Да е здрава и щастлива Новата Година за мами и бебоци от Декемврийската дружина!

  • 34 708
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 109
Мерси, Ади.
Памперса в интерес на истината и на мен ми пропусна вече няколко пъти, но не го отдавах на самата марка, а на това, че може би е разхлабен. С каката нямах такъв проблем, почти докрай си бяхме с тях. На пуфис съм взимала от тези дето ги рекламираха -  fashion colection -също не са ми пропускали, ползвала съм и хъджис- от тях също бях много доволна. Но сега явно Памперс ще бъде заменен  Naughty

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 2 105
Нашето пъпче падна на 12 ден, точно като питах в темата и вечерта след банята изтрака на плочките Simple Smile. След това пак се подсушава със спирт и се поръсва със прах за рани - сулфатиацол или топоцин, а според една педиатърка в родилно -да се пръска с Оксикорт спрей.
Честито на Brit за дъщеричките, дано всичко лошо да е зад гърба ви вече.
А някой да е открил нещо ефикасно против колики? Капките май не вършат кой знае каква работа Sad

# 62
  • София
  • Мнения: 8 696
Аз стягам памперса, но изтича от ластиците покрай бедрата. Всеки ден сменям по 3 дрешки, заради опикаването.А имам един цял плик, неотварян. Ще го изтърпя и него и после ще взема по един малък пакет от други марки.
Иначе ми бяха дали на някаква марка  два памперса като мостра. Бяха симпатични, с лилавичко и някак по-компактни, събрани, от памперса. Но не помня марката, а и не съм я виждала из супермаркетите.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 2 105
На мен пък памперс ми е пропускал само от препълване. Ние сме още на #1 и ако през нощта не го сменя, на сутринта най-вероятно ще е изпуснал. На Пуфис имам мостри, но не съм ги пробвала още. От баткото помня, че бяха по-дебели от Памперс.

# 64
  • Мнения: 109
sunny-n  за коликите, ние засега се борим с або коликен и био гайа. Капките давам само през деня преди хранене, а пробиотика веднъж на ден. Не знам колко има ефект, но деня преди да дам капките Марти плака много, цял ден, че и през нощта, оттогава да чукна на дърво само се присвива, почервенява и изпъшква. Ако така ни минат ще е добре Simple Smile

# 65
  • Мнения: 42
Запис и от мен в новата тема Simple Smile Мимченце, благодаря отново   bouquet  Направо ти се чудя как намираш време покрай новата принцеса Simple Smile

Относно пелените за еднократна употреба - все още ползвам Памперс Премиум Кеър №1 и не ми е пропускал нито веднъж до сега. Не знам от какво зависи и защо при вас се получава така. Сменям преди всяко хранене като понякога прескачам веднъж вечер, че много ми се спи. Никога не са ми създавали проблеми.
Ади, и ММ постоянно ми се кара, че много ги стягам тези памперси и щели да й стискат на госпожицата. Прекалено грижовен стана изведнъж Simple Smile Така да им се радвам като се гушнат двамата  txtloves

За пъпчето - след като падна изкъпах София веднага във ваничката. Подсушавах със стерилен тампон и капвах около седмица по няколко капки 70% спирт на всяка смяна на пелената. Не съм слагала никакви лепенки, прахчета и спрейове.

С акта за раждане се занимава таткото. Ходи сам с моята лична карта и каза, че не е имало проблеми.
Аз имам питане относно ЕГН-то. Намирате ли някаква зависимост в последните 4 цифри на бебето с последните 4 цифри на вас и на таткото? Или само при нас има такова съвпадение!???

# 66
  • Мнения: 1 209
Sossy, на бебето още не е готов акта за раждане, но при баткото няма никаква връзка между нашите и неговото ЕГН.
За памперсите - при нас изпускаха отстрани на кръсчето, но това беше докато не му падна пъпчето, защото ги потъвах отпред.

# 67
  • Мнения: 11 028
Между нашите ЕГН и тези на децата ни няма никаква връзка.

В момента ползваме два вида пелени Pampers - Premium 1 и New Baby 2. Досега не са пропускали. Докато бяхме в болницата, му слагаха Molfiх. С тях също нямаше аварии.

# 68
  • Мнения: 110
Ние също ползваме Памперс и до сега нямаме никакви проблеми. Сменям ги преди всяко хранене (на 3 часа), защото ме е страх от запарване и от развитие на микроорганизми.
За коликите сутрин им давам по 5 капки Био Гая и по 4 капки в млякото Колив. Него го даваме по 6 пъти на ден, защото доктора ми каза максимум по 24 капки на 24 часа. И мога да кажа, че сме ОК с коликите.

# 69
  • Мнения: 42
Хм... интересно Simple Smile Последните 4 цифри от ЕГН-то на София са първите 2 от последните 4 на таткото и вторите 2 от моите последни 4. Ако ме разбрахте какво искам да кажа Simple Smile Явно е просто съвпадение  newsm78

# 70
  • Мнения: 110
ЕГН-то няма нищо общо с родителите. Последните цифри показват региона, в който е родено детето и колко деца от този пол са се родили преди него на този ден.
Това е сайт, в който може да проверите валидността на ЕГН-то: http://georgi.unixsol.org/programs/egn.php
При нас са ни разменили ЕГН-тата. В акта за раждане по-голямата са сложи ЕГН-то на по-малката и обратно. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 107
Lady, Brit, честити рожби! Да са ви живи и здрави!

Аз от Памперс съм много доволна. С каката смених няколко марки и установих, че най-много харесвам Памперс и сега ще си карам само с тях, не са ми пропускали никога, освен от препълване или ако съм ги сложила хлабаво.

За коликите давам Еспумизан, струва ми се, че има ефект, но Крис май няма чак толкова много колики вече, да чукна на дърво.

За пъпчето педиатърката ми каза, и след като падне, да продължавам със спирта, докато стане здрава кожичка без кървави следи или корички и после да мокря вече.

И при нас така се получи, че мъжът ми се занимаваше с документите - акт за раждане, болнични, епикризи и пр., не беше никакъв проблем.

# 72
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Честити бебчета на Лейди и Брит! Hug Да са здрави и щастливи! Hug  bouquet
Борис днес става на 1 месец. Heart Eyes Да почерпя за 1та ни месечинка. Hug

# 73
  • Мнения: 41
Честити бебоци на Лейди и Брит  Heart Eyes

Честита първа месечинка и на Мелина_3. Да са живи издрави всички бебоци и да растът щастливи и безгрижни  Two Hearts

И аз да кажа за памперсите ,за сега сме на Памперс премиум 1 и съм доволна не са изпускали изобщо.Със сина ми преди 5 години изпробвах почти всички марки на пазара ,защото той много пиеше вода и много често пропускаха .Най-дълго ми издържаха тогава Памперс ,сега вече може да са ги развалили ,незнам ,тепърва ще ги видя пак как ще са.

# 74
  • Мнения: 15
 txtloves stork-girl newsm30 Да се похваля и аз мами на 20.12 се роди моята кукличка Карина с тегл 3,410грама 51 см Simple Smile Справяме се успешно с кърменето и пълненето на памперси Joy

Общи условия

Активация на акаунт