Дядо Коледа за всички, носи ярки 2 чертички - Бъдещи мами над 35

  • 28 625
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 532
оооо писах и се затри
Хана, по-добре е да се внимава с натоварването на коремните мускули. Просто ще се пазиш и всичко извън Лора, ще прехвърлиш. Не знам как е след лапаро, след коремна е просто болезнено да се вдига. Иначе няма как да се отворят дупките според мен.

Я дайте идеи за заглавие.

# 706
  • Мнения: 1 933
Уанче, аз зашо ли си помислих, че скоро си на концерт...  newsm78
Майчинството при нас е 16 до 18 седмици след раждането. Не съм сигурна как стои въпроса с болничните преди раждането. четох, че може да си взема (ако ми го дадат де) нормален болничен преди раждането и после 16те седмици. Оше не съм съвсем наясно, но ше попитам в четвъртък като отида на преглед. Иска ми се от средата на април да си остана вкъши, но не знам дали ше ме огрее.
(Извинете ме, но ползвам кирилизатора на бг мама и така и не намерих къде е буквата шт, та карам на ш вместо нея  Embarassed...
Не съм длъжна да уведомявам работодателя си, че съм бременна (вече го уведомих), а те нямат право да ме уволняват до след изтичане на майчинските. Нито имат право да ми вземат дни от отпуската ако ми се налага да отсъствам. Ако след изтичане на майчинските искам да си остана вкъши, или ше трябва да напусна или да си пусна неплатен (и то пак ако работодателят ми се съгласи). Та ше ги мисля подробностите малко по-нататък...

# 707
  • Мнения: 1 933
януари сняг и студ сковали, но пък втората черта на теста пари, пари  Joy

# 708
  • Мнения: 13 965
Сега осигуровките се внасят до 25 число, а не до 10, но зависи от работодателя де. Магнет, бях чула че вече нямало да искат декл 1 за да плащат, но не съм много сигурна. Една колежка, която е работила в НОИ казва, че нямат пари и затова си измислят оправдания...

# 709
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Пуси  Hug , ако имаш хубава работа и се чувстваш добре може и до по  късно да работиш .

Тук всеки родител има право на 240 календарни дни, част от тези дни може да се вземат и преди раждането на детето . Тези 240 дни може да се ползват до навършване на 12 г . Може да се прехвърлят 180 от тези 240 един на друг, 60 са непрехвърляеми .

# 710
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
Коте ще пиша какво е станало, макар че се надявам докато ме регистрират да ми мине Simple Smile, че и тук е една галимация с прегледите, ако личния не може да се справи те праща на специалист за което чакаш писмо в рамките на 2 месеца  ooooh!

Майка ми се обади че днес най - после са си получили коледната картичка от 13.12 до 5.01 е пътувала  Thinking

# 711
  • Мнения: 1 933
оооооо, Уан, за 240 дни мога само да си мечтая...
Работата ми е хубава, НО е свързана с много пътуване. Миналата година до края на м. април имах вече 34 полета... Освен това шофирам по 52км (около 45мин ако няма задръстване) в едната посока всеки божи ден и започна да ми писва...
Разговор с шефа на тема какво ше правя след изтичане на майчинските все оше предстои. Аз вече казах, че не искам да пътувам и предпочитам да остана в офиса. Ако има как да работя част от времето от вкъши, пак би било добре. А освен това искам да опитаме и за второ макс. бързо след като се роди дъшеричката ни... Но какво ше стане и какво ше измисли шефа ми, не знам. С ММ говорихме дори да си остана вкъши и да си гледам детето, а след 3тата година ако искам да си потърся друга работа. А това с търсенето леко ме стресира - търсила съм си работа като бях на 22... Досега все са ме викали да отида в тази или онази фирма и писането на мотивационни писма, СВ-та, ходене по интервЮта и тям подобни са ми непознати и не мога да си се представя на интервЮ за работа на 46... Та обшо взето съм в някакво безтегловно положение в момента, но не се и безпокоя особено.  

Ели, това с прегледите и скоростта ми е ужасно познато... Мери ли си кръвното? Пиеш ли достатъчно вода? (дано не звуча като майка ти  hahaha )

# 712
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Пуси, явно си търсен специалист и няма да ти е проблем намирането на работа  Hug ! Вие в БГ ли правите опитите?

# 713
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
Коте апарат за кръвно нямам, а и точно сега не мога да купя, но пък ме подсети да ходя да си направя следващата доза чай Simple Smile

Утре ще ги питам на рецепцията за колко време става регистрацията, дано да е бързичко.

# 714
  • Мнения: 1 933
Да, в Бг правихме опитите Уанче. Направихме 2 опита тук и се преместихме в Бг. ММ дори съжали, че сме загубили време и ужасно много пари тук. Здраве да е, нали сега чакаме Simple Smile
Мойте работи са все Божа работа... Така се случваше..., не се оплаквам  Wink

Ели, а дано на 14 да си свежарка и ако можеш, да се видим  Hug

# 715
  • Варна
  • Мнения: 7 147
То сигурно ме забравихте вече, ама аз да ви честитя Новата Година все пак... Искам всички, ама всички тука да сме с бебешки лентички тази година....  Praynig

# 716
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 303
Кали как ще те забравим  Hug  ти как си  Simple Smile

# 717
  • Мнения: 5 037
Предложение за заглавие;
"Късмет изтеглих за Новата година-сърце под моето да има

# 718
  • София
  • Мнения: 10 704
Сега осигуровките се внасят до 25 число, а не до 10, но зависи от работодателя де. Магнет, бях чула че вече нямало да искат декл 1 за да плащат, но не съм много сигурна. Една колежка, която е работила в НОИ казва, че нямат пари и затова си измислят оправдания...
Да срока е 25- то число, но аз визирах моя случай кога ще ги подадът. А за декларация 1 инфото ми е от днес от НОИ и то не от просто служител.

# 719
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Магнет, специално днес като писа за твоя проблем, проверявах наредбата, ами няма промяна  Thinking Има едни промени от декември 2014, които са в сила от януари, ама не са за това http://lex.bg/laws/ldoc/2135514771 виж и ти, да не би да пропускам.

Шери, страхотно заглавие  Peace

Общи условия

Активация на акаунт