Привет на бъдещите и настоящи мами от Велико Търново

  • 17 191
  • 274
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 353
Здравей Виржини!
Днес те видях on line и се учудих още ли не си родила,защото лентичката ти е след 40г.с.,не се шашкай всичко ще е о.к.!
Ти при кой ще раждаш и имаш ли уговорка с някой?Една приятелка също ходи при Ангелов,но той нали не работи в РО.Успехи  и стискаме палци да мине бързо!

# 76
  • Мнения: 73
Още си чакам Crossing Arms Аз по принцип съм малко припряна и това за мен е направо изпитание:) В понеделник ще ходя Ангелов да види какво става и има ли намерение бебокът да излиза скоро...Искам да посъветвам тези, които още не са родили, да излъжат близките си и да им кажат, че очакваната дата е по-късна, защото, повярвайте ми, така ще си спестите мноооооого нетърпеливи "досадници"на главата. Мен лично това ме натоварва и съжалявам, че не го направих, както ни посъветва един познат.
До скоро!

# 77
Здравейте, МАМИ(Великотърновски и други)!
Аз съм Горнооряховска мама на един много ревлив бебок на месец и осем дена. Радвам се, че има с кого да споделям радости и тревоги.
Желая успех на всички бъдещи майки!

# 78
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Моля за информация мамите от Велико Търново, които хранят или са хранили децата си на кухня.
Пуснах тази тема във форума за хранене, но нямаше отговори.

Интересува ме кога ги записахте, с какво бяха захранени, доволни ли сте от храната като качество, хигиена,разнообразие.

# 79
  • Мнения: 704
flavi, няма да мога да отговоря на въпроса ти от личен опит, защото дъщеря ми никога не е била записвана на кухня.
От една близка мама, с която си отгледахме бебоците знам, че записа нейното на 5 навършени месеца - вземаше всеки ден храна. Бебето я ядеше, от време на време съм я питала какво им готвят - останах с впечатление, че са разделени на групи според възрастта, имат супа, ядене и крем за десерт. Яденето беше с месо, а супата с грис.
Не мога да коментирам качеството на храната, но не ми допадна, че явно не спазват идеята за безглутеново хранене до 6-ия месец, защото и на най-малките даваха грис.
Друг е въпросът, че кремовете им се водят плодови, а всъщност няма никакви плодове в тях, а само овкусители и оцветители.

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Благодаря за отговора  Simple Smile
ако наистина е такова положението - не ми се харесва особено Cry  
Но ще тръгвам на работа и си мислех,че кухнята ще ми облекчи живота.
Все пак Бобо тогава  ще е на 7 месеца ,може и да се пробвам за няколко дена.
А ти с домашно приготвени неща ли хранеше дъщеричката си в тоя период ?

# 81
  • Мнения: 353
N_A_D,и аз съм от Г.Оряховица(там съм учила и там се водя на работа още),но вече живея в Търново.
Ти в Горна ли ражда,а кой ти е личен лекар там?

# 82
  • Мнения: 268
Здравейте и от мен Simple Smile
 Аз съм Елица от Горна Оряховица,но съм студентка в София.
 Преди да забременнея се пребирах всяка седмица,но за жалост сега,не съм си ходила повече от 3 месеца. А и като се роди бебо не ми се очертава да се пребера,поне още 3 месеца,а всичките ми близки и приятели са там...и всичко толкова много ми липсва... Cry
 Късмет на всички бъдещи и настоящи майки Laughing

# 83
  • Мнения: 704
flavi, аз се върнах на работа, когато дъщеря ми беше на 1г.4м., така че бяхме минали етапа на захранване. Проблемът при нас е, че тя е алергична към много неща, включително храни. Така че от самото начало съм й готвила само аз, детегледачката има изрични инструкции за дневното и седмичното меню.
При вас, зависи кога си започнала със захранването, когато бебето ти навърши 7 месеца, може би ще имате изграден хранителен режим. Ще ти опиша накратко при нас: готвя в неделя - 2 различни ястия, затварям горещи в детски бурканчета и в хладилника /за обед и вечеря - различно/; в сряда - същата процедура; за закуски сутрин и следобед - мюсли с овесени ядки, плодове - всеки ден, компот. Сега през зимата - купувам замразени броколи, спанак, карфиол, червени чушки, пресен праз лук и моркови - мисля, че е достатъчно разнообразно.
Малко ми е трудно с месото - защото може да яде само домашно заешко и пилешко, и в момента трябва да й купя /трябва да са гледани без антибиотици и др. лекарства/.
При вас няма да има такива трудности с оглед алергии.
Мисля, че при добра организация ще се справиш!  Simple Smile

# 84
  • Мнения: 353
Успех,Ели!Виждам,че наближава събитието.
Флави,аз също мисля да вземам на малката храна от детска кухня като тръгна на работа(след 1-вата година най-вероятно).За 7-я месец освен месно-зеленчуково пюре,каши,попари, кисел+мляко може да не ти се налага детска кухня,чак като мине на преходна храна след 10мес.

# 85
  • Мнения: 268
Цитат на: kozlyo
Успех,Ели!Виждам,че наближава събитието.
Флави,аз също мисля да вземам на малката храна от детска кухня като тръгна на работа(след 1-вата година най-вероятно).За 7-я месец освен месно-зеленчуково пюре,каши,попари, кисел+мляко може да не ти се налага детска кухня,чак като мине на преходна храна след 10мес.

   

 Благодаря много:)
 Само след месец и 1-2 седмици трябва да се роди малкото ни момченце и вече нямам тарпение  #Milti
 Все още не сме купили нищо за бебо,но тая или другата седмица трябва да вземем поне най-основните неща,така че като се роди бебо нищо да не му липсва Simple Smile
 Много успех на всички Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 037
Успех Eli-G!Пожелавам ти леко раждане и сладко бебче! А какво стана с Вирджини?Сигурно е родила!Чакаме я с нетърпение да разказва!

# 87
  • Мнения: 217
Здравейте търновски мами Simple Smile Аз по принцип съм от Сливен,но последните десет години живеех в Търново,там се запознахме със съпругът ми(ех,този студентски живот),в Търново минаха и първите години на сина ми и имам мноооого хубави спомени от този град.Сега сме в Америка,но си мечтая за деня,в който ще се върнем в Търново,за да живеем там,защото това е любимият ни град Simple Smile

# 88
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Цитат на: Vali
Здравейте и от мен!
Аз съм от Велико Търново, имам дъщеричка на 1г.11м.
Вече имаше една среща на момичета от съседния форум "Искам бебе", но за съжаление аз не успях да отида, защото бях на работа.

 А дали не сме се засекли в болницата във Търново след като дъщеричката ти е на 1г.11м.?
Раждах там в началото на март но практически бях в болницата от 27 февруари до 14 март.

# 89
  • Мнения: 704
Здравей, mama_mima!
Дъщеричката ми е родена на 11.11.2002г.
Когато съм написала цитираното, датата е била 25 октомври 2004г., сега вече е на 2г.2м.
Радвам се, че има толкова майчета от В.Търново. Когато се постопли, трябва да се видим.

Общи условия

Активация на акаунт