Искам да кажа ... (16)_22.12-28.12

  • 37 969
  • 724
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 14 654
На мен историята с ушите ми е смешна  Simple Smile  И наистина бульонът от тях е много полезен, стига човек да обича тези неща. Моят кум ми е разказвал как е махал косми от зле почистени уши с епилатора на приятелката си, може би и за крачета ще стане.

# 406
  • Мнения: 12 999
Янечек, ще сваля филмите, благодаря! Това с епилатора е идейно, моя така стои, откакто игра лазерът, та ето как мога да го вкарам в употреба Simple Smile Аз не знам как се правят крака и уши, в едно заведение в града ни ги правят ушаците страшни, та не съм се занимавала, аз всичко дето носи чесън обичам:) Само шкембето не много, ама мъжът ми и Жаки поде два пъти седмично си сърбат чорба:)

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 40 836
Да ви питам пак...относно фейсбук- как мога да скрия снимка,т.е. като публикувам снимка и я хареса моя приятелка,не искам нейните приятели да я виждат...може ли да стане newsm78
Да, може да стане. Още като качваш снимката можеш да зададеш дали е публична, дали само за твои приятели, или за приятелите ти + техните приятели. Мисля, че може и да зададеш кой да я вижда освен......и тук избираш ти
Уж така направих...сложих отметка само на приятели,ама незнам дали това означава,че техните приятели няма да виждат  Rolling Eyes Нали в дясно има лента(над чата),където се появяват последните дейности...т.е. еди кой си постнал това или харесал снимка на някой...

# 408
  • Мнения: 4 500
Някой хубав трилър дали можете да ми препоръчате  Hug
Последно гледах "Кожата, в която живея" - много силен, но тежък филм, поне за мен

# 409
  • Мнения: 10 552
Янечеккк, имаш ли си работа бе жена Mr. Green, освен да вадя епилатора за втори дубъл. Чак тогава мъжът ми ще ме изкара на балкона заедно с ушаците. Той такива неща не харесва, също не обича и разни шкембета, дробчета и прочее.
Допълвам, че и език купихме, до него не съм стигнала още Blush

# 410
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Дано утре пътищата са разчистени, че хич няма да ни леко пътуването от единия край на България до другия.
Моят мъж го чакам да си дойде от път. От Банско. Последно се чухме, когато беше минал Нова Загора и каза, че пътищата са сухи.
А утре ни очаква обратния път.
Вчера правих чийзкейка на Белинда. Фурната нещо се е повредила-уж нагласих на 180 градуса, а след няма 20 мин проверих-половината беше станал кафяв.  Twisted Evil Трябваше да обръщам кейка, че отзад пече силно. Но го хванах преди да изгори де.
Да попитам с какво ги мелите бисквитите?

# 411
  • Мнения: 10 552
Да попитам с какво ги мелите бисквитите?
Аз бисквитите ги меля с кухненски робот, когато са по-голямо количество. Когато ми трябват 2-3 бисквити за покриване на бисквитена торта ги слагам в плик и върху дъска с клъцник (ето това, дето се счуква чесъна: https://hrupkavo.wordpress.com/2010/08/16/%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0% … 0%B8%D0%BD%D0%B8/) чукам върху плика и ги натрошавам, ако не ме мързи слагам ги в буркан и отново с това оръдие на труда ги начуквам на трохички, но буркана после трябва да се мие, клъцника също, пък плика се изхвърля и чиста работа, няма нищо за миене Peace

# 412
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 203
В СИ България сме. Още вали. Дано поне спре.

Не купувам и не ям ни шкембе, ни крака и уши. Сланинка обичам, обаче Simple Smile
Не бих си дала епилатора на мъж за каквото и да е!

Свекървата вече пече петела с картофи във фурната - домашен, тя си ги гледа и храни, не със смески и изкуствени храни.

Весел празник!

# 413
  • Пловдив
  • Мнения: 23 739
Уши се приготвят от опитни хора Simple Smile Но това с епилатора е забавно.

# 414
  • Варна
  • Мнения: 6 329
ЕлиТ, то и ние сме там, ама явно вие сте още по-на север. А само на 50 км от нас обикновено е друга България. Дъждът поне спря днес.  Лек път утре!

black cat, мерси. Трябва да си накупя някои уреди и да не напускат дома, че с тези квартири забравям кое къде съм занесла. Вчера даже кремът го бърках с пасатор. Не открих миксер.  Crazy Но пак стана.
Бисквитите вчера ги троших с пръсти-дори хаванче не намерих. И сега имам две пришки на палците, от "умност".
Милото като ми види лепенките на пръстите, ще познае веднага, че нещо съм се вихрила в кухнята.  Blush
Да ви призная нещо-взех един тефтер от детето и ха видя някоя лесна и вкусна рецепта тук, ще записвам. Чийзкекът ми е първата рецепта.  Simple Smile

# 415
  • Мнения: 11 010
Само веднъж съм яла уши. Бяхме в заведение и някой от компанията ги беше поръчал. Изглеждаха много добре, а на вкус се оказаха още по-добре. Тук да уточня, че първо ги нападнах и след това попитах какво ям. Simple Smile Ако предварително знаех, че са уши, като нищо да пропусна. В домашни условия не се наемам да готвя уши, крака, опашки.

# 416
  • Мнения: 10 552
Стейси, като студенти кълцахме чесъна с бутилка от кола 0,250, така че и със шише става Peace
Аз редовно правя кексове с пасатора, защото робота има три пъти повече неща за миене, даже като се замисля пасатора ми е най-използвания уред от всички джаджи.

# 417
  • Варна
  • Мнения: 6 329
ЕлиТ, като написа за петела се сетих, че моят половин петел си стои още във фризера. Така и не разбрах колко часове ще ми трябват, за да го сваря и се отказах днес да посрещам с него половинката. Май ще го подаря накрая.

Тюх, сега се сетих, че поне преса за чесън имам вкъщи-можех малко по малко там да ги размазвам бисквитките. И за бутилка не ми хрумна, вярно, че пак щеше да свърши работа. 

# 418
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Хващам последния момент да ви честитя Рождество Христово и Стефановден!
Късмет и здраве за всички ни  Hug

Казвам,че съм си забравила паролата и не можах да се включа от телефона, но ви попрочетох тия дни.

Днес се върнахме от Боровец, тъкмо като заваля снегът  Crazy Ама,моите успяха криво-ляво да покарат ски 3 дена. По-натам-пак  Wink
Голяма навалица си беше и много чужденци-гърци,македонци. Не са ми любими зимните курорти хич  Crossing Arms
Жаклин,казвай кой и къде ви е хотелът да го напъплим  Mr. Green От това, което прочетох, добре се грижите за гостите си   bouquet

Моят син иска пуйка, та му обещавам за НГ. За сефте ще ми е да приготвям пуйка  Rolling Eyes, дано я умеря!

# 419
  • Мнения: 2 138
Силвия, един разказ е това, чела съм го, ама ми бяга автора ... Но е много интересен, сега ме запали да го изнамеря  Laughing

Намерих го, Стивън Кинг е http://chitanka.info/text/9452-druzhestvo-otkazvane-s-garantsija
Grinning
Мерси, този е. Интересното е, че повечето от разказите в Нощна смяна съм ги чела, но не и този. Или съм го пропуснала, или не го помня,или са били включени в друг сборник.
1991-до 1996 купувах всички книги на Стивън Кинг. 1997 ни обраха апартамента и ми взеха цялата поредица. Плюс някои на Лъдлъм и Агата Кристи. На Лъдлъм сигурно са имали някоя от книгите за Борн, та бяха отмъкнали само 2 от книгите.

Общи условия

Активация на акаунт