Мартенче закрачи вече, с мама ходят надалече!

  • 49 271
  • 400
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 91
Радева, пак Карина за заспиване се гушка в теб. Аз и това не получавам. Деница от както се е родила никага, ама никога не се е гушкала в мен. Дори, когато падне и заплаче, аз искам да я гушна, а тя ме бута с ръце. Повтарям да ме гушне и показвам аз как гушкам баща й - НЕ и НЕ  Joy Като стана на 7,8 месеца страдах, че не иска да ме гушка, сега вече свикнах с това. Иначе и тя постоянно казва "тати" и то с такова ласкателство и подмазване, че сърце да ти се разтопи. А"мама" е само като е гладна и като й се спи и то в повечето случай и реве. Това е положението! Може би наистина ако имаме момченца ще са по-привързани към нас майките Simple Smile

# 316
  • Мнения: 18
При нас положението е: мама я няма =апокалипсис:) Досега никога на никой не съм я оставяла и може би затова е толкова привързана. Дори сутрин като се събуди ми се смее от кошарката и в момента, в който тръгна към банята се къса от рев докато не се върна. Обича да се гушка-слага глава на рамото ми и с ръка ми хваща косата и така може във всяка ситуация да се успокои. Свиква много бързо с непознати, но винаги ме търси с поглед.
Мисля, че ще го израсте Simple Smile

# 317
  • Мнения: 6 764
Здравейте Simple Smile

Да ви кажа, оправи се времето и сме по цял ден на площадката. С това започнаха и ситуациите, в които досега не съм попадала. Малката обикаля цялата площадка, разбира се има и други деца и по-големи, които в момента ядат нещо. Лепна се за една пейка, на която бабата на едно дете беше оставила някакви дребни соленки, тя посегна, аз я дръпнах....но бабата и навря пакета в ръцете, за да си вземела.... То хубаво, ама тя такива храни досега не е яла и знам ли какво има вътре. После ходи все натам и накрая на обяд отказа да си изяде манджата.  ooooh!
Някакви деца все прииждат и буквално и взимат играчките от ръцете. Разбирам, деца са. Но родителите им не реагират по никакъв начин. Трябва ли аз да казвам на чуждото дете да върне играчката на моето, което в момента плаче. Много тъпо. Не ми е удобно да си взема нашата си играчка  Joy Едно момиченце взе на Карина топката. Тя много си я обича, посегна няколко пъти с ръчички да си я вземе, но момиченцето беше по-голямо и не я дава. Майката седи, гледа и нищо не казва. Кажете ми вие как реагирате в подобни ситуации? Редно ли е аз да посегна и да си взема нашата си топка от ръцете на детето? Карина като посяга към чужди играчки, не и позволявам да ги взима.
Вече ще ходим на по-спокойни места. Тази площадка е хубава, но има много деца и е пълна лудница.

Аз се отказах да я пускам на ясла от септември. Мислих, мислих, много ще е малка още. Пуснах документи като посочих да започне да участва в класирания от януари 2016. Така до март, може да я приемат. Април ще се връщам на работа.

Това от нас и нашите "драми"  hahaha

# 318
  • Мнения: 18
Точно такава ситуация имахме и ние и не знаех как да реагирам, родителите сякаш се правят, че не виждат и не се намесват или подвикват отдалеч и пак се обръщат, а аз се чудя как да не създам конфликт и двете деца да са доволни. Лошото е, че име моменти, в които реално я застрашават- бутат я, дърпат и т.н. А пък не искам да свиква като мен и винаги да отстъпва Sad Опитвам да говоря на другите деца, да им обясня, че тя е по-малка, ама май през едното влиза, а през другото излиза. Ще се радвам да чуя съвети от по-смелите мами Simple Smile
Давате ли хляб на децата?

# 319
  • Мнения: 174
И ние вече се сблъскваме със същите проблеми , от 2 седмици прави и сама крачки , та вчера беше и първото падане по очи , хем гледам навън все да я държа . Аз давам солети и бисквити , винаги имам в чантата , ако се появи някоя баба със зрънчо , за сега и отвличам вниманието ,макар и трудно . За играчките ... Краси ходи да ги взима от другите деца  Joy нахална е , но я уча да ги връща и веднага я подава пак , от другите майки също виждам същото учат своите деца да си споделят играчките . И така при нас има разбирателство , по-добре да го види за малко , че иначе ще се тръшка , не сме имали драми до сега.

# 320
  • Мнения: 780
Малката все още не е проходила, но и ние сме на площадката всеки ден. Постилам и едно одеяло и тя там си играе. Давам крекери, солети и нямам грижи. Вече не се притеснявам да и давам храни, които не е яла. За кога да чакам? Имаме тука едно априлско бебе вече си яде от общата храна вкъщи. Хляб и давам от около 2 месеца, но го препичам винаги.
Относно другите деца и при нас идват, но не се е случвало да са толкова нахални. Единствено веднъж и изядоха всички солети, но това все пак е храна...какво да кажеш на дете.
Нямам търпение да проходи вече, но краката и меки, меки!  Mr. Green

# 321
  • Мнения: 6 171
Нашия юнак,вече крачи смело чак бърза hahaha На детския парк нямаме проблеми за сега,той нашия си е нахален и не отстъпва на по-големите да го бутат-дори ги плеска Shocked И ние вече си хапваме хляб,солети без сол-Хрус-Хрус синия пакет,бисквити Житен дар,абе май от всичко по малко

# 322
  • Мнения: 91
Здравейте и от нас. Ние вчера имахме малко проблеми в парка. Като цяло целия ден Деница беше намръщена и кисела. Може и да е заради това, че сутринта вчера й сложиха ваксината за шарките, но пък лекарката каза, че е най-леката от всички, а й се слага горе в ръчичката.
Отидохме на люлките и там имаше едно по-голямо момиченце  с плюшено мече. Нашата кукла като го видя и започна да протяга ръчички да го взема от нея. Тя пък взе да се тръшка и да плаче силно. От там и Деница се разрева....Чудооо. Отидохме на друга алея в парка, видяхме познато детенце. И двамата започнаха да плачат за играчката на другия. Целия ден беше така. А с нас винаги е любимата й топка и други дребни играчки. Никога вкъщи не е проявявала интерес към която и да е плюшена играчка. Явно чуждите играчки са по-интересни и затова децата искат да ги вземат. Хубавото при нас е че Дени ги връща като й кажа, но някои дечица не искат да връщат и се започва едно реване. На мен също ми е малко неудобно да си поискам играчката на детето обратно, но така или иначе родителите реагират дори и след като е започнал рева  Joy Така ще е в парка.
Относно соленки, крекери, солети и прочие. Аз не давам на Дени навън, защото тя не може да ги яде само с двете си долни зъбчета. Вкъщи си хапва бебешки бисквитки само (те са по-меки), но навън не проявява интерес.
Прекрасен ден на всички Simple Smile

# 323
  • Мнения: 174
Само да вметна , че не сам им нужни много зъби да дъвчат . Жив пример е моята мома , която все още няма зъби , нито един и дъвче доста добре, ябълки , солети , хляб , краставица. На манджите им се мръщи , но тях ги пасирам все още , но не до гладко , да свиква да дъвче , не да гълта като фитка  Joy

# 324
  • Мнения: 6 764
Хляб давам отдавна, от нашата манджа яде, вчера яде кекс следобед. Тази сутрин отказа попарата и също яде кекс. Но знам какво съм сложила в кекса и другата храна. Нямам проблеми да дам нещо, но искам да знам какво има вътре. Тя прави алергии от някои съставки, а и като бебе имахме екземи поради АД. Затова съм много критична към разни подадени ей така неща. Разбирам, че е малка и е нормално като види да си поиска. Но аз преди да предложа на някое дете, питам майката яде ли това. А някои родители направо и слагат в ръчичката. Онзи ден и отчупиха кроасан с шоколад  Shocked Виждат я, че се задава и хоп дават хората. А мойта хубостница все "ам ам ам" повтаря. Гладна милата, храна не видяла  Laughing
Тя ходи като ураган, ако посегна да я хвана ме бута. Дори се е случвало като все пак я хвана за ръката, обръща се да ме хапе  Shocked Настилката е от тези удъропоглъщащите. Падала е, надига се и си става. Като е асфалт я държа дискретно за качулката, че да не обели носа.
Ще и поръчвам сега сандали. Харесах едни в ибей. Чудя се само кой номер, че до края на лятото да ги носи. Сега носи 20ти номер или 5 по UK номерацията. Май 5 и половина ще пробвам, че цял номер по-големи ще се спъва  newsm78

# 325
  • Мнения: 174
Момичета , аз съм скапана , с това ходене ще ме довърши Краси . миг спокойствие нямам , все за ръка и ме води на някъде . Вече едвам и сменям памперса през деня, иска само да ходи и с гърнето малко крачка назад , не мога през деня да я накарам да седне и започна след обяд да ака на памперса , дано след като проходи се променят нещата. Едва 21:00 а аз мисля да си лягам

# 326
  • Мнения: 303
titinq и аз съм така ,но няма как по цял ден обикаляме няма умора това дете спирасе единствено когато и се доспи много ми енергична ,то няма лошо разбира се нека да бъде живо дете  ,но ми взима всички сили а сега ,като съм и болна ми идва да заспя права . Все пак  гледам да не се оставям на умората и да крада време за себе си ,да готвя мен това много ме разтоварва ,да разходя и да играя с кучето такива неща .Radeva-87 според мен на такива хора си попаднала ,въпреки че имам наблюдения колкото по големи стават децата толкова и не ги наглеждат и не си играят с тях ,според мен това си е до човек . За Хапването на площатката винаги гледам да имам солети, бисквитки ,или нещо такова  и когато някой и предложи нещо което аз не одобрявам го замествам с нещо наше . Относно играчките я уча да споделя и останалите майки около мен така правят "ти ще го видиш малко после еди кое си дете и то ще си играе с него малко  и така ''

# 327
  • Мнения: 413
Четa ви,че дaвaте солети,бисквити.Моето момче от всичко се дaви.Единствено гризките понaся донякъде.Кaто се зaдaви и си повръщa всичкaтa хрaнa,която е погълнaл и aз не смея все още нищо дa дaвaм.Кус кус яде донякъде и нaтрошеното сирене,инaче пaсирaм.Докогa ще е тaкa не знaм.Вече по - уверено вървим нaвън,но все още го държa с кaишкa,че кaто зaлитне дa го спaся.

# 328
  • Мнения: 174
Четa ви,че дaвaте солети,бисквити.Моето момче от всичко се дaви.Единствено гризките понaся донякъде.Кaто се зaдaви и си повръщa всичкaтa хрaнa,която е погълнaл и aз не смея все още нищо дa дaвaм.Кус кус яде донякъде и нaтрошеното сирене,инaче пaсирaм.Докогa ще е тaкa не знaм.Вече по - уверено вървим нaвън,но все още го държa с кaишкa,че кaто зaлитне дa го спaся.

 От теб зависи да предлагаш по често неща за гризкане , не знам на кое викаш гризки , но можеш да даваш парченца плод , солетки или бисквитки , сухарчета , да си гризе , ако ядем вкъщи и не се е разкривила много първо предлагам не пасирана манджата и 2 лъжица да хапне пак е нещо , ако не и се дъвче тогава пасирам . Трябва да свикват вече с нормалната консистенция на храната , лека по лека не изведнъж на големи парчета . На братовчед ми който е на 4 години все още му се пасира и в градината не яде много , защото няма кой да се занимава с него , затова аз гледам да си я уча моята , пак казвам и без зъби си дъвче детето

# 329
  • Мнения: 373
Момичета, здравейте! Аз имам голям проблем с  Алекс и незнам някой сблъсквал ли се е изобщо с това. Предлагам му храна, а той само до като види храната в купичката още преди да я е опитал и започва да му се повдига. Хапва две -три хапки и до там. Понякога даже връща самата храна още преди да я е глътнал. Не е надавал от много време и все си стои на едни и същи килограми. Какви ли лекари не ходих , какви ли не витамини за засилване на апетита ли не давам няма и няма. Не яде това дете и това е. Същевременно с всичко това, за да е и пълна програмата от седмица насам честотата на изхожданията намаля. Ака с рев и целия се изпотява докато се мъчи да се напъва. Пие вода, давам прясно мляко, айрян вече свикна да пие. Четох за магнезии, давам и магнезии. Уж от преди няколко месеца нещата се бяха оправили и сега пак назад тръгнаха. Пробиотика съм го спряла, иначе давах БиоГая. Изписа се много трябва ли или не трябва да се дава всеки ден и т.н.Моля Ви ако някой е имал такъв или сходен проблем да сподели. Аз вече съм се изчерпала да търся решение. То не бяха болници, педиатри, натуропати,диетолози решение няма. Детето не яде.Иначе си дъвче давам намачкана храната. Давма му да опитам от всичко което аз съм готвила и смятам, че може да яде.Проявява интерес, но.... хапне 2-3 лъжици/вилици и това е.Иначе е енергичен, лази, търкаля се, весел е, комуникативен даже се мъчи да се изправя на стената.Не очаквам да ми дадете решение на проблема, а просто съвет от сходен опит ако имате такъв.Правя му кус-кус, попара, грис,кифличка,мляко (кисело или прясно) с бисквити, понякога и каша. За обяд му правя супички,яхнийки,зеленчуци на пара, риба, яде и вътршеността и на лозови сърми, ако направя. Хапне малко и клати глава, че не иска.

Общи условия

Активация на акаунт