Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 4

  • 86 445
  • 738
  •   1
Отговори
# 375
  • Варна
  • Мнения: 11 340
kalei Hug

# 376
  • Мнения: 41
Благодаря ви за коментарите, бяхте ми супер полезни. Сега ще погледна слинговете да се ориентирам.  Simple Smile

# 377
  • Мнения: 23
дам, благодаря, Нощни очи, за отговра.

Краищата винаги остават по-хлабави, не знам защо.
по средата се опъва добре а в периферията плата
остава така, уж го подгъвам за да се опъне, но пада отново.
може би самия слинг е такъв, а може и аз още да не знам как:) даже по-скоро второто

Ами час и половина..тя къщната работа си е доста и немалко време отнема,
а като съм сама, кой да ми я свърши...затова и се надявах слинга да ми помага.
А вие колко време прекарвате с бебето в слинга? Колко е много за вас?

Няма да се отказвам де, ще пробвам май и другите слингове...мислех че този ще е най удобен,
но виждам, че другите също имат предимства, като лесно сваляна на бебето например,
вече въпроса е със средствата докъде ще стигнем, но тук ще си се оправям както мога:)

Още едно въпросче. Ако отида да си купя плат сама да си направя слинг шал
от нетъкания вариант - какъв плат да искам на продавачката? Какъв е
термина за този вид плат, те си имат имена, но кой ти ги знае Simple Smile
Още веднъж благодаря:)

# 378
  • София
  • Мнения: 39 766
Анелийка_, моя син го нося в слинг от 2-месечна възраст. Не съм забелязала да има привикване към носене.

Аз си мисля, че е хубаво да носите, гушкате, спите заедно докато можете, защото после порастват Simple Smile И сега сина ми от време на време тича и казва "мамо, гушкай ме", но е тежък Simple Smile Обикновено седим гушнати на фотьойла когато гледаме някой филм Simple Smile

# 379
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
А вие колко време прекарвате с бебето в слинга? Колко е много за вас?
Няма "твърде много".  Mr. Green Може и по 24 часа да се носите, ако имаш сили и желание. Нормално е разбира се да се измориш, особено, ако от скоро носиш и нямаш тренинг.

Нося понякога по 2-3 часа без да свалям. На ден ми се събират по много часове, не съм засичала точно. Понякога по цял ден се носим, друг път цял ден не ползвам слинга и се разнасяме на ръце. Зависи от много фактори.
Също върша домакинска работа с бебе в слинга, но на малки порции, не виждам смисъл да си давам твърде много зор. Whistling

За плат - много е трудно да ти кажа какъв да търсиш. Много е сложно това с платовете по нашите ширини. Без да пипна не мога да те насоча много-много.  Rolling Eyes Но принципно ленени тъкани платове са удачни. Хубаво е да е плътен, но не дебел, за да може да се връзва удобно и лесно, без да ти прорязва раменете.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 677
Да се запиша и аз, взех си еластичен слинг шал, чакаме бебето  Laughing
Механизма на връзване вече ми е ясен, само правилното позициониране на бебето ще издокосурим, като дойде самото то  Laughing

# 381
  • Мнения: 65
Момичета, някой има ли впечатления от слинг-пауч Me & Marc?

# 382
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Анелийка_, сина ми го нося от двуседмичен, като паралелно с това си ползвах и количка - избирах според ситуацията Simple Smile Никога не е протестирал за возилото/носилито си hahaha
Дъщеря ми е друга бира - тя в  количка не стоеше, освен ако количката не стой на едно място, абсолютно неподвижна hahaha И това от самото начало Simple Smile
...Но пък с нея пътуването беше в пъти по-лесно, защото казуса дали и ако да, къде ще сложим и количката не съществуваше hahaha Е, карахме си я в багажника, когато таткото я гледаше, докато аз бях на очни, но носеше малката в слинга, бутайки количката и когато отидеше в парка, я слагаше в количката да спи, а той си четеше книжка на пейката Heart Eyes За жалост, с нея, аз така и не успях да го практикувам това упражнение  Joy

Plamenkaaaa, напоследък - все по-малко Sad
Различно се носим - имало е дни, в които сме се носили по 8-10 часа (при планинските преходи - аз нося малката, а таткото - баткото, когато се измори), имало е и такива, в които изобщо не е слагана в слинг Simple Smile
С баткото пък носенето беше още по-незадължаващо - той си ползваше акитвно и количката, та според ежедневието - и носенето Simple Smile

# 383
  • Мнения: 106
Момичета, има ли някоя от вас, която е носила с Боба от много малко бебе? Интересно ми е кога махнахте възглавничката за новородени. Моят бебко стигна и мина килограмите препоръчителни за махането й, но някак не му е комфортно без нея (може би защото расте повече на ширина Simple Smile).
А за количките - взехме една под наем да го пробваме как му се отразява. Хареса му много да спи в нея, така се справям с приспиването у дома. Един път реших да изляза с количка обаче - е много зор беше. Първо сваляне по стълби, после високи тротоари, като пресичам няма видимост...абе не е за мен, освен ако нямам помощник - количка. И добре, че не спеше като се прибирахме, защото трябваше или да го събудя или да обикалям квартала, докато се наспи, за да го измъкна от возилото. На дечко му хареса, но определено раницата е "моето нещо".

# 384
  • Мнения: X
Аз съм носила от около 2-месечна възраст; моделът ми беше 3G, който е без възглавничка, а самият панел се смалява за по-малко бебе, но не сме ползвали тази опция въобще. Детето беше около 4-5 кг.

# 385
  • Мнения: 106
Явно и тук си е до бебе, като повечето неща. Ще го чакам да му стане удобно. Simple Smile

# 386
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моята дъщеря е долу-горе колкото твоето детенце и в Боба-то без възглавничката ѝ е добре. Тя е някъде около 6,5 кг и 64 см. В момента ѝ е тамън, пробвах преди няколко дни. Не е въпрос на килограми дали и кога ще се махне, а на останалите габарити на тялото.

Ако искаш би могла да снимаш как е със и без възглавничка да видим дали нещо не е както трябва. Всъщност какво точно имаш предвид под това, че не му е удобно?  Thinking

Ето снимка от преди две вечери с мадамата в Боба-то:
Скрит текст:

# 387
  • Мнения: 106
Хехе, страхотно фото Simple Smile И габаритите на бебоците са ни относително еднакви, че даже и Боба-та. Неудобно ми се струваше, че му е, защото се въртеше се и се избутваше "да излиза", а обичайно раницата му е любима и си кротува и спи. Като върнах възглавницата се успокои. Що се отнася до позициониране - не намерих разлика аз лично като гледах. Ще пробвам да се самоснимаме Simple Smile

# 388
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря!  Heart Eyes

Може би да е нужно да пренастроиш коланите, когато е махната възглавничката. Може и да се държи така защото усещането му е ново и да има нужда от време да свикне, а може и да е просто съвпадение. Щерката също понякога се опитва да се избутва по начин подобен на описаното от теб.

Снимай за всеки случай, ако ти се занимава. Да отметнем със сигурност самото слагане в раницата.

# 389
  • Мнения: 106
Най-сетне се наканих да снимам. На първото фото е с възглавничка, на второто - без (и освен това недоволства и изпъва крачката, та малко трудно го хванах Simple Smile)
Скрит текст:
Скрит текст:
И още едно питане ми изникна сега - на гръб слагаме, когато бебко може да седи (поставен от мен) или да седне самостоятелно?
Хех, пък днес се разминахме с една непозната носеща мама из квартала и двете така си се зарадвахме на еднаквите раници Grinning

Общи условия

Активация на акаунт