Joy Настройвам си се за предна и за усещане осезаемо около 20-та седмица, че да не си причинявам излишен стрес. Wink

# 715
  • Мнения: 231
За спането отново. Док каза, че може да спя по корем, докато ми е удобно, нямало пролем. И дума не спомена за по гръб. newsm78 Благодаря за линка, Кей.
Мисля да си потърся ето такава  възглавница. 
Изглеждат удобни.

Плацентата док може да каже каква е, ако попитате. Обикновено е нещо, което интересува само тях, да не би да е т.нар. "плацента превия" или плацента, разположена върху шийката на матката. Тогава се назначава секцио, иначе раждането е много рисково или дори невъзможно. Но това са много редки случаи. Първата ми бременност имаше такива съмнения в началото, но през втория триместър се качи нагоре.
Сега ме интересуваше ме дали е отпред или отзад, защото ако е на коремната стена, по-късно се усеща бебчо.

От няколко дни усещам бебчо по-слабо. Но пък и коремчето ми видимо порасна за няколко дни, 3-4 см в обиколката. Предполагам, че може би в момента има повече място. newsm78 Не го усещам легнала по гръб, а само по корем или седнала, когато ме понатисне колана на панталона.


Относно този вид възглавнички. Не се залъгвайте да давате по 100 лв. както ги продават по всички сайтове преди две седмици си  взех от Хиполенд за 23.80 лв. със силоконов пух и памучна калъвка. Страхотна е. Препоръчвам е горещо.

# 716
  • Мнения: 712
Добро утроооо   bouquet
Днес съм в суперско настроение! За разнообразие не ме боли глава. И съм убедена, че снощи усетих бебо. Бях си легнала и се обърнах настрани - явно нещо не му хареса, защото направо подскочи Mr. Green Имам едно притеснение (нещо не се чувствам комфортно от вчера следобяд) и ще ходя при доки след малко, но в момента дори и това не може да ми помрачи настроението. Simple Smile
За спането по гръб - четох на няколко места, че в напреднала бременност не било препоръчително, защото можело бебо да притисне някаква артерия и да предизвика намалено кръвоснабдяване. Това пък водело до замайване и т.н. Но това си зависи от положението на бебето - може да няма проблеми.
За спането по корем - опитвам се да не лягам по корем, но знам ли като спя как точно лягам? Кръстницата ми пък разказваше, че понеже само така може да спи и си свивала краката в колената, за да може корема да се падне между тях и така спяла Mr. Green На кой както му е удобно.
Възглавницата изглежда готина. Дали помага при болки в кръста и таза? Направо ще откача от няколко дни. Crazy

# 717
  • Мнения: 231

Възглавницата изглежда готина. Дали помага при болки в кръста и таза? Направо ще откача от няколко дни. Crazy
[/quote]

Това беше причината толкова рано да се снабдя с такава възглавница. Но наистина не се подлъгвайте да ги поръчвате от сайтове безбожно скъпи са.

# 718
  • Мнения: 712
тъййй... Както споделих тази сутрин, имах леки притеснения изразяващи се в една особена болка... От вчера следобяд ме срязва долу вляво. Тъй като определено болката не я усещах като от матката не бях изпаднала в паника, но все пак отидох при лекарката. Тя остана непреиятно изненадана, че не съм изпила конска доза но-шпа от вчера до днес. Обясних и, че след като не се повлия въобще от първото хапче просто реших, че няма да се тровя излишно. Пусна ми все пак урина... И за моя неприятна изненада излезе, че имам песъчинки. Sick Не ме е гледала на ехограф, но според нея болката е от това. Препоръча 3х1 но-шпа и много течности. Ако след 2 дни на този режим още съм зле ще ходя пак на преглед, а другата седмица ще повторим изследването.
Само не ми е ясно, как може през целият си живот да съм нямала проблеми с бъбреците, а сега да ми се появят песъчинки?!  Close

# 719
  • Мнения: 13
Здравейте и от мен! С термин на 01. август съм, но по презумпция едва ли ще избутаме до тогава... Бременна съм в 13 г.с. с близнаци...
Не съм от най-активните, които ще пишат във форума си мисля, но независимо от това ще ви следя с интерес.
Успешно и леко бременеене и по-малко дискомфорт на всички мами пожелавам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт