Зимна феерия настана, АПРИЛЧЕ танцува в корема на мама - тема 9

  • 29 553
  • 771
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 182
Аз такова.....  пак съм в болница, пак същото, този път по рано го хванахме, матката отново с конус...

Маце, добре, че все пак сте го хванали от рано.  Hug  Бързо да се оправяте и двамата  bouquet

# 706
  • Мнения: 182
Vaseto29, стиснати палци и от мен. Бързо да се оправяш.

Относно болежките, до съвсем скоро и аз нямах почти никакви оплаквания и се наслаждавах най-накрая на липсата на повръщане Grinning
И като се почна след Нова Година -  киселини, болки в кръста, и най-лошото - моите стари приятели хемороидите... И въпреки това, остават още само 3 месеца, трябва да се преборим.

# 707
  • София
  • Мнения: 2 511
Момичета скъсяване на шийката има ли някакви симптоми, че и аз съм нон стоп във филма с  тая шийка откакто в пети месец ми изкараха акъла  Confused И сега както съм през месец на доктор само се чудя може ли да се скъси драстично, а аз да разбера чак на следващия преглед  Confused

И аз се чудя и само се филмирам тука, хаха Simple Smile
Ама си напомням това, което док ми каза - ако има БОЛКА, значи има проблем.
Обикновените стягания май не са чааааак пък толкова опасни.
Само ми е чудно, на мацето и е 33мм шийката и лекарите се притесняват, моята е 34 обикновено като я мери и казва, че е идеална. Ама то си и зависи сигурно де, кой как те следи, какви съпътстващи оплаквания имаш... Знам ли. Гледам да не ги мисля тия неща, утре съм на преглед и ще се успокоя, надявам се. Пия си магнезия и това е.

Само дето, момичета, да ви се оплача, от снощи съм като ТРУП. С това 00... Пих два активни въглена, пооправих се ,ама започнаха едни киселини, да ми се повръща... И понеже съм лежала в болница от повръщане и разстройство и направо изпадам в ужас само при мисълта. Легнах си, ама в червата ми е някакво лудо парти, имам чувството че има фестивал в стомаха ми.
И днес пак ще пия въглен и сега закусих препечена филия със сирене... И май това ще ми е менюто за днес Sad

# 708
  • София
  • Мнения: 11 798
Ро3и моята е 33мм но е отворена, затова е опасно, иначе като е затворена няма проблем. Болките които са странни и не отшумяват след ходене в тоалетна или почивка са опасни.
На мен ми правиха запис на тонове днес и вчера няма никакви контракции, а корема ме стяга  newsm78

# 709
  • Мнения: 4
Здравейте момичета и аз да се запиша при вас,  и ние сме априлско бебе, очакваме малката дребосъчка в средата на април (14), все още не смея да купувам нищо но вече съм се спряла на количка 100% и кошара съм харесала, но все още не  е показана на таткото за одобрение. Simple Smile  Искам да ви попитам какво ви е мнението за кошарите с фунция люлка, дали са по-добрия вариант за сън на новороденото бебче ?  newsm78

Аз май се ориентирам без функция люлка  newsm78 , защото ме притеснява, че ако свикне постоянно да го люлея после няма оттърване.. Свекървичката обяснява, че при нея така се е получило с едното дете и постоянно плачело, когато не го люлееш, а другото било без люлка и нямала никакви проблеми.

# 710
  • Мнения: 269
Болките които са странни и не отшумяват след ходене в тоалетна или почивка са опасни.
Маце, а теб болеше ли те някъде преди да отидеш в болницата?

# 711
  • Мнения: 301
Добро утро момичета  bouquet

Маце щом се налага няма начин. И двата пъти като влизах в блоница за по 5 дни направо ми се сриваше света, но с подкрепата на близките и ММ и форума Simple Smile, се преживява. Вярвам че и ти имаш такава подкрепа, не се разстройвай.

Мами трябва да направим нова тема, мога да се пробвам но не знам как ще изглежда Shocked знам откъде се прави но в полето за съобщение ми е мътно малко.

Подавайте заглавия защото нямаме анкета или Гиада да пусне набързо за да си имаме и заглавие.

# 712
  • Sofia
  • Мнения: 331
Момичета по колко магнезий приемате на ден. Аз съм на магнерот 500 мг но го пиех 2х1 (явно нещо не съм разбрала лекаря за дозата) и като ходих на ЖК преди 2 седмици и лекаря като разбра каза, че е малко и все едно не пия. Препоръча ми една седмица ударно 3х2 и след това 3х1 и да не го забравям, че е много важен. Така, че мами трябва да го пием редовно за да нямаме ядове, аз определено усещам, че ми е по-добре от няколко дена(може и да е на психическа основа, все пак бременните не сме много като хората)


Аз го пия 3х2 откакто ми е изписан. Досега не съм пропускала.  Naughty И пак вечер си ме болят краката и два три пъти получих и крампи, много неприятно.

Рози, бързо да се оправяш. Маце, стискаме палци! Hug Лекарите какво казват за това, че те стяга коремът, въпреки че няма контракции?  

При мен безсънието се завърна. Ставам си до тоалетната по 3-4 пъти и като се върна в леглото започва едно въртене  ooooh! Нито на ляво, нито на дясно ми е удобно, всичко ми изтръпва и най- неудобно ми е по гръб. И така въртене до сутринта, когато най-накрая съм заспала и трябва да ставам за работа...

Днес съм на преглед, ще докладвам след това Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 11:09 от Shantel

# 713
  • Мнения: 687
Дейзи Не знаех, че има закон за столчетата и посоката на движение. Ние малката я возихме малко повече от годинка назад, просто защото съм супер страхлива. Определено не ми се рискува с такова нещо. Ето едно  кратко видео по въпроса:
https://www.youtube.com/watch?v=0PKuNJujMYw
Чудесно клипче! Препоръчвам на всички да го гледат. Изкарах го от скрития текст, защото сега е времето да се информираме за столчетата и да изберем подходящи. Бебе под годинка обърнато напред, или непоставено в столче, е застрашено от сериозни травми дори при рязка спирачка, да не говорим за инцидент.

За съжаление масово се отделя много време в проучване на количка, а после се взима столче от Карфур или Метро. Имайте предвид, че от столчето може да зависят здравето и живота на детето. И е ужасно важно, от бебета още да се научат, че няма вариант, "вози се извън столчето, защото много плаче". Точно както не бихте го пуснали да тича по улици с коли, защото много плаче. Ние примерно спираме, когато плаче, изкарваме го известно време и продължаваме после пак.

Аз лично смятам и двете ми деца да се возят назад минимум до 4 години. Но поне годинка е абсолютен минимум.

Последна редакция: чт, 08 яну 2015, 11:19 от ada_smiles

# 714
  • София
  • Мнения: 2 511
Аз не знам защо си мислех, че всички столчета трябва да се поставят така - назад?
Или поне тези, които вървят към количките 3в1.

Даже си мислех, че имат опция дали да са напред (при по-голямо бебе) или назад.
При количките 3в1 поне е така, нали? Защото ние сме се ориентирали точно към такава количка, едно заради това, че всичко е в комплект, и друго - заради това че кошчетата там би трябвало да се монтират само назад.

# 715
  • Мнения: 2 027
Shmatkofel на теб какво ти изписаха за хемороидите?Моите са външни и ми изписаха Флебодия.

# 716
  • Мнения: 687
Аз не знам защо си мислех, че всички столчета трябва да се поставят така - назад?
Или поне тези, които вървят към количките 3в1.

Даже си мислех, че имат опция дали да са напред (при по-голямо бебе) или назад.
При количките 3в1 поне е така, нали? Защото ние сме се ориентирали точно към такава количка, едно заради това, че всичко е в комплект, и друго - заради това че кошчетата там би трябвало да се монтират само назад.
Бебешките кошчета, които вървят в комплектите 3 в 1, са 0-9 или 0-13кг и са предназначени да се монтират само в посока обратна на движението. За съжаление някои родители решават да ги монтират наобратно, което е много опасно, защото първо столчето не е предназначено да се монтира така, а дори да е комбинирана категория, която може да се монтира по този начин (това са отделни столчета, невървящи с колички), то те не са тествани за физиологията на толкова малки бебета. Вече следващите категории столчета 9+кг имат различни варианти - само назад, само напред или с възможност за монтаж и в двете посоки. Но много родители местят децата си преждевременно в следваща категория и ги обръщат напред.

Отделно от всичко това, столчетата се тестват да покриват минимални изисквания, като би трябвало всички на пазара да са тествани по този начин. Някои фирми обаче избират да инвестират повече и да ги тестват с по-високи изисквания (по-висока скорост, манекени, при които се мери напрежението при повече точки и т.н.). Столчетата, които покриват по-високите критерии са по-безопасни, но обикновено са и по-скъпи. Допълнителни тестове правят ADAC например, а най-тежкият е скандинавският Plustest и т.н. При избора на столче е добре да се провери дали е положило по-тежките тестове и с каква оценка ги е издържало.

# 717
  • Мнения: 1 399
Аз имам сега едно въпросче , на което вече ми отговориха в НОИ , но да питам и тук по запознатите. Интересува ме, времето през което съм в болничен зачита ли се за трудов стаж за майчинство? Тъй като има изискване да имаш 12 мес. трудов стаж , а аз ще ги имам само , ако се зачита болничния.

# 718
  • Мнения: 479
Ей това за столчетата е ново, аз и без това не съм го избрала. Знаем само, че искаме да е с isofix, за да е по safety. A да питам разрешено ли е да се слага на предната седалка столчето, че като съм сама  в колата ще ми е трудно да виждам какво се случва отзад?

vstoilova, аз не мога да ти отговоря на въпроса. Но вчера в системата на НОИ ми направи впечатление, че изчисляват прогнозното майчинство и взимат 24 месеца назад.

# 719
  • Мнения: 687
Ей това за столчетата е ново, аз и без това не съм го избрала. Знаем само, че искаме да е с isofix, за да е по safety. A да питам разрешено ли е да се слага на предната седалка столчето, че като съм сама  в колата ще ми е трудно да виждам какво се случва отзад?
Освен столчето и в колата трябва да има изофикс, което предполагам знаеш. Ако вземете столче, което се монтира само с изофикс, трябва и предната седалка да има изофикс, за да го сложите там и при всички положения да се изключва еърбега на предната седалка, когато бебето е отпред. Ние държим сина ми отзад, като сме сложили огледало, за да мога да го виждам. Ето от този тип: http://www.ebay.co.uk/itm/Diono-Sunshine-Easy-View-Baby-Rear-Bac … New-/271176041995

Общи условия

Активация на акаунт