Зимна феерия настана, АПРИЛЧЕ танцува в корема на мама - тема 9

  • 29 531
  • 771
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 33
Аз имам сега едно въпросче , на което вече ми отговориха в НОИ , но да питам и тук по запознатите. Интересува ме, времето през което съм в болничен зачита ли се за трудов стаж за майчинство? Тъй като има изискване да имаш 12 мес. трудов стаж , а аз ще ги имам само , ако се зачита болничния.

Ако може сподели какво са ти отговорили в нои, тъй като и аз съм в същата ситуация.

# 721
  • Мнения: 289
Смехорани много благодаря! То моето лице е много чувствително та не знам дали ще ми помогне, но ще пробвам  Hug

Добре дошли на новите коремчета   bouquet

на мен лично от но-шпато ми пада кръвното, а по принцип съм с много ниско кръвно и като пия едно хапченце и  не мога да стана и да си вдигна главата. затова цялата бременност не съм пила, опитвам се да се справя само с магнезий.

магнезий пия го 3х2 , но понякога забравям и го пия 2х2  Embarassed Но досега съм нямала контракции или поне не съм разбрала. На мен ми се втвърдява корема само бебо като се изпъчи и
застане плътно по-коремната стена  Whistling и му усещам ,че е той като го погаля и се измества  Heart Eyes

**Daisy** и на мен сестра ми ми го каза снощи това за столчето и обратното стоене . И мисля да си взема огледалце за седалката с което се наблюдава бебока  newsm78

Аз да се похваля,че вече си е до нас кошчето и качили сега почвам да се осъзнавам какво идва  Blush много мило ми стана като го сглобихме с ММ и му видях как му светнаха очичките и на него.  Имаме си и още нови дрешки  Heart Eyes Много съм щастлива  Heart Eyes

# 722
  • Мнения: 479
Ей това за столчетата е ново, аз и без това не съм го избрала. Знаем само, че искаме да е с isofix, за да е по safety. A да питам разрешено ли е да се слага на предната седалка столчето, че като съм сама  в колата ще ми е трудно да виждам какво се случва отзад?
Освен столчето и в колата трябва да има изофикс, което предполагам знаеш. Ако вземете столче, което се монтира само с изофикс, трябва и предната седалка да има изофикс, за да го сложите там и при всички положения да се изключва еърбега на предната седалка, когато бебето е отпред. Ние държим сина ми отзад, като сме сложили огледало, за да мога да го виждам. Ето от този тип: http://www.ebay.co.uk/itm/Diono-Sunshine-Easy-View-Baby-Rear-Bac … New-/271176041995

Да точно, защото има isofix и на предната седалка, затова ми стана интересно дали може. Благодаря за отговора!   bouquet

# 723
  • Мнения: 1 399
lovdidi От НОИ ми казаха, че дните на временна неработоспособност се зачитат за трудов стаж и ще получавам майчинство. В сайта им обаче пише точно обратното, но ги питах поне 3 пъти дали са сигурни в отговора си и бяха положителни, че със сигурност се зачита.

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 331
Аз имам сега едно въпросче , на което вече ми отговориха в НОИ , но да питам и тук по запознатите. Интересува ме, времето през което съм в болничен зачита ли се за трудов стаж за майчинство? Тъй като има изискване да имаш 12 мес. трудов стаж , а аз ще ги имам само , ако се зачита болничния.

Зачита се за трудов стаж.Правилно са ти казали в НОИ.

ada_smiles, много полезна информация и аз не бях наясно досега.

# 725
  • Мнения: 1 399
Аз и за болничен се надявам да се зачита, тъй като в октомври като излязох в болничен нямах 6 месеца трудов стаж, а бяха -1-2 дни и първият болничен ми го отказаха. От НОИ ми казаха, че и следващите до 45 дневния ще ми бъдат отказвани и няма да бъдат изплащани , но ще се водят за стаж. От фирмата обаче продължават да си ми подават болничните сега чакам втория, които е подаден към НОИ на 11.12.2014 да бъде обработен и тъй като вече съм направила с болничните повече от 7 мес. стаж да ми бъде изплатен, все се надявам, че този път няма да го откажат.

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 303
Стискам палци на всички с болки,бързо да изчезват,и на мен си го желая,че ми омръзна с това лежане.Искам да попитам колко от вас бебетата са седалищно,чудя се защото вече сме влезли в 7 месец ,а още не се е извъртял моят мъник,и почвам да се притеснявам дали има време да се обърне,и да раждам нормално?

# 727
  • Мнения: 1 399
На моя приятелка , която очаква всеки момент да роди се обърна миналия месец, беше влязла вече в 9. Моето беше седалищно в 5 мес и сега в 6 все още е , но има време 10 пъти да се обърне до раждането. Не се притеснявай, има и такива, които се обръщат в последния момент (рядкост са, но ги има).

# 728
  • Мнения: 16
Мами, чували ли сте за магазин за детски колички втора употреба в Пловдив, защото наскоро ми казаха, че имало, но не знаели къде. Търсих из нета, на нищо такова не попаднах. А ми казаха, че имало много хубави колички и от доказани марки, много запазени били.  Аз още не съм обикаляла за количка, но едва ли ще дам повече от 400, макс 500 за количка. Ако сте чували за такъв магазин, свиркайте, защото не е лошо да му се хвърли един поглед.

# 729
  • Мнения: 304
охххххх,не мога да спя нощем и това е!от преди празниците съм като луда!по цяла нощ се въртя,не си намирам място!ползвам по 2 възглавници иначе ми е ниско и почвам да се задушавам,дишам с отворена уста като риба на сухи или почвам да кашлям...слагам и една възглавница между краката и така полу седнала и яхнала възглавница се опитвам да заспя,ама ...нъцки!ММ,горкичкия и той заради мен не може да спи като хората,а става в 5.30ч за работа!аз тая нощ в 4.00 още не бях заспивала #Crazy #2gunfireвече се чудя,аз ли да се местя в хола на дивана или него да го пренеса там newsm78много е изнервящо и сега ходя като ударен самолет,пих кафе,ама съм като напушена пчела.яко карам така още 3 месеца,ще се гръмна #2gunfireза столчетата и аз чух по новините.съгласна съм,ама те децата на 15 месеца събират ли се в обратна посока,не им ли опират крачетата в облегалката?и за близнаци,колко огледала да накича и как да ги виждам? newsm78докато са бебешоци,горе-долу ще мируват,ама на 15 месеца вече ще ходят и съм сигурна,че и ще се поскарват по време на път за играчки и какво ли не....как да ги контролирам какви ги вършат,като са обърнати назад newsm78

# 730
  • Мнения: 479
Стискам палци на всички с болки,бързо да изчезват,и на мен си го желая,че ми омръзна с това лежане.Искам да попитам колко от вас бебетата са седалищно,чудя се защото вече сме влезли в 7 месец ,а още не се е извъртял моят мъник,и почвам да се притеснявам дали има време да се обърне,и да раждам нормално?

Моята бебка пък е напречно разположена и до миналия ден на прегледа си стоеше все така, но и моя лекар казва че още е рано и може да си се обръща. Макар че нашето ми се вижда доста мързеливо и единственото местене е на краката или пред лицето, или изпънати.  hahaha

# 731
  • Мнения: 182
Shmatkofel на теб какво ти изписаха за хемороидите?Моите са външни и ми изписаха Флебодия.
Мария, нищо не са ми изписали понеже имам време до ЖК. Но за мен те не са новост и си знам симптомите. Тъй като сега все още съм в начална фаза, спазвам по-строга диета. Най-важното - никакъв черен пипер, сол, люто, и други черни подправки. Също никакво преяждане. От подправките си позволявам, но от зелените - босилек, копър, магданоз и т.н. Другото, което правя превантивно - овесени ядки и по-груби храни, за да предотвратя запека. Като дойде време за ЖК ще питам и докторката за нещо, но ще гледам да ползвам мазила и свещички само ако много загрубеят нещата...

# 732
  • Мнения: 304
ДЕЙЗИ,този препарат(импресан)не прах за пране.слага се в отделението за омекотител и предназначението му е да дезинфекцира прането.не променя цветовете,не съсипва материите и изрично е отбелязано,че се ползва за бебешко бельо.вече си го купих!още не съм купила дрешките,но препарата го имам hahahaмисля,че поне в началото е добре да го ползвам,защото ММ носи от работата си ужасно зацапани работни дрехи,които пера на висока температура,но все пак....този препарат дезинфекцирал и самата перална машина.за праховете ми препоръчаха бебешката серия на ДМ,бил без аромат и не се обривали бебоците.май ще го пробвам.изобщо на ДМ бебешката серия ми я похвалиха.памперсите са много добра цена и били качествени,имат всякакви неща.на нас за близнаци ще ни трябват сериозни количества от всички консумативи и мисля да опитам да мина с по-евтините вариянти.ако стане стане,но определено няма да се изхвърляме с най-луксозните неща отначало!

# 733
  • Мнения: 2 026
Shmatkofel на теб какво ти изписаха за хемороидите?Моите са външни и ми изписаха Флебодия.
Мария, нищо не са ми изписали понеже имам време до ЖК. Но за мен те не са новост и си знам симптомите. Тъй като сега все още съм в начална фаза, спазвам по-строга диета. Най-важното - никакъв черен пипер, сол, люто, и други черни подправки. Също никакво преяждане. От подправките си позволявам, но от зелените - босилек, копър, магданоз и т.н. Другото, което правя превантивно - овесени ядки и по-груби храни, за да предотвратя запека. Като дойде време за ЖК ще питам и докторката за нещо, но ще гледам да ползвам мазила и свещички само ако много загрубеят нещата...
На мен за храненето и хемороидите не ми е казала да се ограничавам, незнайно защо.Интересното е, че аз не съм имала запек, от който може да се появят, но като чета по интернет, не само от него се появява, общо взето през бременността жената може да очаква всичко.На мен ми изписа хапченца, както споменах вече, защото явно са в по-напреднала фаза щом взех да усещам и леки болки.Дано да минават по-бързичко.

# 734
  • Пловдив
  • Мнения: 303
Мами, чували ли сте за магазин за детски колички втора употреба в Пловдив, защото наскоро ми казаха, че имало, но не знаели къде. Търсих из нета, на нищо такова не попаднах. А ми казаха, че имало много хубави колички и от доказани марки, много запазени били.  Аз още не съм обикаляла за количка, но едва ли ще дам повече от 400, макс 500 за количка. Ако сте чували за такъв магазин, свиркайте, защото не е лошо да му се хвърли един поглед.
   https://www.facebook.com/detskiokazionplovdiv

Общи условия

Активация на акаунт