Мъртва кост на китката - премахнахте ли я и къде?

  • 40 101
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 814
Merri An, ти много повече си преживяла. Сега си мисля, че само съм се хабила да ти пиша, но и на мен хирурзи ми махнаха тези мастни топчета.

# 16
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
 Hug  Напротив, аз ценя всяко друго мнение, защото е нещо преживяно, различно от моето, и предполагам, добронамерено. Изобщо не е било напразно, плюс това продължавам да смятам, че мъртва кост и ганглион не са точно едно и също.
Защото ганглионите си се махат в ортопедия.
А и това за паричката сега го чувам, не му пречи да опита.
 Hug
П.П. Аз съм расла в "медицинско семейство", при нас такива неща като бабини рецепти и хомеопатия са непознати, но като се попромениха и времена, и нрави, започнах да чета и за други методи, освен традиционните. Затова и в момента пробвам бабини илачи, защото оперативното махане си е ...интервенция, конци, болнични.....

Последна редакция: пт, 26 дек 2014, 20:09 от Merri_An

# 17
  • Мнения: 11 623
Hug плюс това продължавам да смятам, че мъртва кост и ганглион не са точно едно и също.
.....
"мъртва кост" в медицината не съществува като понятие - това, което описваш на детето си е ганглион http://www.puls.bg/health/news/news_3542.html

# 18
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Е аз съм на "ти" с ганглионите, както се оказа, но местния ортопед използва понятието "мъртва кост" и затова го вкарах и аз в употреба.
Ето, че има все пак нещо като понятие
http://www.dunov-knigi.com/martva-kost-p-3881.html

# 19
  • Мнения: 11 623
Казах, че не съществува като медицинско понятие, а не, че не се използва - посочих, кой е медицинския термин  Peace

# 20
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
 newsm78 Ортопедът си е медицинско лице отвсякъде.
Разбира се, това, че го използва, не значи, че е правилно.
Факт е, че е доста употребявано понятие.
Значи може и едно и също да е. Peace
Когато се занимавах с моят ганглион, още отначало това си ми беше диагнозата - ганглион.
Тогава изчетох доста.
После на синът ми казаха мъртва кост, реших, че е различно.... newsm78
Е, това не е толкова важно.
Ще видим обаче къде и дали ще го махаме. Peace

# 21
  • Мнения: 11 623
Сама казваш, че има място от което си доволна Peace Според мен не търси друго. Ако е от доста време мисля, че няма да стане без операция  newsm78 но не ви пречи да опитате и "бабешки" начини - проблема там е, че ако се спука и не се абсорбира течноста - ще стане по-голям, от там и следващата жирургична интервенция ще е по-голяма - както всичко друго и това си е до късмет и индивидуалност  Peace

# 22
  • Мнения: 24
Благодаря на всички за отговорите.
Две вечери правя една бабина рецепта с мая и бира - нещо като компрес с тази смес, но трябва да се прави повече време, а той след празниците се прибира на Сф....
Мислех си и аз за някаква като ластична превръзка /по-скоро нещо като наколенките, но на ръката - не знам как се казват Embarassed/. Предполагам, в спортен магазин би могло да се намери такова нещо.

В метъл магазините ги продават масово и се наричат накитници. Има и по сергии и арт магазини.

# 23
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Ladybird, eshil - благодаря.

# 24
  • Мнения: 24
Да не прозвучи като реклама, но можеш да потърсиш магазин "На тъмно" правят поръчки и онлайн. Може да си го носи под ръкава. Ако костта е по-нагоре, може да видиш за кожена ръквавица (половинка) с възможност да се стяга.

# 25
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Благодаря.
Разгледах,но гривните са гумени като че ли..... newsm78
Ще търсим нещо ластично.

# 26
  • Мнения: 6
Здравейте Simple Smile Баща ми има такова образувание на средния пръст точно под нокта. Днес бяхме на лекар и му казаха, че е ганглион. Посъветваха го да се оперира. Искам да попитам някои от хората, които са се подлагали на такава операция, дали са си правили хистологично изследване?
Благодаря Simple Smile

# 27
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Задължително се прави хистология.

# 28
  • Мнения: 6
Благодаря Simple Smile

# 29
  • Мнения: 35
Здравейте, знам че по темата не е писано отдавна и може би не е актуална, но не намерих друга по-нова!Преди три седмици ми премахнаха  оперативно ганглион на китката.Сега някак си ми седи издуто и искам да попитам на някой,който са му правили такава интервенция как е било след това!

Общи условия

Активация на акаунт